Sremska Mitrovica

lep članak i slike, ja izdvojih ovu :
 

Prilozi

  • IMG_3777-1-1024x742.jpg
    IMG_3777-1-1024x742.jpg
    129,8 KB · Pregleda: 14

Imala sam zadovoljstvo da ih slušam uživo, u Sremskoj. Oduševili su me.

Oj majko, ne daj mene u te kocije
upregose konja draga, al' ga tuku, gle
mila majko ne daj mene u te kuce zle
oj majko, srce moje odmah puci ce

Mila majka ne slusa me, pusta ruke dve
mila majka dala me je, misli, sreca je
koga sada ja da molim da mi pomogne
da me odvede, dragom povede i skloni od bede


Krenuse kocije, ja u njima, suze oblile
krenuse konji meni dragi, al' u nevolje
crno polje svud se siri, sunca nestade
oj Lolo moj pomozi, podji po mene

U kisu slilo se, Dodola cula me
kad molila sam je da peva uz mene

Oj Dodo, Dodole, kapi drage tvoje, prejake
slomile su Dodole, bic za grive srebrne
oj Dodo, Dodole, nek si bar konja spasla
rane derane, oj Dodo, Dodole

Cu Lola da me majka u zoru dade
sevnuse oci carne, na kolena pade
ciknu dusa, drhte ruke, al' uze kuburu
napunio, zajahao, pravo u sumu

Ide Lola, jase svoga konja sarena
rsce sarac, nebo seva, zasija ruka
u njoj kubur, nisani, cu se metak ljut
a u nasoj kociji cuti prazan muk

Konj ranjen je, griva krvava
pogno glavu je, trese udara

Oj Dodo, Dodole, kapi drage tvoje prejake
nek operu ga, Dodole, te grive divne srebrne
oj Dodo, Dodole spasi bar konja sjajna
rane derane, oj Dodo,Dodole
 
a šta je na programu ovog vikenda?
U subotu, 19. oktobra u 12:00 sati, na Velikoj sceni Pozorišta "Dobrica Milutinović“ biće odigrana predstava za decu "Guska na mesecu".

Ne znam ima li još nekih događaja iz kulture, ali što se sporta tiče biće to po svemu sudeći bogat vikend.

U subotu, 19. oktobra sa početkom u 15:00 časova. U okviru 10. kola Srpske lige Vojvodine FK "Radnički" na domaćem terenu, stadion u "Hesni", dočekuje lidera na tabeli, FK "Železničar" iz Pančeva.

Dešavanja u hali "Pinki"

Subota, 19. oktobar

9.00 Memorijalni turnir "Stefan Savić" na fudbalskom terenu "Bane Ivanović".
12.00 košarka – Kadeti KK "Srem" – KK "Novi Sad".
18.00 Prvenstvena utakmica u košarci – Druga regionalna liga KK "Podrinje" Mačvanska Mitrovica – KK "Pink"

Nedelja, 20. oktobar

13.30 Prvenstvena utakmica u rukometu – Prva liga Srbije – ŽRK "Srem" – ŽRK "Mladost" (Srpska Crnja).
15.30 Prvenstvena utakmica u rukometu – Treća liga Srbije – MRK "Srem SM" – RK "Ruma"
18.30 Prvenstvena utakmica u košarci – Prva muška regionalna liga KK "Srem" – KK "Sloboda NS" (Novi Sad).
 
VIDEO: Pao silos u Jarku
Jedan od tri silosa kompanije ”DPS Klas” u Jarku kod Sremske Mitrovice prepolovio se iznenada juče, 28. novembra.

1575039478047.png


Portal mitrovica.info prenosi da će razloge pucanja silosa utvrditi građevinska inspekcija Sremske Mitrovice, koja je odmah izašla na lice mesta, gde na sreću nije bilo povređenih.
- Da li je došlo do popuštanja konstrukcije ili je silos bio pretovaren, mi još uvek ne znamo i ne možemo sada da nagađamo. Naša inspekcija je sve pogledala i utvrdila da je sada bezbedno – kaže Ljubomir Vujčić načelnik Gradske uprave za saobraćaj, komunalne i inspekcijske poslove.

Radnici ove firme ubrzo su počeli da kupe kukuruz sa zemlje i skladište ga na drugo mesto.
Autor: mitrovica.info
https://www.021.rs/story/Info/Vojvo...K4THhhQnKa4Jp06QZ8RSg0aQ2Uh29-tvgnLYbg46FSeRM

Ima tu u tekstu i video koji možete videti ako kliknete na link teksta i to zaista izgleda izuzetno dramatično. Neko je očigledno slučajno snimio pad. Sreća je što nikog tu nije bilo inače sigurno ne bi preživeo.
 
Portal mitrovica.info prenosi da će razloge pucanja silosa utvrditi građevinska inspekcija Sremske Mitrovice, koja je odmah izašla na lice mesta, gde na sreću nije bilo povređenih.


- Da li je došlo do popuštanja konstrukcije ili je silos bio pretovaren, mi još uvek ne znamo i ne možemo sada da nagađamo. Naša inspekcija je sve pogledala i utvrdila da je sada bezbedno – kaže Ljubomir Vujčić načelnik Gradske uprave za saobraćaj, komunalne i inspekcijske poslove.

Radnici ove firme ubrzo su počeli da kupe kukuruz sa zemlje i skladište ga na drugo mesto.


https://www.021.rs/story/Info/Vojvodina/228817/VIDEO-Pao-silos-u-Jarku.html
 

Back
Top