Quantcast

Srpski lekari u Nemackoj

nesaformat

Zainteresovan član
Poruka
130
Imao neko iskuatvo sa vizom sa paragrafom 17a? Ja sam dobio ugovor u Hessenu( kao Arzt in Anerkennung sa bruto platom 2300e do aprobacije) i koliko vidim po forumu, sa ovim ugovrom mogu tu vizu sa paragrafom 17a da dobijem. Ali me buni sto mi je poslodavac rekao da treba da izvadim BE, a na sajtu ambasade ne pise da BE treba za vizu sa paragrafom 17a. Ima li neko iskustvo, savet, sta raditi?
Prvo da razjasnimo i odvojimo par stvari. To što poslodavac traži BE nema veze sa ambasadom i vizom. Da biste uopšte radili u Nemačkoj kao lekar u bilo kom svojstvu potrebna vam je dozvola za rad u struci (ili BE sa kojom zvanično ne možete samostalno da radite ili Aprobacija sa kojom stičete pravo na samostalnost u radu i specijalizaciju). E sad, šta će ambasada da zahteva za izdavanje vize to je druga stvar. Najbolje da se raspitate kod nekog ko se malo bolje razume u vize (ja nisam taj:D) da biste mogli da odlučite da li da predate zahtev za običnu radnu vizu ili vizu na osnovu paragrafa 17a. A mislim da neće svakako škoditi da za bilo koju vizu priložite BE pošto već morate da je izvadite. Na plavu kartu svakako nemate pravo zbog nedovoljne visine plate.