Шта кувамо данас 8

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pecurke
IMG_20240330_113738.jpg
 
Joooj, kakav je, najbolji. Sastav je samo mak i šećer a strukture je skoro kao eurokrem. Ima ga u svetoforu, mere. Može za palačinke, kolače a može i kašikom 😀.
Jedino mora stojati u frižideru Pogledajte prilog 1522261
Marge, zbog tebe sam danas otišla u Svetofor zbog ovog krema..i nije istina da je 231,90 dinara kutija..
mene je krem koštao 3.000 dinara :rotf:
 
Marge, zbog tebe sam danas otišla u Svetofor zbog ovog krema..i nije istina da je 231,90 dinara kutija..
mene je krem koštao 3.000 dinara :rotf:
Ууу, види, треба ми и ово...и ово... види што је добра цена, да узмем...и ово...и ово...Добар дан, госпођо, Ваш рачун је 3.000 :rotf:
 
zezam se cena je 231,90 din..divan krem od maka ko voli mak, prakticno je spreman za štrudlu i kolace sa makom
a može i ovako sa kašicicom kao ja što sam odmah otvorila kutiju i probala dve tri kašicice..:rumenko:dobar je
..sada cu morati da stavim alarm na kutiju kako pridjem sa kašicicom da pocne da zavija :lol:
proizvodjac je neka firma iz Cantavira kod Subotice
 
zezam se cena je 231,90 din..divan krem od maka ko voli mak, prakticno je spreman za štrudlu i kolace sa makom
a može i ovako sa kašicicom kao ja što sam odmah otvorila kutiju i probala dve tri kašicice..:rumenko:dobar je
..sada cu morati da stavim alarm na kutiju kako pridjem sa kašicicom da pocne da zavija :lol:
proizvodjac je neka firma iz Cantavira kod Subotice
Vidi, od svih kremova , to je najprirodnija stvar jer je samo šećer i mak, nema dodatnih nikakvih drugih sastojaka.
 
@tara nemoj da te obeshrabri što treba da pečeš 5 kora. Umešeno testo podeliš na 5 delova, isečeš 5 pek papira, i svaki deo testa razvučeš da bude veličine 25x35cm. Ili približno tome. Kada sve razvučeš, ugreje rernu i pečeš. Ne dugo, kore treba da ostanu svetle. Čim ivice počnu da žute, gotove su.
@Софија , ovdje je domacicin recept.
Fil sam drugacije pravila ali sam kore odavde uzimala
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top