Sta predstavlja podznak i koliko je bitan?

  • Začetnik teme LEPA JARICA
  • Datum pokretanja
[QUOTE Pa mars mi je vladar podznaka a nalazi se u raku, a ja sam rak, pa me bas zanima da li se ovan u mom horoskopu oseca obzirom da je vladar asc u raku. Da li sam bas bas rak? Ili imam i nesto ovnovsko u sebi? A mars je vazan kao i sve ostale planete podjednako, slazem se.[/QUOTE]

Jesi vise izrazen Rak nego li Ovan jer ti se vladar Ovana - Mars vraca u Raka i na njegove karakteristike. Mada je naravno cela karta bitna.


Kejti, tebi je Mesec u Biku ako se ne varam. :)

Ne vole osobine Raka jer je previse emotivan verovatno...

Jel je verovatno lenj suvise, pasivan suvise, pusta da se stvari njemu desavaju , vise nego sto na njih ( pokusava da ) utice on sam, osetljivi , ranjivi, kmezavi i da Rakovi znak,podznak, stelijumi ( sad ce svi Rakovi da skoce na mene ) spadaju u egoisticnije ljude.... :lol:

Ali zato imaju i lepih osobina npr.: rod, genezu, porodicu, im NE DIRAJ! :P
Kucno ognjiste i njihova 4 zida su centar sveta - kao i sve unutar tih zidova!
 
Poslednja izmena:


Nego, ne kapiram zasto ljude u znaku raka nerviraju karakteristike istog
:confused:

Ko ne voli? Ja sam rak i volim svoj znak :)...Ono sto ne volim kada ljudi imaju predrasude o mom znaku, verovatno zato neki beze od njega...Rak je snazan, lider, brizan, sposoban...Ali vecina ljudi ne koristi svoje potencijale na pravi nacin kojem god znaku pripadali :roll:
A asc je filter, okvir kroz koji se filtrira SVE ostalo, znaci ima krucijalnu vaznost...on predstavlja nas same...
 
Ko ne voli? Ja sam rak i volim svoj znak :)...Ono sto ne volim kada ljudi imaju predrasude o mom znaku, verovatno zato neki beze od njega...Rak je snazan, lider, brizan, sposoban...Ali vecina ljudi ne koristi svoje potencijale na pravi nacin kojem god znaku pripadali :roll:
A asc je filter, okvir kroz koji se filtrira SVE ostalo, znaci ima krucijalnu vaznost...on predstavlja nas same...

Zavisi najvise od ovoga sto je kasiopeja rekla, posle najvise zavisi od dekade i stepena,ne mozes nikako za svakog raka reci da je isti,kao i za bilo koji znak...a rak kao rak lider nije sigurno...pogledaj bolje svoj natal pa ces videti u aspektu to snazan, lider, brizan, sposoban ...ja jesam u podznaku rak...ali ne mogu se staviti za primer zbog Marsa na podznaku i egzaktnog aspekta i Plutona i Merkura.....a i Meseca u devici,tako da...ima dosta toga
 
Slažem se sa ovim.
ASC će da ukaže na to kako nas vide drugi ljudi,ali više po fizičkom izgledu (ASC=telo) nego karakterno.
Šta vredi nekome što ima recimo ASC u vodoliji i vladar je SA u jarcu,kad ima recimo stelijum 5 planeta u škorpiji. Ovakva osoba će imati 95% karakteristika škorpiona.
I još puno faktora treba uzeti u obzir ,posebno u situacijama kada nemamo nikakav stelijum,već su planete rasute u više znakova.
 
Podznak ne moze da dominira malo kasnije jer predstavlja nasu 1 kucu horoskopa i samim tim nas start u zivot,mladost,drugim rijecima nase pocetke.Pored toga predstavlja nas fizicki izgled,manire pa donekle i karakter.Ono sto je sigurno Suncev znak pocinje da jaca tamo vec od puberteta i moze da se primjeti da osobe koje imaju nekompaktibilan znak sa podznakom u tom periodu pocinju jako da se mijenjaju.Mislim da ta granica ne mora da bude striktno definisana i da do promjena dolazi tacno u pubertetu,kod nekih osoba Suncev znak jaca i nesto kasnije.Mislim da sve to zavisi kakve aspekte pravi ascedent odnosno Sunce u natalnoj karti pojedinca.Ja u sebi imam dva totalno suprotna znaka,tako da sam stvarno sada jedna sasvim druga osoba nego sto sam to bio do prije 15tak godina.Neko ce da kaze da je to normalno i da je to sukladno i sa godnama(covjek se mijenja)To je tacno ali u mom slucaju je sigurno u pitanju ta razlika izmedju znaka i podznaka.
 
Ja sam dupli znak i toliko sam "ograničena" po nekim pitanjima, da poneked poželim da bar imam taj izgovor da mi je znak u sukobu sa poznakom. Ovako, nemam na šta da se vadim, niti da se nadam nekoj promeni u kasnijim godinama... :lol:
Inače, na temu... mislim da podznak govori samo o tome kako nas ljudi vide + osobine koje se nadograđuju na vladajući znak... pubertet, i taj okidač, mislim da nije tačno. Ne mogu da tvrdim, to je ono što primećujem i što ima neke logike... a i mnogi astrolozi su u nedoumici što s ove dileme tiče.
 
Podznak je jos jedan tas na nasoj vagi, pa balansira ili remti balans sa nasim znakom. Ako su kontradiktorni znak i podznak osoba cas pokazuje jedno lice cas drugo, jer svaki deo nje trazi svoju dominaciju. Ja sam na Ovan podznak Riba i to je jako tesko. Sve sto bi ovan hteo riba ne zna kako to da uradi ili nema "okolnosti " ili petlju. Zato kombinacija koju ja imam moze doci do ostvarenja svojih ciljeva tek posle 30 mozda i od 35 cak. Jes da bi ja odma' al ne moze z:)
 
Ja sam Vodolija a podznak malena Vagica. Mislim da mi je podznak Vaga onako čisto laički "doneo" da kažem nežnu gradju i smisao za lepo. Nežnost i saosećanje.Veliku brigu i paznju za one koje volim i koji su mi dragi. Maštovitost i naivu deteta.Mladolikost veliku. Neodlučnost ponekad, dosta "vaganja" kada su važne odluke u pitanju ali smelost kada milsim da sam najranjivija. Imam odlučnost kada sam najviše krha. Borba za pravdu, slabije i osećaj jak za ono šta je ispravno. Moralnost. Čini mi se da se ta Vodolijica u meni i ta Vagica naizgled čas dopunjuju a čas "bore". Donelo mi je uz saosećajnost ekstremnu ranjivost koja me dosta "košta" - lako me je povrediti. Isključivost kada me neko razočara i teško oprastanje. :kiss:
 
Имам несрећу да сам Девица Лав...Подзнак ми је само правио проблеме с другима док мени све његове особине одговарају,чак примећујем,што сам старија све више он долази до изражаја...С друге стране,Девица га ограничава и све се судара негде у мојој подсвести и доводи ме вечито на неко двоумљење,размишљање да ли је требало овако или онако урадити,учинити...Волела бих да нисам Девица,чини ми се да би ми било лакше са својим подзнаком,активном и препуном планета-трећом кућом (Вага)...
само Девица може оволико да закомпликује,:besna:
Šo nesreću bweee:lol:Možda se baš ne uklapa,ustvari skoro uopšte ali ima svoje prednosti i sličnost u ponečemu...Ja sam nedavno saznao da sam rak u podznaku,i to se izgleda uklapa:lol:
 
Podznak je, kao i uostalom vl. ascidenta i mesec jako bitan . On(i) govori o tome kako filtriramo jednu istu informaciju koja dolazi do svih nas, kako reagujemo ( kako bismo odreagovali ) u nekoj istoj situaciji svi mi sa razlicitim polozajem licnih planeta. Razumete. To je JAKO bitno ! To je ono sto odredjeje ko smo mi, zasto smo takvi kakvi smo, zasto imamo razlicita misljenja u vezi istih stvari. Zasto donosimo takve odluke kakve donosimo i zasto imamo na kraj krajeva takvu sudbinu kavu imamo.

Razumete to je Jakooo bitno!

E sad, druga je stvar sto se i mi kroz vreme menjamo tj. nas karakter postejemo bolji, gori ljudi. Kako ko do kakvog zakljucka dodje na kraju. Treba li biti bolji kao pojedinac, da bi se svet bi bolji , treba li biti gori da bi bolje, lakse plivao u haosu oko sebe. To je isto stvar misljenja. Stvar karaktera.
A i ta promena, evolucija karaktera je prirodna stvar.
 
Pozdrav forumasi :) Evo i mene s vama. Ja sam Devica Lavica sa Suncem u Devici u trecoj kuci i citavim stelijumom u trecoj kuci. I mene interesuje kada prevladaju u zivotu osobine podznaka, posto imam 37 i sebe cesce nalazim u horoskopu Lava nego u horoskopu za Device. Koliko je to tacno? Neko mi rece da i Merkur (posto je u Vagi) isto mojoj licnosti daje osobine Vage a aktivno trece polje daje rad - pogodite gde i na kojim radnim mestima :D ?
 
Pozdrav forumasi :) Evo i mene s vama. Ja sam Devica Lavica sa Suncem u Devici u trecoj kuci i citavim stelijumom u trecoj kuci. I mene interesuje kada prevladaju u zivotu osobine podznaka, posto imam 37 i sebe cesce nalazim u horoskopu Lava nego u horoskopu za Device. Koliko je to tacno? Neko mi rece da i Merkur (posto je u Vagi) isto mojoj licnosti daje osobine Vage a aktivno trece polje daje rad - pogodite gde i na kojim radnim mestima :D ?
Kolko vas ima?:lol:
 

Back
Top