Šta bi bilo da nije bilo Bila Gejtsa?

mislim da je najlakse pisati za ajfon, samo ti treba makbuk
samo....
A i to je samo jedno samo

Drugo samo je da moras da se registrujes valjda platis da budes developer i jos da te oni puste a i kad sve to uradis onda ti neko jos dodatno kenjucka kako ovo ili ono ne možeš da radiš

Na lnuxu otvoris editor i pocnes da pises, kompajliras, izvrsavas
 
Ruku na srce trebalo mi je vremena i visual studio da sazvacem ali ipak sam se nekako snasao ali sa xcode katastrofa nista nije negde gde ga trazim niti radi onako kako bi ocekivao ruku na srce to je bilo davno ali dovoljno da odustanem da pisem nesto specijalno za apple
xcode nisam koristio osim da iskompajliram neke open source programe koje koristim. onako provalio sam
ga posle nekog vremena, ima mocne profajling i debaging alate.
najveci faon su sertifikati, moras da lokalno potpises i da mu kazes da ces voziti lokalno inace pravi probleme
i da nikad nemoj da skidas sa app store, instalacija traje kod mene 2 sata.
skines xip sa developer sajta i samo rapakujes za manje od minut.
 
xcode nisam koristio osim da iskompajliram neke open source programe koje koristim. onako provalio sam
ga posle nekog vremena, ima mocne profajling i debaging alate.
najveci faon su sertifikati, moras da lokalno potpises i da mu kazes da ces voziti lokalno inace pravi probleme
i da nikad nemoj da skidas sa app store, instalacija traje kod mene 2 sata.
skines xip sa developer sajta i samo rapakujes za manje od minut.
Ne kazem da nije dobar
Znam da je jako dobar alat ali meni je bio neintuitivan do bola
Sad mi vise nije ni bitno preboleo sam

Plus procitah silne knjige o celom @sistemu bibliotekama gde sta kako i nista
Najdalje dokle stignem je da ucitam primer kompajliram pustim - radi
Nesto promenim i sve mi se srusi niti radi niti ja imam pojma kako dalje osim da sve bacim pa ispocetka
 
Бил Гејтс је својим оперативним системом Виндовс информатички описменио већи део становништва планете Земље а Стив Џобс је тај посао завршио својим паметним телефонима. Ја бих то тако упрошћено рекао.
 
Бил Гејтс је својим оперативним системом Виндовс информатички описменио већи део становништва планете Земље а Стив Џобс је тај посао завршио својим паметним телефонима. Ја бих то тако упрошћено рекао.
зависи шта сматраш под "описменио" ?
Да ли под тим сматраш : зна да покрене рачунар, да дође до потребног алата и да у том алату изврши задатке који су му постављени? Ако је то информатичка писменост....

Ако ћемо право, велика већина корисника рачунара нема ни основну информатичку писменост. Чак и данашња деца која у чак два предмета у основној школи стичу знања из информатике (Информатика, Техника и технологија) па су често на крају 8 разреда практично информатички неписмена јер се оцене најчешће добијају за успешну поновљену радњу, а не за стварно знање.
Да се разумемо, ако би се та два предмета у школама озбиљно предавала, а према оном што се налази у уџбеницима, деца би већ након 8. разреда стварно могла да кажу да су информатички писмена.
 
зависи шта сматраш под "описменио" ?
Да ли под тим сматраш : зна да покрене рачунар, да дође до потребног алата и да у том алату изврши задатке који су му постављени? Ако је то информатичка писменост....

Ако ћемо право, велика већина корисника рачунара нема ни основну информатичку писменост. Чак и данашња деца која у чак два предмета у основној школи стичу знања из информатике (Информатика, Техника и технологија) па су често на крају 8 разреда практично информатички неписмена јер се оцене најчешће добијају за успешну поновљену радњу, а не за стварно знање.
Да се разумемо, ако би се та два предмета у школама озбиљно предавала, а према оном што се налази у уџбеницима, деца би већ након 8. разреда стварно могла да кажу да су информатички писмена.
Ma sve informatički nepismeni ljudi a svi vise na internetu. Fejsbuk pre nekou godinu prešao 3 milijarde korisnika.
 
Ma sve informatički nepismeni ljudi a svi vise na internetu. Fejsbuk pre nekou godinu prešao 3 milijarde korisnika.
то што неко виси на фејсбуку или пак користи рачунар за рад не значи да је технички или информатички писмен...
Просто су људи научили да користе тих неколико алата за које су обучени да раде у њима и толико...
Онда му затреба да промени формат документа из нпр .xlsx у .xls и настане катастрофа...
 
то што неко виси на фејсбуку или пак користи рачунар за рад не значи да је технички или информатички писмен...
Просто су људи научили да користе тих неколико алата за које су обучени да раде у њима и толико...
Онда му затреба да промени формат документа из нпр .xlsx у .xls и настане катастрофа...
Ja sebr smatram informatički pismenim i nemam pojma šta ti te oznake znače, na koje programe se odnose. Vord, eksel, jpg, psg za fotošop valjda beše i još poneke za usko specijalizovane programe, za video neka oznaķa postoji bila je .mp3 sad nemam pojma koja je. A ovo što si naveo nemam pojma na šta se odnosi.
 

Back
Top