Šta odeća govori o vama?

Neprilagođena

Leptirica
Banovan
Poruka
95.554
https://24sedam.rs/stil-zivota/moda...acija-koje-najbolje-opisuju-vasu-licnost/vest

Šta odeća govori o vama:​

Osam modnih kombinacija koje najbolje opisuju vašu ličnost​


Kažu da odelo ne čini čoveka, ipak odeća predstavlja naš prvi neverbalni kontakt sa drugima i njome ostavljamo onaj prvi utisak.
Svako od nas ima drugačiji modni ukus i pravo da izabere kako želi da izgleda.
U kojoj od ovih osam modnih kombinacija se vi najviše pronalazite?



Cvetni dezeni za nežne osobe​

1646058395632.png


Ako volite da nosite cvetne dezene velika je verovatnoća da se ste topla i nežna osoba.
Ljudi koji vole ovakve komade odeće najčešće se opisuju kao prijatne, druželjubive i prijateljski nastrojene
. Postoje čak i neke specifične teorije o vrstama cvetnih dezena koje volimo da nosimo.
Navodno, oni koji vole sitne cvetiće su osobe koje se raduju malim stvarima u životu.
Oni koje vole ruže su romantične duše.
Bilo kako bilo, cvetni dezeni različitih boja i veličina ne izlaze iz mode skoro nikada.
Oni su uvek tu, na majicama, haljinama, suknjama, pa čak i na obući.


Sportski stil​

1646058519769.png


Ljudi koji vole sportsku odeću najviše cene udobnost i jednostavnost,
pa se ne zamaraju previše mišljenjem drugih ljudi. Ako i sami najviše volite ovaj stil verovatno
ste timski igrač koji je jako odan onima koje voli. Osim toga, ljudi koji se oblače sportski
uvek su raspoloženi za nove avanture, energični su i imaju snažan takmičarski duh.




Ljudi u crnom​

all-black-pfw.jpg


Boje takođe mogu da kažu mnogo toga o našoj ličnosti.
Jedna od najpopularnijih boja upravo je crna.
Mala crna haljina je komad garderobe koji je uvek u trendu.
Takođe, izbor crnog odela gotovo uvek je pun pogodak.
Prema istraživanju psihologa, ako nosite crnu boju, ljudi će vas doživaljavati kao ozbiljne, pouzdane i samouverene.
Zbog toga kažu da je crna boja odličan izbor za poslovni razgovor, ali i za prvi sastanak.
Ljudi koji nose crno vole da se osećaju moćno, često imaju buntovničku prirodu i ne vole autoritete.



 

Trendseterski stil​


checks-and-tweeds (1).jpg

Postoje ljudi koji mogu da iskombinuju nešto naizgled nespojivo i da to nose s takvim samopouzdanjem
da svi oko njih požele da ponesu nešto tako. Možemo da kažeo da su zahvaljujući svojoj kreativnosti
i odvažnosti oni često ispred svog vremena.
Reč je o ljudima koji su spremni na rizik i ne zanima ih šta drugi ljudi misle.
Najbitnije im je da su oni zadovoljni kako izgledaju.
Nije loše ponekad obratiti pažnju na to šta oni nose, jer se oni trude da uvek budu u trendu.




Za ljubitelje retro stila​


0813cc6f4bcd876312fd330cc9b63e50 (1).jpg


Volite da zavirite u ormar vaše majke ili bake i da isprobate neki od odevnih komada
koji su one nosile u mladosti? Ako se prepoznajete u ovom verovatno ste ljubitelj retro stila.
Ovi ljudi se s posebnom nostalgijom prisećaju kako je nekada sve bilo lepše i romantičnije.
Vole kada njihova odeća ima neku priču i često biraju da nose tačkice, maksi haljinice i zanimljive šešire i ukrase.




Zašto da se uklopite ako možete da se istaknete?​

1646059408267.png


Za razliku od ljudi koji najviše vole da nose odeću crne boje,
postoje i oni koji žele da se istaknu u svojoj okolini.
Oni vole garderobu neobičnog kroja i boje kojom žele da pošalju poruku.
Reč je o duhovitim ljudima koji znaju dobro da se zabave i nije im nikakav problem da budu u centru pažnje.
Ako i vi želite da budete glavni na svakoj žurci počastite se nekim ovakvim odevnim komadom.
Probudite dobre vibracije.




Oversajz je prava veličina​




Ako ste ljubitelji udobnih poluvera, širokih majica s dubokim džepovima i širokih dukseva
onda sigurno pripadate tipu ljudi kojima je udobnost na prvom mestu.
Njih najčešće vodi razum i njihovi prijatelji znaju da od njih uvek mogu da očekuju da će da dobiju koristan i iskren savet.
Obožavaju oversajz majice i pantalone u kojima im je toplo i komotno.
Ovo naročito važi za hladne jesenje i zimske dane.
1097cde353a2cb4b41b0a1f65a437236 (1).jpg







Kežual stil je za one koji znaju šta žele​


large_Fustany-Style_Ideas-30_Casual_Outfit_Ideas-Looks-Every_Girl_Who_Goes_to_College_Will_Lov...jpg

Nekim ljudima najdraži komadi garderobe su farmerke, majice i patike.
Nije loše imati u svom ormaru nekoliko ovakvih kombinacija s kojima možemo da idemo svuda
i na kafu sa prijateljicama, na posao ili predavanje u školu.
Ljudi ih doživljavaju kao osobe koje čvrsto stoje na zemlji, pristupačne su i znaju šta žele.




.

 
Crvena boja simboliše ljubav, sex, opasnost i snagu,
dok uz pomoć malo narandžaste ćete lako podići enrgiju,
jer ona je simbol entuzijazma, zaigranosti i dobre ravnoteže.


1646060221206.png






Žuta je boja sreće , optimizma, nade i topline.
Kosristite je u „malim dozama“ jer previše žute može
da ima suprotan efekat i izazove anksioznost.


1646060318398.png






Zelena je simbol prirode.
Simboliše, mladost, plodnost, velikodušnost, sreću i zdravlje.


19243d57e8cb68aba5b1450f14ee0f85.jpg
 
Ako tražite mir, sigurno ćete se odlučiti za plavu
pošto je ona zaštitni znak mira, zajedništva, poverenja i nezavisnosti.
Istraživanja su pokazala da ukoliko idete na razgovor za posao treba da obučete nešto plavo



ff73551e31dcaab6ee2b7ce659ecadac.jpg





Ljubičasta je boja kraljeva, odlikuje je raskoš i bogatstvo.
Simboliše plemstvo, osećajnost, spiritualizam i kreativnost.

43786b0a71cafb913e3f071e88b0d1f0.jpg




Crna je boja u kojoj svi izgledamo „stylish“, znak je modernosti,
soficticiranosti i snage, dok bela znači jednostavnost, nevinost, čistoću i sigurnost.


2af0018472e20cbe4fb7280b1a8869f4.jpg
 
Bela je boja slobode, čistote, nevinosti i jednostavnosti.
Ovo je zašto mnogo ljudi odlučuju da kupe nešto belo kada započinju nešto novo u životu ili otvaraju novo poglavlje.
Bela boja privlači pouzdane ljude koji vole slobodu i gledaju na život optimistično.
Ovi ljudi su veoma uredni i organizovani u svemu što rade, vole nove početke i teže savršenstvu.
Uopšteno, belu može da nosi mnogo različitih tipova ličnosti. To je neutralna boja, koja retko odbija druge.
1e0e4dd91464ca73c70cf77b8976e329.jpg





Svetlo roze je boja devojke koja voli da flertuje, ali može da se vidi i u dečijim ormarima.
Međutim, za žene zrelijih godina, mekše, nežnije nijanse ružičaste su poželjnije jer predstavljaju krajnju ženstvenost.
Nežna ružičasta se smatra mirnom, toplom i ženstvenom i jedna je od najmoćnijih sedativa
. Stoga su u nekim zatvorima zidovi obojeni u nijanse ružičaste boje kako bi se smanjio nivo agresije.
Prema psiholozima, ljudi koji vole ružičaste boje su romantični, optimistični i pravedni.
2ea1e6ae3c6954d7bc7c9ea13fffd691.jpg






Narandžasta uvek pravi zabavnu atmosferu, jer se smatra toplom i oportunističkom bojom.
Takođe je vesela,kreaktivna i atraktivna.
Oni koji vole da nose narandžasto su optimiste, energični i raspoloženi,
ali i spremni na promene. Iako mogu da budi pomalo čudni ljudi, ipak mogu da budu ambiciozni i razboriti.
1b4eb95eedd08062f2055597a424995d.jpg
 
Siva je boja ravnoteže, nije ni tamna ni svetla
. Ako osoba ima mnogo sive odeće, to obično znači da želi da ostane nevidljiva.
Siva i njene nijanse simbol su mira i zrelosti.
Pošto je ovo neutralna boja, izuzetno je teško karakterisati osobu koja ga preferira.
Oni mogu da budu spremni da poštuju pravila, razumne, nisko-emocionalne i kategorične osobu.
Ali u većini slučajeva, osoba koja favorizuje sivo je neko ko ne voli
da privlači pažnju i pokušava da održi neutralnost.

Fashion-Jackson-Wearing-Z-Supply-Grey-Tshirt-Dress-Golden-Goose-Sneakers.jpg
 
Au kombinacije.

Ja sam poceo sa nekim pastelnim sivkastim motivima cveca. Pa zavrsio kao papagaj jedno vreme. Sada opet normalizujem free style uskladjujem da ne bude totalno bez ukusa. 😂
ma ja sam u 80% slucajeva crna...ona uplovi po koja haljina crna sa cveticima...pa uplovi retko plava, siva, zelena, crvena i roza....
u zivotu nisam obukla nista narandzasto i zuto...
 
Ako tražite mir, sigurno ćete se odlučiti za plavu
pošto je ona zaštitni znak mira, zajedništva, poverenja i nezavisnosti.
Istraživanja su pokazala da ukoliko idete na razgovor za posao treba da obučete nešto plavo



Pogledajte prilog 1111347




Ljubičasta je boja kraljeva, odlikuje je raskoš i bogatstvo.
Simboliše plemstvo, osećajnost, spiritualizam i kreativnost.

Pogledajte prilog 1111348



Crna je boja u kojoj svi izgledamo „stylish“, znak je modernosti,
soficticiranosti i snage, dok bela znači jednostavnost, nevinost, čistoću i sigurnost.


Pogledajte prilog 1111349
:rumenko:
 
Od ponuđenog sam casual, sportski i street style, šta god govorilo o meni.
Najviše volim casual odevanje, smart casual, pantalone, sako i patike ili ravne čizme.
Nemam elegantnih stvari od streča, štrasa, satena i slično jer moja linija to ne može da iznese. Nosim ono u čemu izgledam lepo i zanimljivo, volim odeću i modu, ali vodim računa da sakrijem svoje nedostatke i nosim se mlađe u odnosu na svoje godine, ceo život tako.
Mislim da moj stil odražava jedan mladalački i neobavezan duh, tako bih to rekla.
 
Od ponuđenog sam casual, sportski i street style, šta god govorilo o meni.
Najviše volim casual odevanje, smart casual, pantalone, sako i patike ili ravne čizme.
Nemam elegantnih stvari od streča, štrasa, satena i slično jer moja linija to ne može da iznese. Nosim ono u čemu izgledam lepo i zanimljivo, volim odeću i modu, ali vodim računa da sakrijem svoje nedostatke i nosim se mlađe u odnosu na svoje godine, ceo život tako.
Mislim da moj stil odražava jedan mladalački i neobavezan duh, tako bih to rekla.
Normalno,...tetke od 40+ koje idu utegnute, tipa tanke čarape i štikle dodaju automatski sebi još par godina preko. Sve i sa idealnom linijom i figurom.
Razumem kad mlađe devojke žele da izgledaju starije i ozbiljnije, pa se tako nose, ali tete pa još u "tetkastom
outfit-u,...to je disaster!
O ukusima inače ne vredi raspravljati, ali zna se šta dodaje, šta oduzima godine.Realno, ništa, ...jer se styling svodi upravo na to, ko se kako oseća iznutra! Ne bih rekla da govori preterano i studiozno o nama, osim što su snobovi u markirani stvarima prepoznatljivi iz aviona.Jer prvo vidiš etiketu, pa personu! :roll:
 
Poslednja izmena:

Back
Top