Śta bi na kraju - da pijemo mleko ili ne?

Ne.
Mislim ne kažem da je nezdravo, samo ga ja ne volim. Nikad ga nisam voleo, još od detinjstva kad su me terali da ga pijem. Zato ja moju decu nisam terao i ona ga vole. :)
decu generalno ne treba terati da jedu i oni ce to sami da regulisu..i ja sam pila mleko kao dete, sada ga ne pijem jer nemam potrebu za njim, konzumiram ga samo kroz hranu i Stojko me podseti na sutlijaš ..danas cu d aga napravim , ne secam se kada sam ga zadnji put jela a to je sa mlekom jel te..znaci konzumiracu mleko kroz ovu poslasticu
 
Nikakvo mleko ni u kakvom obliku mi nikad nije prijalo, a u mojoj familiji ga svi forsiraju i osećaju se nepotpuno ako ga nema u frižideru.

Dok još nisam bila svoj čovek, malo sam trpela kritike, moljakanja i jurnjavu... i nakon svake čaše tog čudesnog eliksira proživljavala mučninu, nešto kiselo, otužno i gadno što ne prolazi satima ni nakon pranja zuba, drugog nekog pića ili jela...
Odavno više nikog nije briga šta pijem i jedem pa mi je što se toga tiče svanulo . :worth:

Ne zamaram se time da li je zdravo ili ne-prosto mi organizam oduvek poručuje da mi nije potrebno, ali ne ubeđujem ljude okolo da ni njima nije potrebno.
 
Nikakvo mleko ni u kakvom obliku mi nikad nije prijalo, a u mojoj familiji ga svi forsiraju i osećaju se nepotpuno ako ga nema u frižideru.

Dok još nisam bila svoj čovek, malo sam trpela kritike, moljakanja i jurnjavu... i nakon svake čaše tog čudesnog eliksira proživljavala mučninu, nešto kiselo, otužno i gadno što ne prolazi satima ni nakon pranja zuba, drugog nekog pića ili jela...
Odavno više nikog nije briga šta pijem i jedem pa mi je što se toga tiče svanulo . :worth:

Ne zamaram se time da li je zdravo ili ne-prosto mi organizam oduvek poručuje da mi nije potrebno, ali ne ubeđujem ljude okolo da ni njima nije potrebno.
Ma koliko bilo nesto zdravo,ili ne,ako osobi koja to koristi ne odgovara ni ukusom ni mirisom,ne treba da konzumira.
 
Prosto sam šokiran koliko se peni na debatama o mleku!
Toliko se nije penilo ni na temama o pušenju ili vakcinaciji ili sunetu...

Antimlekarski lobi ima jaku izjavu:
"Čak ni tele ne pije mleko kad odraste"

Medjutim tele dobija snagu i mišiće tako što pase travu pa postane alfa bik.
Ta trava ne pomaže ljudima, čak ni seno za vegane....


A mi ne pijemo sirovo kravlje mleko već ublaženo.
Niti smo ikad pili.

Tu su zatim kulture - Grci ne piju mleko (al prave sir cvrc) dok Englezi 6000 godina ispod kravlje sise...

Što se tiče kradje mleka, voli i odrasla mačka ili ker da popiju kravlje mleko...

Pa jel valja ili ne?
Sa čime da ja sad napravim sutlijaš molim vas?
Ono što nama ne prija iz mleka je kazein.
Zapravo, nekima ne prija, nekima ne smeta.
Pa sad, kako se kome zalomi.
Ne vidim zašto čovek ne bi trebao da pije mleko ako mu ne smeta.
 

Back
Top