srpsko-albansko prijateljstvо

MBenz

Obećava
Poruka
100
Malo mi je ta prica o Srpskom i Albanskom prijateljstvu ipak cudna.Mislim da tu nikad nije ni bilo prijateljstva vec je to bila neka druzba zbog iskoriscavanja i na kraju im se isplatilo.Albanci su oduvek hteli da naprave ono za sta su ginuli njihovi preci,a to je Velika Albanija i to kod njih,verujte mi nisu prazne price,jer za razliku od nas znaju sta je to ljubav prema drzavi i nacionalnoj i verskoj braci dok mi gledamo samo da komsiji crkne krava i kunemo one koji su uspesniji od nas. Jednostavno smo kao narod toliko bolesno ljubomorni da mi se nekad gadi sto sam Srbin!

gost 4554

Buduća legenda
Poruka
39.133
Због чега?

Албанке ће се у браку са Србима брзо асимилирати, а оне и нису битне, битна је асимилације дјеце.

Meni se čini da će se Srbi pre asimilirati uz Albanke...ne zaboravi da đeca prvo nauče maternji jezik i po toj majčinoj liniji je išla albanizacija brdskih plemena, kao i slavenizacija Albanaca...od oca su dobijali ime, ali snaja je obično dolazila iz kraja odakle je i majka...E, kada je u kući već 2 Albanke stvar je postajala ozbiljna...

kundak

Početnik
Poruka
2
Nisu svi ljudi isti,ne ni albance kao sto ni mrzim hrvate........
Ta mrznja nam je svima namestena od politicara i ljudi zbog svojih licnih interesa i stranih sila........
Mnogo se razlikuju ljudi sa kosova i Albanije,i oni u Albaniji su podeljeni na katolike i muslimane,i oni se bas nesto ne vole.......
A eto dokaza da smo mogli da saradjujemo i da zivimo kao normalan svetmali jbg nacionalizam nas unistio,kao sto se nama obilo u glavu i njima ce......

nenad1978

Primećen član
Poruka
617
Malo mi je ta prica o Srpskom i Albanskom prijateljstvu ipak cudna.Mislim da tu nikad nije ni bilo prijateljstva vec je to bila neka druzba zbog iskoriscavanja i na kraju im se isplatilo.Albanci su oduvek hteli da naprave ono za sta su ginuli njihovi preci,a to je Velika Albanija i to kod njih,verujte mi nisu prazne price,jer za razliku od nas znaju sta je to ljubav prema drzavi i nacionalnoj i verskoj braci dok mi gledamo samo da komsiji crkne krava i kunemo one koji su uspesniji od nas. Jednostavno smo kao narod toliko bolesno ljubomorni da mi se nekad gadi sto sam Srbin!

Primetio sam da su islamizirani ljudi na balkanu bolji ljudi od neislamiziranih ljudi.
Mislim da to ima veze sa tim da je svaki normalan čovek u roku od 500 godina prihvatio islam.
Neislamizirani su oni najgori, najinatljiviji, najprkosniji, najprimitivniji...

Фјодор

Iskusan
Poruka
5.062
kad god procitam ili cujem da se govori o prijateljstvu zemalja ili naroda, najezim se.
prijateljstvo je veoma retka pojava i medju ljudima, a kamoli medju drzavama i narodima. to ne postoji, postoje samo interesi!

a sto se tice odnosa izmedju srba i albanaca, koliko ja znam, srbija je krajem xix i pocetkom xx veka bila od koristi albincima, cak su igrali veliku ulogu u stvaranju albanije. i ne znam sta je tu cudno, u interesu je bilo i jednim i drugim da se na taj nacin slabi uticaj turske na balkanu. otkad su albanci vecina na srpskom kosmetu, dolazi do sukoba interesa i odnosi se pogorsavaju.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.