Sta mislite o casopisu REFOTO?

From: Refot B, Beograd
To: Xadnadjev
Subject: Re: MOLIM ODGOVOR HITNO !!!!!
Date: Fri, 12 Mar 2004 15:58:49 +0100

Postovani Gdin.Hadnadjev, Ocigledno da ste veoma razocarani s nasim radom ali ste to postali nestonaprasno, od kada niste zadovoljni s nasim poklonima! S obzirom na to da ste ga kupovali od samog pocetka izgleda da vam je do sada bio dobar. To je svakako vase pravo kao i nase da vam odgovorimo na vase kritike i optuzbe.Kao prvo, pomalo je neverovatno da ste pomislili da casopis zaista poklanja CF memorijsku karticu renomirane svetske firme koja u maloprodaji kostapreko 600 evra. S obzirom na to da radite u firmi koja se bavi internetom pretpostavljam da su vam cene digitalne opreme vise-manje poznate. Mi bismo zaista bili presrecni da mozemo da delimo takve poklone. Za razliku od vas,mnogi su ocenili nas poklon kao "dobar stos" a narocito predstavnici kompanije San Disk u Kaliforniji. Ako vi nemate smisla za humor drugi imaju! Drago nam je da vas je privukao nas poklon za pretplatu za casopis ali stetasto niste dobro procitali sta poklanajamo. Pise foto-torba a ne ranac i pored fotografije foto-torbe prikazan je fotoaparat da bi se videla njenavelicina. Do sada ste jedini citalac koji je ocekivao ranac samo nam nijejasno zasto. Casopis vam je blagovremeno poslat ali ga je neko ocigledno ukrao, sto se moramo priznati ponekad desava. Kao dokaz da smo vamcasopis poslali dobili ste priznanicu iz poste. Knjigu biste takodje dobili,da ste malostrpljiviji, jer smo planirali da je posaljemo zajedno s foto-torbom. Kod mnogih izdavaca, ponarucivanju publikacije, morate cekati minimalno 2 nedelje. Internet prezentacija casopisa jeste na neko vreme obustavljena jer je upripremi novi sajt, redizajniran i s novim sadrzajima. Priznajemo da nam tatranzicija traje veoma dugo. Nas prioritet jeste kvalitet casopisa i u nedostatku vremena i ljudi nismo u mogucnosti da se efikasno posvetimointernet prezentaciji. Nama casopis nije hobi vec pre svega ljubav pa tek onda posao. Vase pismo rado cemo objaviti u sledecem broju ali vi to na zalost necetevideti jer vise ne kupujete REFOTO.

Srdacan pozdrav

Ivana Brezovac - glavni i odgovorni urednik - REFOTO
Pcinjska 17, 11000 Beogradtel: +381 11 2456 151, 2447 958
fax: +381 11 4460 234
e-mail: refoto@net.yu
www.refoto.co.yu
 
From: Xadnadjev
To: Refot B, Beograd
Subject: Re: MOLIM ODGOVOR HITNO !!!!!
Date: Sat, 13 Mar 2004 01:06:59 +0100


On Fri, 2004-03-12 at 15:58, Refot B, Beograd wrote:

> Postovani Gdin.Hadnadjev,
> Ocigledno da ste veoma razocarani s nasim radom ali ste to postali nesto
> naprasno, od kada niste zadovoljni s nasim poklonima! S obzirom na to da ste

Gospodjo to nisu pokloni, to su tkzv. "navlakushe" pokloni. To nema vezesa Mrketingom. Ja sam kojim slucajem zavrsio jos i ekonomski fakultetali ne iz programa Broza pa mi je slucajno poznato kako se prodajeproizvod a da se zove Marketing a ne kafanska komercijala.

> ga kupovali od samog pocetka izgleda da vam je do sada bio dobar. To je
> svakako vase pravo kao i nase da vam odgovorimo na vase kritike i optuzbe.

Pa naravno. Svakako da imate pravo a kao i ja, jer mi nije glava REFOTO,nego mozak.

> Kao prvo, pomalo je neverovatno da ste pomislili da casopis zaista poklanja
> CF memorijsku karticu renomirane svetske firme koja u maloprodaji kosta
> preko 600 evra. S obzirom na to da radite u firmi koja se bavi internetom
> pretpostavljam da su vam cene digitalne opreme vise-manje poznate. Mi bismo

Gospodjo ja se bavim fotografijom od 1980 godine !!! Sve mi je poznato atakodje mi je poznato i to kakvim se trikovima sluze nase firme, poputvase. Znate sta je opticka varka u fizici ? ;o)To sto ste vi uradili tj. radite u zadnje vreme je cistaaaa prevara !!!

> zaista bili presrecni da mozemo da delimo takve poklone. Za razliku od vas,
> mnogi su ocenili nas poklon kao "dobar stos" a narocito predstavnici
> kompanije San Disk u Kaliforniji. Ako vi nemate smisla za humor drugi imaju!

Maaaa naravno da su oni to protumacili. To su proizvodjaci i to Ameri apitajte vase kupce koji nisu Ameri. Marketing u lekciji broj JEDAN kazeda je proizvod i Marketing okrenut kupcu a ne proizvodjacu. Amin !

> Drago nam je da vas je privukao nas poklon za pretplatu za casopis ali steta
> sto niste dobro procitali sta poklanajamo. Pise foto-torba a ne ranac i
> pored fotografije foto-torbe prikazan je fotoaparat da bi se videla njena
> velicina. Do sada ste jedini citalac koji je ocekivao ranac samo nam nije
> jasno zasto.

Maaaa jedini citalac koji Vam se javio i rekao nesto a da Vam ne i cyutiili ne podilazi. Ostali cyute u Zemlji Srbiji gde je sve gnjilo pa takoi trikovi sa CF-om i torbicama su im postali verovatno svakodnevnica !?Imam jednog prijatelja iz Zagreba koji je tamo izdavao pre rata jedan FOTO casopis a radio je recimo i ovo: Slika njegove machke koju jekaoooo slikao neki tip iz ko zna odakle i on je dobitnik nagrade apredhodno kao posalje pismo u kome nahvali casopis (kako bi se digaotiraz). Ovo primenite u zadnjem trenutku SAMO kada firma pocne da Vam tone. Ako zelite da Vas uspoznat sa tim "gospodinom" radao cuposredovati.

> Casopis vam je blagovremeno poslat ali ga je neko ocigledno ukrao, sto se
> moramo priznati ponekad desava. Kao dokaz da smo vam
> casopis poslali dobili ste priznanicu iz poste. Knjigu biste takodje dobili,
> da ste malo strpljiviji, jer smo planirali da je posaljemo zajedno s foto-torbom.
> Kod mnogih izdavaca, po narucivanju publikacije, morate cekati minimalno 2 nedelje.

www.knjizara.co.yu !Narucite bilo sta i pitajte koliko cete da cekate !!! ;o)

> Internet prezentacija casopisa jeste na neko vreme obustavljena jer je u
> pripremi novi sajt, redizajniran i s novim sadrzajima. Priznajemo da nam ta
> tranzicija traje veoma dugo. Nas prioritet jeste kvalitet casopisa i u

Tamo Vam vec dugo vreme stoji email: info@refoto.co.yu

> nedostatku vremena i ljudi nismo u mogucnosti da se efikasno posvetimo
> internet prezentaciji.

Paaaa zaposlite breeee coveka koji ce to da Vam odradi a ne da gaplacate nedeljno za dva masna bureka. Onaj koji vredi da radi dobar sajttakvi odmah i napustaju jer nedozvoljavaju da se brise pod sa njime, aonaj koji ne valja i nije ni zasta, time sto ne valja Vam vec i netreba. U raskoraku ste sa zeljama i mogunostima ocigledno ? ;o)

> Nama casopis nije hobi vec pre svega ljubav pa tek onda posao.

Maaa daaaa naravno....! O Ljubav je i meni a volim i pare da mi donosi.Verovatno i oni iz San-a iz ljubavi prodaju te CF-ove !? Pa da sada mi je jasno ! Ne, oni to rade iz interesa a vi iz ljubavi paniste mogli da se nadjete nigde pa je ostalo na tome da se stavecokoladice i zbunjuju kupci.

> Vase pismo rado cemo objaviti u sledecem broju ali vi to na zalost necete
> videti jer vise ne kupujete REFOTO.

Gopodjo ja sam josh uvek pretplatnik casopisa za ovu godinu koliko mesecanje tj. uplanica sluzi... ;o) Dakle samo mi nemojte poslati casopis jos za ovu godinu i rado cemo nasudu da popricamo o svemu. Jasno !? ;o)

> Srdacan pozdrav

Srdacan i Vama ali vidi ste da ste veoma mladi pa Vam se moram obratitiipak sa gospodjice jer citavo vase pismo je pokusaj ironije sa zeljom dapredje u sarkazam ali Vam to ne polazi za rukom, da li zbog lepogvaspitanja ili zbog neveshtosti vashih godina !!?? ;o)

> Ivana Brezovac - glavni i odgovorni urednik - REFOTOWoooooooow koja cast !

Urednik iz ljubavi !? Mmmmmmm...zanimljiva romansa Urednik-Fotografija!? )
 
Jel boga ti oces ti ovaj forum da privatizujes na temu kako si se zahebo i mislio da ce neko da ti da CF za dzabaka samo zato sto su ti na nekom faksu rekli da se tako radi marketing :roll: (ovakve stvari me uvek podsete na Artura Klarka i njegovu definiciju intelektualaca "Osoba cije obrazovanje nadmasa njenu inteligenciju" :twisted: )

Sto se torbice tice nemam trenutno casopise pri sebi ali vec koliko sutra cu dati tacan naziv modela koji je prikazan (mislim da se vise ne proizvodi sto je logicno kad su ga poklanjali)

Kratko receno ODRASTI krajnje ti je vreme.
 
pentaxijanac:
Jel boga ti oces ti ovaj forum da privatizujes na temu kako si se zahebo i mislio da ce neko da ti da CF za dzabaka samo zato sto su ti na nekom faksu rekli da se tako radi marketing :roll:

Decko, aaaa sta kazes da malo se malo posvetis sebi ?

(ovakve stvari me uvek podsete na Artura Klarka i njegovu definiciju intelektualaca "Osoba cije obrazovanje nadmasa njenu inteligenciju" :twisted: )

Mnogo citas naucnu fantastiku pa ti se pomesala realnost i fantazija :lol:

Sto se torbice tice nemam trenutno casopise pri sebi ali vec koliko sutra cu dati tacan naziv modela koji je prikazan (mislim da se vise ne proizvodi sto je logicno kad su ga poklanjali)

Model koji je na slici prikazan !!! :wink:

Kratko receno ODRASTI krajnje ti je vreme.

Ajdeeeeeeeee..... pentaxijanac. Naucime kako se to radi. Ti si vidim "matorko" :lol:
 
Tja mozda nisam matorko (a definitivno nisam cule :wink: ) al sigurno nisam pomisli da ce mi u casopisu od 120 din pokloniti CF karticu :roll: ali ja ipak zivim u svetu fantazije posto je ocigledno u svetu za dorasle sasvim uobicajeno da poklonis ljudima par stotina hiljada evra uz proizvod koji moze da donese u najboljem slucaju par procenata od te sume :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: da nije :( :( :( :( :( :(
 
pentaxijanac:
Tja mozda nisam matorko (a definitivno nisam cule :wink: ) al sigurno nisam pomisli da ce mi u casopisu od 120 din pokloniti CF karticu :roll:

Pozdravi ga ! :-)

Da li znas sta znaci Marketing ?

Ako neko zeli da ima proboj na trzistu, tada proizvodjac preko raznih svojih distribucija kao sto je recimo REFOTO pokusava da "dobije glasove" kupaca na svome ciljnom trzistu pa kao svaka firma u svom planu i budzetu za svaku godinu se "svesno" odrice jednog dela svoje zarade zarad propagande svojih proizvoda. To svaka ozbiljna firma ima kao stavku u budzetu i godisnjem planu da odvaja pare za tu namenu kako bi joj se vratilo u dugorocnoj perspektivi mnogo vise.

ali ja ipak zivim u svetu fantazije posto je ocigledno u svetu za dorasle sasvim uobicajeno da poklonis ljudima par stotina hiljada evra uz proizvod koji moze da donese u najboljem slucaju par procenata od te sume

Rekoh ti gore sve !! Dakle ako ne poznajes marketing kao sto ga ne poznaje ni REFOTO nego se igraju kafanske komercijala onda nemoj da pricas o necemu sto ne poznajes. Ovde u Srbiji je postalo maltene "domaci" folklor" da te neko uvrne ili "iznenadi" kako kazu iz REFOTA-a.
Osim toga novine nemaju nigde da stoji velikim slovima P.R.
ili Public Relations pa da svako ko kupuje novine zna da kupuje propagandne pamflete za prodaju NIKON aparata a ne ozbiljne nezavisne novine koje nepristrasno ocenjuju svaki
proizvod i to uporednim testovima kao sto svako u svetu to radi. Uzecu za primer recimo:

http://www.dpreview.com
http://steves-digicams.com

Pa francuske novine Foto i sl.
 
Nisam siguran kako da shvatim ovo sto si gore napisao :?: :?: :?: :?:

Tvrdis za sebe da si ekonomista a onda pominjes nekakvo trziste (valjda kod nas) i probijanje na isto :roll: Mislim ako je ekonomija teska aritmetika sigurno nije pa kad sracunas tiraz casopisa i broj potecijalnih kupaca za 2gb CF kartice =..... ma da i uracunas broj potencijalnih kupaca za bilo koje CF kartice tesko da bi se nekome takav "proboj" isplatio.
Nego da ne davimo vise o cokoladici.
Sto se tice poredjenja Refotoa sa internet sajtovima tipa dpreview i sl to je potpuno bespredmetno posto je jedina tematika tih sajtova test opreme pa je sasvim logicno da ti testovu budu iscrpni (uostalom koliko ima strana bilo koji test na pomenutom sajtu) sto se pominjanja francuskog Foto-a tice pa eto kupih ja par brojeva i vise ih necu kupovati nisu me nesto posebno "dojmile" fotografije a francuski mi je ipak isuvise zardjao da bih mogao da citam tekstove (dobar je za sporazumevanje sa sobaricama u hotelu i prodavcima eventualno taksistima :wink: ).
Uostalom ja tesko da i obracam paznju na testove opreme u bilokom casopisu....

Definitivno si me pomesoa sa nekim psoto nemam pojam ko ti je cule :wink:
 
U poslednjem broju Refota stoji otprilike ovako: "Pored stampaca R300 Epson prizvod i stampac R800 slicnih karateristika, ali bez ugradjenog citaca karice.

Ovo kao da su rekli:

Pored F80 Nikon proizvodi i F5 koji ima slicne karakteristike, ali nema ugradjen blic.
 
pentaxijanac:
Nisam siguran kako da shvatim ovo sto si gore napisao :?: :?: :?: :?:

Paaa i ja vidim jos bolje sada da ne razumes !!

Tvrdis za sebe da si ekonomista a onda

Ne tvrdim nego slucajno i nazalost jesam u
zemlji bez ekonomskog rezona i ponasanja poput firme REFOTO !!

pominjes nekakvo trziste (valjda kod nas) i probijanje na isto :roll: Mislim ako je ekonomija teska aritmetika sigurno nije pa kad sracunas tiraz casopisa i broj potecijalnih kupaca za 2gb CF kartice =..... ma da i uracunas broj potencijalnih kupaca za bilo koje CF kartice tesko da bi se nekome takav "proboj" isplatio.

Eeee da nisi ti mozda iz San-a pa da znas sta je njima prioritet. Tacnije, zamisli kada bi oni CF kartice plasirali preko francuskog Foto-a, eeee pa firma bi im propala za par dana. Vise malih distributera je uvek bolja reklama TOGA tipa kada se nesto deli. Kapito ?
Treba li dalje lesson br. 3 ?

Nego da ne davimo vise o cokoladici.
Sto se tice poredjenja Refotoa sa internet sajtovima tipa dpreview i sl to je potpuno bespredmetno posto je jedina tematika tih sajtova test opreme pa je sasvim logicno da ti testovu budu iscrpni (uostalom koliko ima strana bilo koji test na pomenutom sajtu)

Svaki put po jedan novi aparat neka prikazu i uporedne testove i eto nam casopisa. Uostalom u pripremi je jedan novi Srpski casopis ali ne kvazi casopis koji se bavi fotografijom, koliko cujem a cujem dobro !
:wink:

sto se pominjanja francuskog Foto-a tice pa eto kupih ja par brojeva i vise ih necu kupovati nisu me nesto posebno "dojmile" fotografije a francuski mi je ipak isuvise zardjao da bih mogao da citam tekstove (dobar je za sporazumevanje sa sobaricama u hotelu i prodavcima eventualno taksistima :wink: ).

Izvini ali lupas, brate. Slikarstvo, fotografija, moda je epicentar Francuska a ne u Ujedidnjenim Satelitima Amerike tj. USA i same Amerike tj. SAD-a !
"Obrati paznju na rad nogu !"

Uostalom ja tesko da i obracam paznju na testove opreme u bilokom casopisu....

Ne moras da kazes vise puta i jos da potvrdis, pa vidi se to !!

Definitivno si me pomesoa sa nekim psoto nemam pojam ko ti je cule :wink:

U svakom slucaju pozdravi ga kada se upoznate. :wink:
 
Tema je i dalje REFOTO i bar trenutno jedini magazin za fotografiju u Srbiji.

Na njihovoj WEB prezentaciji na adresi:

http://www.refoto.co.yu

Tacnije na delu prezentacije u donjem desnom uglu ima linkovi postavljeni a neradi vec danima, tj. dve stvari a to je: "Foto Berza" i "Forum". Kada sam pokusao da postavim oglas na Foto Berzi posle jedno 100 puta dobijam uvak ovo u web browseru:

Method Not Allowed
The requested method POST is not allowed for the URL /fotoberza/oglas-ponuda-oprema.htm.


Isti je slucaj i sa "Forumom" !!!!

Hocu reci sledece: Marketing REFOTO-a opet ne zna sta radi, a to se i pokazuje na prezentaciji. Postavljaju Foto Berzu a i sami znaju da im tako nesto ne treba jer oni prodaju Nikon aparate a takodje postavljaju i Forum, a i to im ne treba jer ljudi iz REFOTA vole cuti samo svoj glas ali ne i kritike ostalih, a i sta im treba da ih na njihovom rodjenom sajtu ljudi jos pljuju.


Dakle to sto ne radi ni "Foto berza" i "Forum" nije slucajno !!


Obasaka je sto im i zvanicni email ne radi na adresi:
info@refoto.co.yu ili je mozda i proradio od kako sam napisao da im ne radi na ovom forumu. Ne dopisujemo se vise urednica REFOTA-a i ja, pa je nisam obavestio, ali ima dojavljaca pa ce oni to vec bolje i brze uraditi "ručno".
:wink:
 
Dragi lJm, zelim da ti odgovorim na sve tvoje kritike koje si uputio casopisu REfoto...
Kao prvo kad pogledas stanje na nasoj fotografskoj sceni i kad ga uporedis sa konkurencijom(koju nema|), onda stvarno nemas sta da se zalis, znaci postoji grupa ljudi kojoj je stalo da makar malo obrazuje fotografsku javnost ovde, da pokazu ljudima sta su radili nekad fotografi i sta rade sada, daju citaocima mogucnost da salju svoje fotografije i objavljuju ih... Ovo pricam ne zato sto radim u casopisu ili nesto slicno, nego sto se bavim fotografijom i citalac sam tog casopisa, i izmedju ostalog upoznao sam licno ljude iz urednistva casopisa, koji su visoko obrazovani i visoko kvalifikovani fotografi...
 
Anonymous:
Dragi lJm, zelim da ti odgovorim na sve tvoje kritike koje si uputio casopisu REfoto...
Kao prvo kad pogledas stanje na nasoj fotografskoj sceni i kad ga uporedis sa konkurencijom(koju nema|), onda stvarno nemas sta da se zalis, znaci postoji grupa ljudi kojoj je stalo da makar malo obrazuje fotografsku javnost ovde, da pokazu ljudima sta su radili nekad fotografi i sta rade sada, daju citaocima mogucnost da salju svoje fotografije i objavljuju ih... Ovo pricam ne zato sto radim u casopisu ili nesto slicno, nego sto se bavim fotografijom i citalac sam tog casopisa, i izmedju ostalog upoznao sam licno ljude iz urednistva casopisa, koji su visoko obrazovani i visoko kvalifikovani fotografi...

Ne sumnjam da su ljudi iz redakcije strucni i dobri fotografi. Nije mi jasno sto se onda ne skoncentrisu na ono sto znaju - fotografiju, a ne na foto-opremu, pogotovu sto o foto-opremi ima toliko sajtova.
 
Mojne ga trazis na trafikama, trazi ga na kisocima sa stampom :wink: :wink: :wink:
No salu na stranu, stvrno ga ima na kioscima a ako ne sigurno ga ima kod kolportera u centru grada. A ako ni to ne pomogne prodavnica Nikon u Vuka Karadzica, to ti je ulica normalna na Knez Mihajlovu a pored SANU.
 

Back
Top