Quantcast

Šta mi jede internet?

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.263
Pa missim ništa što mi užasno treba još nije uništeno, samo par programa za net. Kad budem morala, svakako ću i to uraditi...
Nego... je l da tejkujem akciju? :(

Memory Processes Infected: 0
Memory Modules Infected: 0
Registry Keys Infected: 29
Registry Values Infected: 2
Registry Data Items Infected: 0
Folders Infected: 1
Files Infected: 5

Memory Processes Infected:
(No malicious items detected)

Memory Modules Infected:

Registry Keys Infected:
HKEY_CLASSES_ROOT\xml.xml (Worm.Allaple) -> No action taken.
HKEY_CLASSES_ROOT\xml.xml.1 (Worm.Allaple) -> No action taken.
HKEY_CLASSES_ROOT\Interface\{2e9937fc-cf2f-4f56-af54-5a6a3dd375cc} (Adware.MyWebSearch) -> No action taken.
HKEY_CLASSES_ROOT\Interface\{741de825-a6f0-4497-9aa6-8023cf9b0fff} (Adware.MyWebSearch) -> No action taken.
HKEY_CLASSES_ROOT\Interface\{cf54be1c-9359-4395-8533-1657cf209cfe} (Adware.MyWebSearch) -> No action taken.
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{500bca15-57a7-4eaf-8143-8c619470b13d} (Worm.Allaple) -> No action taken.
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{147a976f-eee1-4377-8ea7-4716e4cdd239} (Adware.MyWebSearch) -> No action taken.
HKEY_CLASSES_ROOT\Typelib\{d518921a-4a03-425e-9873-b9a71756821e} (Adware.MyWebSearch) -> No action taken.
HKEY_CLASSES_ROOT\Typelib\{56acb669-4139-5611-cbba-f5acb0f4db09} (Trojan.FakeAlert) -> No action taken.
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{56256a51-b582-467e-b8d4-7786eda79ae0} (Trojan.Vundo) -> No action taken.
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\Stats\{500bca15-57a7-4eaf-8143-8c619470b13d} (Worm.Allaple) -> No action taken.
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\Stats\{00a6faf1-072e-44cf-8957-5838f569a31d} (Adware.MyWebSearch) -> No action taken.
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\Stats\{07b18ea1-a523-4961-b6bb-170de4475cca} (Adware.MyWebSearch) -> No action taken.
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\Stats\{07b18ea9-a523-4961-b6bb-170de4475cca} (Adware.MyWebSearch) -> No action taken.
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\Stats\{07b18eab-a523-4961-b6bb-170de4475cca} (Adware.MyWebSearch) -> No action taken.
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\Stats\{25560540-9571-4d7b-9389-0f166788785a} (Adware.MyWebSearch) -> No action taken.
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\Stats\{3dc201fb-e9c9-499c-a11f-23c360d7c3f8} (Adware.MyWebSearch) -> No action taken.
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ext\Stats\{9ff05104-b030-46fc-94b8-81276e4e27df} (Adware.MyWebSearch) -> No action taken.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Low Rights\ElevationPolicy\{59c7fc09-1c83-4648-b3e6-003d2bbc7481} (Adware.MyWebSearch) -> No action taken.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Low Rights\ElevationPolicy\{68af847f-6e91-45dd-9b68-d6a12c30e5d7} (Adware.MyWebSearch) -> No action taken.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Low Rights\ElevationPolicy\{9170b96c-28d4-4626-8358-27e6caeef907} (Adware.MyWebSearch) -> No action taken.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Low Rights\ElevationPolicy\{d1a71fa0-ff48-48dd-9b6d-7a13a3e42127} (Adware.MyWebSearch) -> No action taken.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Low Rights\ElevationPolicy\{ddb1968e-ead6-40fd-8dae-ff14757f60c7} (Adware.MyWebSearch) -> No action taken.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Low Rights\ElevationPolicy\{f138d901-86f0-4383-99b6-9cdd406036da} (Adware.MyWebSearch) -> No action taken.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Browser Helper Objects\{500bca15-57a7-4eaf-8143-8c619470b13d} (Worm.Allaple) -> No action taken.
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Cognac (Rogue.Multiple) -> No action taken.
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\XML (Trojan.FakeAlert) -> No action taken.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Low Rights\RunDll32Policy\f3ScrCtr.dll (Adware.MyWebSearch) -> No action taken.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Multimedia\WMPlayer\Schemes\f3pss (Adware.MyWebSearch) -> No action taken.

Registry Values Infected:
HKEY_USERS\.DEFAULT\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\msnsc (Trojan.Agent) -> No action taken.
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\MenuExt\&Search\(default) (Adware.Hotbar) -> No action taken.

Registry Data Items Infected:

Folders Infected:
F:\WINDOWS\system32\LocalService (Worm.Archive) -> No action taken.

Files Infected:
F:\WINDOWS\system32\msnsc.exe (Trojan.Agent) -> No action taken.
F:\WINDOWS\system32\LocalService\871.tmp (Worm.Archive) -> No action taken.
F:\WINDOWS\system32\LocalService\977C.tmp (Worm.Archive) -> No action taken.
F:\WINDOWS\system32\GroupPolicy000.dat (Malware.Trace) -> No action taken.
F:\WINDOWS\Tasks\{783AF354-B514-42d6-970E-3E8BF0A5279C}.job (Trojan.Downloader) -> No action taken.

QueenOfClubs

Veoma poznat
Poruka
10.064
Skini Registry Cleaner...ili ako imas Ccleaner i ocisti....
То је прво што сам јој рекла јуче, и није помогло.
Иначе, нет на другом компу ради ко сат.

Куку Лекса, шта си сад копирала, ко у томе да се снађе? А?
Реци ми само, кад си оне процесе рефрешовала, је л ти бар нет радио брже?

gost 43599

Veoma poznat
Poruka
10.181

Spyboot S& D ce sigurno pomoci....skida MyWeb search samo tako....:mrgreen:

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.263

Moguće, sad radi Ok, samo što i dalje ne rade ovi programi... ali možda je to samo zato što sam instalirala ovaj google chrome...

QueenOfClubs

Veoma poznat
Poruka
10.064
Moguće, sad radi Ok, samo što i dalje ne rade ovi programi... ali možda je to samo zato što sam instalirala ovaj google chrome...
Запамти ту опцију и кад ти гуши нет, само уради то. ;)
А то не може да ти поврати фф и експлорер.

:cmok2: те и сутра кад дођем с посла да видим да је све реинсталирано.
Одох да спавам.

gost 43599

Veoma poznat
Poruka
10.181
Запамти ту опцију и кад ти гуши нет, само уради то. ;)
А то не може да ти поврати фф и експлорер.

:cmok2: те и сутра кад дођем с посла да видим да је све реинсталирано.
Одох да спавам.

Zasto toliko potenciras reinstaliranje Os? Zasto za svaku sitnicu reinstalirati? Treba se malo pozabaviti problematikom...ima par trojanaca, spijuna itd...koje moze sa dobrim programima da otkloni + da poboljsa zastitu i sve ok...

T i h i

Primećen član
Poruka
553
Kakav reinstal OS-a
najverovatnije su bili dovoljani samo scan iz safe moda sa malwarebytes, i brisanje svega shto je nashao... kao shto je vetj neko preporuchio (a sumnjam da je tako uradjeno)
zamena NOD-a sa nekim drugim antivirusom... avira ili avast od free antivirusa, ili trajal kasperskog
i spybot S&D ili neki drugi antspywer program, al' ne ad-aweare... po meni je prevelik, i prenalickan

Dupont

Domaćin
Poruka
4.644
Kakav reinstal OS-a
najverovatnije su bili dovoljani samo scan iz safe moda sa malwarebytes, i brisanje svega shto je nashao... kao shto je vetj neko preporuchio (a sumnjam da je tako uradjeno)
zamena NOD-a sa nekim drugim antivirusom... avira ili avast od free antivirusa, ili trajal kasperskog
i spybot S&D ili neki drugi antspywer program, al' ne ad-aweare... po meni je prevelik, i prenalickan
Ili,recimo,Norton-a!:per:

T i h i

Primećen član
Poruka
553
Nortona ne bih preporuchio nikome
onima kojima je potrebna preporuka AV-a - oni se sa nortonom netje snatji
a onima koji se snalaze sa nortonom - preporuka za AV nije ni potrebna
nemoj da je bunish. ne vidish da vetj i bez instalacije nortona ima muke

Dupont

Domaćin
Poruka
4.644
Nortona ne bih preporuchio nikome
onima kojima je potrebna preporuka AV-a - oni se sa nortonom netje snatji
a onima koji se snalaze sa nortonom - preporuka za AV nije ni potrebna
nemoj da je bunish. ne vidish da vetj i bez instalacije nortona ima muke
http://forum.krstarica.com/threads/304602
Procitaj malo moje komentare....i na osnovu cega mozes da tvrdis i savetujes da Nortona nikom ne bi preporucio?To mi je bas neka interesantna "vest"!

Dupont

Domaćin
Poruka
4.644
Istinu nisam ni imao nameru da skenira pc sa nekim AV(to sam samo hteo da se nasalim i dam odgovor tebi i "drugima" koji stalno preferirate tog KIS-a i NOD-a kao da su ne znam sta...a ja vam i dalje tvrdim da je recimo NORTON "marka" za ova dva)...smatram da je to sad (trenutno) za nju "cista glupost" da ga skenira...nego neka skine HijackThis i neka posalje Logfile pa da vidimo sta moze da se uradi!
http://free.antivirus.com/hijackthis/

gost 43599

Veoma poznat
Poruka
10.181
Kakav reinstal OS-a

:ok: :)

gost 43599

Veoma poznat
Poruka
10.181
Istinu nisam ni imao nameru da skenira pc sa nekim AV(to sam samo hteo da se nasalim i dam odgovor tebi i "drugima" koji stalno preferirate tog KIS-a i NOD-a kao da su ne znam sta...a ja vam i dalje tvrdim da je recimo NORTON "marka" za ova dva)...smatram da je to sad (trenutno) za nju "cista glupost" da ga skenira...nego neka skine HijackThis i neka posalje Logfile pa da vidimo sta moze da se uradi!
http://free.antivirus.com/hijackthis/

Sta ce joj taj program....pa u gornjem postu se lepo vidi gde je problem...uostalom taj program nije za laike...
Skeniranje sa Spybootom i ostalim programima i boljim anti virusom resice problem...

T i h i

Primećen član
Poruka
553
pa mislim da sam bio jasan svima, al' ajd' sad
nisam uopshte pljuvao po njemu, niti sam rekao da je losh (njoj tje samo trebati vishe vremena da se nauchi radu sa njime, i da ga podesi kako treba, nego shto tje trajal da vazhi), a josh manje favorizujem kasperskog - za kutjnu upotrebu je vetjini dovoljan free antivirus, i nema potrebe za platjanjem a josh manje krakovanjem da bi se sachuvala muzika, slike, i par igrica koje stoje na kompu
normalno onome ko kompjuter koristi za posao, preko njega vrshi bilo kakav transfer novca, ili drzhi poverljiva dokumenta, potreba jacha zashtita

Jednostavno. Praktichnije je
KAV je skoro duplo lakshi od nortona (36.92MB/60.10MB)
trajal mu je duplo duzhi (30 dana/15 dana)
i prosechan korisnik u srbiji se lakshe snalazi sa njime

Ukratko: kao shto kazhe @Neodoljiva: "norton nije za laike"

Dupont

Domaćin
Poruka
4.644
pa mislim da sam bio jasan svima, al' ajd' sad
nisam uopshte pljuvao po njemu, niti sam rekao da je losh (njoj tje samo trebati vishe vremena da se nauchi radu sa njime, i da ga podesi kako treba, nego shto tje trajal da vazhi), a josh manje favorizujem kasperskog - za kutjnu upotrebu je vetjini dovoljan free antivirus, i nema potrebe za platjanjem a josh manje krakovanjem da bi se sachuvala muzika, slike, i par igrica koje stoje na kompu
normalno onome ko kompjuter koristi za posao, preko njega vrshi bilo kakav transfer novca, ili drzhi poverljiva dokumenta, potreba jacha zashtita

Jednostavno. Praktichnije je
KAV je skoro duplo lakshi od nortona (36.92MB/60.10MB)
trajal mu je duplo duzhi (30 dana/15 dana)
i prosechan korisnik u srbiji se lakshe snalazi sa njime

Ukratko: kao shto kazhe @Neodoljiva: "norton nije za laike"

Ona je mislila na HijackThis!:mrgreen:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.