Śta bi na kraju - da pijemo mleko ili ne?

Poruka
63.388
Prosto sam šokiran koliko se peni na debatama o mleku!
Toliko se nije penilo ni na temama o pušenju ili vakcinaciji ili sunetu...

Antimlekarski lobi ima jaku izjavu:
"Čak ni tele ne pije mleko kad odraste"

Medjutim tele dobija snagu i mišiće tako što pase travu pa postane alfa bik.
Ta trava ne pomaže ljudima, čak ni seno za vegane....


A mi ne pijemo sirovo kravlje mleko već ublaženo.
Niti smo ikad pili.

Tu su zatim kulture - Grci ne piju mleko (al prave sir cvrc) dok Englezi 6000 godina ispod kravlje sise...

Što se tiče kradje mleka, voli i odrasla mačka ili ker da popiju kravlje mleko...

Pa jel valja ili ne?
Sa čime da ja sad napravim sutlijaš molim vas?
 
N razumem temu.
................................
Dugotrajno mleko je vecinom od uvoznog u prahu.
........................................................................................
Mleko od domace krave busha, nema taj gen za intoleranciju na laktozu , tako da je to jedina krava i jedino mleko koje mogu da piju bez bojazni osobe osetljive na mleko.
Inace meso od takvih autohtonih krava ( kao i nasa) u Japanu je basnoslovno skupo.
 
Prosto sam šokiran koliko se peni na debatama o mleku!
Toliko se nije penilo ni na temama o pušenju ili vakcinaciji ili sunetu...

Antimlekarski lobi ima jaku izjavu:
"Čak ni tele ne pije mleko kad odraste"

Medjutim tele dobija snagu i mišiće tako što pase travu pa postane alfa bik.
Ta trava ne pomaže ljudima, čak ni seno za vegane....


A mi ne pijemo sirovo kravlje mleko već ublaženo.
Niti smo ikad pili.

Tu su zatim kulture - Grci ne piju mleko (al prave sir cvrc) dok Englezi 6000 godina ispod kravlje sise...

Što se tiče kradje mleka, voli i odrasla mačka ili ker da popiju kravlje mleko...

Pa jel valja ili ne?
Sa čime da ja sad napravim sutlijaš molim vas?
Da pijemo ali samo iz krave u lonce direktno da se skuva nista tetrapak,e tako je sve ranije u vezi zdravlja bilo pouzdano,danas ima za cilj da nas satre
 
Ako ti ne smete pij, ako ti smeta nemoj. :lol:lagotvoran uticaj,na celolupan organizam
To nije pravi odgovor.Pravi odgovor glasi:Da. Pijte mleko,mleko je blagotvorno,narocito za stare ljude. Ali,treba da znate,koje mleko je savrseno,koje
mleko ima blagotvoran uticaj,na celokupan organizam.To savrseno mleko,je mleko magarica.Mleko magarica,ima skoro ista svojstva,kao zensko mleko
samo je jos mnogo vise obogaceno,skoro svim vitaminima i mineralima.Mleko magarica


,mozete naci u Hercegovini i Lici.Najskuplji sir na svetu,pravi se u
Sremskoj Mitrovici,na dobru "Zasavica". Kilogram tog sira,prodaju po ceni od 1.OOO Evra.Naravno,cena u maloprodaji u svetu,daleko je veca.
 
Poslednja izmena:
Da.Mleko je blagotvorno,narocito za stare ljude. Ali treba znati,koje je mleko najbolje za konzumiranje.To je mleko magarica,koje je slicno zenskom
mleku,ali je daleko kvalitetnije i obiluje svim mogucim vitaminima i mineralima.Kao afirmacija za ovo mleko,moze da posluzi cinjenica,da se najskuplji
sir na svetu,pravi od mleka magarica i to kod nas,u Sremskoj Mitrovici,na dobru "Zasavica".Taj sir se prodaje svetskim firmama,po ceni od 1.OOO Evra
po kilogramu.Naravno da je jos mnogo skuplji,kada dodje,do bogatih potrosaca u svetu.
 
To nije pravi odgovor.Pravi odgovor glasi:Da. Pijte mleko,mleko je blagotvorno,narocito za stare ljude. Ali,treba da znate,koje mleko je savrseno,koje
mleko ima blagotvoran uticaj,na celokupan organizam.To savrseno mleko,je mleko magarica.Mleko magarica,ima skoro ista svojstva,kao zensko mleko
samo je jos mnogo vise obogaceno,skoro svim vitaminima i mineralima.Mleko magarica


,mozete naci u Hercegovini i Lici.Najskuplji sir na svetu,pravi se u
Sremskoj Mitrovici,na dobru "Zasavica". Kilogram tog sira,prodaju po ceni od 1.OOO Evra.Naravno,cena u maloprodaji u svetu,daleko je veca.
I koliko magarica ti treba da napojis milion ljudi magarecim mlekom? :think:

Ne verujem u "savrsenu hranu", sve sto ljudi obicno jedu, moze da posluzi kao hrana, samo treba voditi racuna o kolicini. Previse secera, masnoca i proteina, a premalo vitamina i minerala nece povoljno uticati na zdravlje, ali kada se izbalansira njihov unos, przeni krompirici i burgeri ce isto biti dobri.

Kod mleka je bitno da nema smetnji u varenju i da se ne preteruje.
 
Pustos---Za tvoje saznanje,jedna magarica,daje od prilike 5OO grama mleka dnevno.Magarci nisu probiraci za hranu.Sve trave i lisce jedu.
Ko ima kucu sa dvoristem,slobodno moze da ima bar jednu magaricu,kako bi uvek imao sveze kvalitetno mleko. U svakom slucaju,bolje je imati
u dvoristu,jednu magaricu,nego kuce,koje je sada u modi drzati.Od kuceta vajde nema,a od magarice,bome ima i te kako.Kazu,kuce se drzi da pravi
drustvo usamljenim penzionerima,pa zar magarica nije i kao drustvo,bolja nego kuce.Razmislite o tome...
 
Prosto sam šokiran koliko se peni na debatama o mleku!
Toliko se nije penilo ni na temama o pušenju ili vakcinaciji ili sunetu...

Antimlekarski lobi ima jaku izjavu:
"Čak ni tele ne pije mleko kad odraste"

Medjutim tele dobija snagu i mišiće tako što pase travu pa postane alfa bik.
Ta trava ne pomaže ljudima, čak ni seno za vegane....


A mi ne pijemo sirovo kravlje mleko već ublaženo.
Niti smo ikad pili.

Tu su zatim kulture - Grci ne piju mleko (al prave sir cvrc) dok Englezi 6000 godina ispod kravlje sise...

Što se tiče kradje mleka, voli i odrasla mačka ili ker da popiju kravlje mleko...

Pa jel valja ili ne?
Sa čime da ja sad napravim sutlijaš molim vas?
Sa kuvanom vodom i cimetom.
 
Ne podnosim laktozu.
Ne pijem mleko i ne koristim mlečne proizvode .
Kupujem sojino i bademovo mleko i biljne sireve.
Soja je super
Ujedno je jedina mahunarka koja ne odbacuje ono što joj ne treba.
Zbog previsoke količine aluminijuma zabranjeno je davati deci ispod 3 godine života.
To su saznali kada su testirali sojino mleko u prahu na decu iz Afrike.
Pored aluminijuma zadržava kompletnu hemiju zemljiśta na kom je uzgajana.
Inače sve ostalo je u vezi soje je super sem ovog nabrojanog.
 
Prosto sam šokiran koliko se peni na debatama o mleku!
Toliko se nije penilo ni na temama o pušenju ili vakcinaciji ili sunetu...

Antimlekarski lobi ima jaku izjavu:
"Čak ni tele ne pije mleko kad odraste"

Medjutim tele dobija snagu i mišiće tako što pase travu pa postane alfa bik.
Ta trava ne pomaže ljudima, čak ni seno za vegane....


A mi ne pijemo sirovo kravlje mleko već ublaženo.
Niti smo ikad pili.

Tu su zatim kulture - Grci ne piju mleko (al prave sir cvrc) dok Englezi 6000 godina ispod kravlje sise...

Što se tiče kradje mleka, voli i odrasla mačka ili ker da popiju kravlje mleko...

Pa jel valja ili ne?
Sa čime da ja sad napravim sutlijaš molim vas?
Čovek spada u grupu takzv.svaštojeda!Mi jedemo i pijemo sve i svašta,za razliku od drugih sisara i životinja.Konkretno, mleko nije preporučljivo za ishranu odraslih.Kod dece jeste, dok im se u potpunosti ne oformi skelet.Od mlečnih proizvoda zdravi su kiselo i ceđeno mleko, po mogućstvu domaće. Jogurt(napr.onaj grčki je dobar), inače u ovim ostalim koji su na tržištu, stavljaju gustin... pa je bolje bataliti.Sirevi,kačkavalj i ostale mlečne prerađevine takođe treba izbegavati, jer se dobijaju vrenjem koje nije dobro za probavni sistem.
 
Čovek spada u grupu takzv.svaštojeda!Mi jedemo i pijemo sve i svašta,za razliku od drugih sisara i životinja.Konkretno, mleko nije preporučljivo za ishranu odraslih.Kod dece jeste, dok im se u potpunosti ne oformi skelet.Od mlečnih proizvoda zdravi su kiselo i ceđeno mleko, po mogućstvu domaće. Jogurt(napr.onaj grčki je dobar), inače mu stavljaju gustin, pa je bolje bataliti.Sirevi,kačkavalj i ostale mlečne prerađevine takođe treba izbegavati, jer se dobijaju vrenjem koje nije dobro za probavni sistem.
Ja bez kačkavalja ne mogu! I tad mi je redovan probavni sistem.

Zašto su navalili na kravu?
Ne na ovcu, kozu?

A ono kad pričamo o DOMAĆEM MLEKU Vs. INDUSTRIJSKO MLEKO mislim i suvišno je...
 
Ja bez kačkavalja ne mogu! I tad mi je redovan probavni sistem.

Zašto su navalili na kravu?
Ne na ovcu, kozu?

A ono kad pričamo o DOMAĆEM MLEKU Vs. INDUSTRIJSKO MLEKO mislim i suvišno je...
Retko ko pije ovčije i kozje mleko.Industrijski je teže preraditi ga. Inače domaće kozije mleko leči mnogobrojne bolesti. Moj pok. deda je posle rata kozijim mlekom izlečio trbušni i prgavi tifus(koje je imao istovremeno) i nije imao nikakvih zdravstvenih posledica. Izrasla mu je čak nova i lepša kosa i do smrti nije imao ni jednu sedu vlas.
P. S. Ovo najozbiljnije!
 
Pustos---Za tvoje saznanje,jedna magarica,daje od prilike 5OO grama mleka dnevno.Magarci nisu probiraci za hranu.Sve trave i lisce jedu.
Ko ima kucu sa dvoristem,slobodno moze da ima bar jednu magaricu,kako bi uvek imao sveze kvalitetno mleko. U svakom slucaju,bolje je imati
u dvoristu,jednu magaricu,nego kuce,koje je sada u modi drzati.Od kuceta vajde nema,a od magarice,bome ima i te kako.Kazu,kuce se drzi da pravi
drustvo usamljenim penzionerima,pa zar magarica nije i kao drustvo,bolja nego kuce.Razmislite o tome...
https://www.vikendica.net/reportaze/item/279-magarece-meso-i-mleko-delikatesi
Grubo rečeno, za dve godine jedna magarica može da da od 35 do 40 litara mleka, zavisno od mlečnosti, jer nisu ženke mlečno iste.

https://www.agromedia.rs/agro-teme/.../magarece-mleko-jedno-od-najskupljih-na-svetu
4. Magarica tokom laktacije za 2 godine može da da najviše 40 litara mleka.

Ne moze da da 0,5l dnevno, cak ni u vreme muzenja, koje ne traje duze od 4 meseca.

Da bi svaki dan imao mleko, trebaju ti barem 3 magarice za jednu casu mleka.
 
Prosto sam šokiran koliko se peni na debatama o mleku!
Toliko se nije penilo ni na temama o pušenju ili vakcinaciji ili sunetu...

Antimlekarski lobi ima jaku izjavu:
"Čak ni tele ne pije mleko kad odraste"

Medjutim tele dobija snagu i mišiće tako što pase travu pa postane alfa bik.
Ta trava ne pomaže ljudima, čak ni seno za vegane....


A mi ne pijemo sirovo kravlje mleko već ublaženo.
Niti smo ikad pili.

Tu su zatim kulture - Grci ne piju mleko (al prave sir cvrc) dok Englezi 6000 godina ispod kravlje sise...

Što se tiče kradje mleka, voli i odrasla mačka ili ker da popiju kravlje mleko...

Pa jel valja ili ne?
Sa čime da ja sad napravim sutlijaš molim vas?
Možeš ga koristiti u tim poslasticama, ako ih ne jedeš stalno i često. Nije poželjno da ga piješ.
 

Back
Top