Sta loviti zimi

ribolov

Početnik
Poruka
19
Bas se pitam sta retki ribolovci koji posete ponekad ovaj podforuum vole zimi da love. Zanima me da li sedite pored stapa cekaju nekog veceg klena da proba pilec dzigu ili se opet mrznu cekajuci da jato skobalja pocne da grize.Ili nesto trece? Na sta najvise lovite u ovo vreme, ako ista i lovite.
 
djorax:
Smudj radi zimi i na jezerima (na kojima ga ima-Bovan npr.)

Bovansko jezero je fenomenalno...imam drugara u Soko banji sa kojim sam par puta isao na Bovan na pecanje.
Puno je ribe i prelepa je okolina.
Doduse,toliko je usko da mislim da vrlo lako zaledi,tako da od pecanja na jacim minusima verovatno nema nista...ili gresim?
 
Najkrupniji primerci stuke i smudja se hvataju bas u ova doba pred mrest, kvantitet uzmice pred kvalitetom........

Samo treba naci pravo mesto i ...........

a STO SE TICE LEDA NE IGRAJ SE STIME..............
 
Meni izgleda ostaju samo pisaljke (uhvati i pusti),mada me je pre neki dan oduševila ćera koja ima 7 godina kad je uhvatila svoju prvu štukicu (500-600gr.).Bilo je pravo zadovoljstvo gledati je kako to radi kao da joj je ko zna koja po redu.Sve je sama odradila izuzev skidanja sa udice...
Daleko su mi te bare,Dunavi,Bovani...teško je to ali se nadam skorom izletu na neku izgledniju vodu.Do tada pozdrav svima!
 
Ja ove moje djavole ne smem ni dapomislim da volim na pecanje(3,7 i 9god)...vise bi vremena proveo vadeci ih iz vode nego sto bi ih ucio da pecaju :0)

Doduse,vodio sam ih letos par puta na jezero i bili su ok...moguce da cu sledece godine malo vise da ih aktiviram...

Poz.
 
A jel se smuđ peca na varalicu, ili kako? I, jel se moze nesto sada upecati na dubinjaka ili plovak? Uzgred, meni je jedan iskusan pecaros rekao da u ovo doba, kad pocinje zima, jedan kratak period stuka radi nevidjeno dobro, pa ko potrefi tad da ode...
 
Smudja je najbolje pecati na twistera...vrste gumene varalice,najjeftinija od svih...baca se kao i svaka druga,nikakva mudrost,mada mnogi vole da je predstave tako.
Moze smudj sada i na dubinjaka,ali je nekako lepse setati pored obale i biti aktivan nego cupkati pored stapova na minusu i buljiti u vrhove.

To za stuku nisam cuo?!?
Mozda neko drugi zna...
 
Da, da, znam šta je twister, hvala. I ja volim da pecam tako šetajuči, jedini je problem što tako ništa ne upecam... al dobro, izduvam se malo.
A ovo za štuku sam čuo iz pouzdanog izvora. (:
 
2.NEBULOZE

PRVA. Stuka nema odredjeno vreme kad joj neko prognozira da treba da jede, kod nje postoji mali milion cinilaca, temp.vode, keder, pririsak, vodostaj, zamucenost, vetar,...............koji kad se poklope u odredjenoj kombinaciji daju te famozne dane kad stuja otkida............

DRUGA. pecanje na "gumenjake" ukljucujuci i twidze JESTE MUDROST,druga stvar je rekreativno setanje obalom i nasumicno zabacivanje i dovlacenje, pa ako se nesto zaleti, dobro, mada cesce bidne da nista ne bidne.
Ali ciljni lov odr. grabljivice, na , u odr.uslovima i na odr.terenu jeste mala filozofija

Jeste li nekad gledali 20-tak tvisterasa da stoje jedan pored drugog, i krljaju, a samo hvata jedan ili dva...............
 
@BIG S

I pecanje kedera moze da se predstavi kao "umetnost",sve zavisi kakav ti je ugao gledanja.
Ako stvar posmatras kao rekreativac-nabodes crva na udicu sa olovnom glavom i zabacis onda je to zezanje...
ili gledas iz ugla fanatika-koji meri vlaznost vazduha i vodostaj+uticaj saturna na veneru onda je to i vise od umetnosti...
Poz.
 
BIG S:
pecanje na "gumenjake" ukljucujuci i twidze JESTE MUDROST,druga stvar je rekreativno setanje obalom i nasumicno zabacivanje i dovlacenje, pa ako se nesto zaleti, dobro, mada cesce bidne da nista ne bidne.
Ali ciljni lov odr. grabljivice, na , u odr.uslovima i na odr.terenu jeste mala filozofija

Jeste li nekad gledali 20-tak tvisterasa da stoje jedan pored drugog, i krljaju, a samo hvata jedan ili dva...............


I, majstore, u čemu je fora sa tim tvisterima? (:Neću nikom reći)
 
1.Nadjes teren gde IMA grabljivice (zima+smudj=kamenjar=panjevi)
2.fora ti je da ga spustis gde pretpostavljas da se grabljivica nalazi(zima+smudj=dno)
3.da ga povlacis tako da ribu isprovociras da ga uzme(zima+smudj=sporo=sitni skokovi)
malko iskustva i tuj ce da bidne

P.S. vidis da sapucem da ne cuje nitko :wink:
 
BIG S:
1.Nadjes teren gde IMA grabljivice (zima+smudj=kamenjar=panjevi)
2.fora ti je da ga spustis gde pretpostavljas da se grabljivica nalazi(zima+smudj=dno)
3.da ga povlacis tako da ribu isprovociras da ga uzme(zima+smudj=sporo=sitni skokovi)
malko iskustva i tuj ce da bidne

P.S. vidis da sapucem da ne cuje nitko :wink:

...ne cuje baba sinko... :wink:
 
A SAD SE BABO CHESHKA PO GLAVIIII.............

FATHER, FATHER,................
c010.gif
 

Back
Top