Срећан 25.Мај - Дан Младости!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
tacno i upravu si
izvini molim te
u moje vreme , sve te fabrike i jesu radile , iz samodoprinosa radnih ljudi , izdvajalo se za komunalno i infrastrukture u bivsoj mi zemlji.
e onda , dodjoste vi , zadojeni SJAJEM ZLATA i zeljom da se i obogatite a niste ni skole hteli da imate , ustvari i jeste,
kupljene diplome i tako to.
i pocni da mislis tko je i poceo da rastura , sve ono sto smo i uradili.
eto , bilo je i predavanja o kontracepciji , obrazovalo se mladi , bilo je i kurtona a anti bebe pilule.
no , cini mi se da tvoji roditelji i nijesu bili na takvim casovima a moze i bit da strucna lica i nijesu zalazila u tamo neke vukojebatine.
i sada si ti ..
:rtfm::per::whistling:
neg kako ti zive caca i mater , jel ti radis i dajes im , da imaju zdrastveno osiguranje , pa...
dak da vidimo to vaseeeeee,
bolji zivot

Vaši ljudi, vaš sistem, ja ne znam šta da ti kažem, koje ljude ste birali birali ste i šta ste uradili sa javnim i državnim vlasništvom uradili ste i ja malo sa tim imam veze
90-tih osnovac, 2000-tih srednjoškolac i student i šta ti meni sereš - to su vaši ljudi, vaši kadrovi iz vašeg školstva, vašeg sistema
Kako su oni odradili prvo vođenje firmi, a onda privatizaciju i tranziciju takođe ide i vama na teret
I kakve su ovo ad hominem imbecilne prozivke mojih roditelja? Ajde oladi malo nisam ti ja ništa kriv...

Živim u BG, zgradi izgrađenoj 2013.god kao prvi stanar, samo forumašim i ne radim ništa po ceo dan, a finansiraju me roditelji sa sela od svoje penzije
Jel okej?:lol:
 
Vaši ljudi, vaš sistem, ja ne znam šta da ti kažem, koje ljude ste birali birali ste i šta ste uradili sa javnim i državnim vlasništvom uradili ste i ja malo sa tim imam veze
90-tih osnovac, 2000-tih srednjoškolac i student i šta ti meni sereš - to su vaši ljudi, vaši kadrovi iz vašeg školstva, vašeg sistema
Kako su oni odradili prvo vođenje firmi, a onda privatizaciju i tranziciju takođe ide i vama na teret
I kakve su ovo ad hominem imbecilne prozivke mojih roditelja? Ajde oladi malo nisam ti ja ništa kriv...

Živim u BG, zgradi izgrađenoj 2013.god kao prvi stanar, samo forumašim i ne radim ništa po ceo dan, a finansiraju me roditelji sa sela od svoje penzije
Jel okej?:lol:
uzivaj u
neg majkumu
pa ti se jos i obrazovao po ondasnjem sistemu i zasto nisi ,
ODBIO.
i poceo da placas skolovanje i zasto nisi ustao i rekao
e nece moci tako
od sada pa ubuduce , ima da vas vodim iz mraka i uz svecu vodim vas na sunce.

i kaze se lijepo
TVOJI SU TE ODGAJALI , OBRAZOVALI I RECENO JE DA , AKO IMAS PRIMEDBE NA ONAJ SISTEM
OBRATI SE SVOJIM roditeljima.
takvih luzera , dosta ih je bilo.
 
uzivaj u
neg majkumu
pa ti se jos i obrazovao po ondasnjem sistemu i zasto nisi ,
ODBIO.
i poceo da placas skolovanje i zasto nisi ustao i rekao
e nece moci tako
od sada pa ubuduce , ima da vas vodim iz mraka i uz svecu vodim vas na sunce.

i kaze se lijepo
TVOJI SU TE ODGAJALI , OBRAZOVALI I RECENO JE DA , AKO IMAS PRIMEDBE NA ONAJ SISTEM
OBRATI SE SVOJIM roditeljima.
takvih luzera , dosta ih je bilo.

Aha dužni smo da plaćamo porez u usranoj državi i poreze i doprinose, a ne smemo da kritikujemo sistem i Najvećeg Sina naših naroda i narodnosti :lol:
E pa vidiš neće moći - to što su te Tito i partija naučili mene iskreno zabole, a ako želiš da se sav grdan ne stresiraš zbog ovih mojih "grešnih i bludnih" radnji kritikovanja Samoupravnog Socijalizma i Marksizma i prikazivanje istog kao neviđene gluposti onda me lepo stavi na IGNORE i problema nema ni za tebe ni za mene :lol:

Evo ja te više neću citirati ubuduće, a ne znam što se toliko duriš.:lol:
 
I jedna najbitnija stvar @marsijaner ja stvarno ne razumem vas pesimiste.
Razmisli malo:
1) Para više ima nego ikada na ovom svetu
2) To implicira da stvarno ima mesta za sve, za nova tržišta itd
3) Nauka i tehnologija su na toliko visokom nivou da je besmisleno žaliti se

I sada bukvalno može bez ikakvih probleme da se sprovede vaše radničko samoupravljanje i ko vam brani
Organizujte se brale - proizvodite hranu i sami sebe hranite na primer

Ali problem je što na primer ako bi se po starom modelu Srbija hranila samo iz PKB hrana bi bila 2 ili 3 puta skuplja
E to je problem što vi ne umete da napravite jeftino i kvalitetno i dobro - to je osnovni vaš problem
I ja nemam ništa protiv vaših radničkih zadruga i sve dok god ne ugrožavate moju i slobodu ostalih
Znači radi šta god hoćeš dok direktno agresijom ne ugrožavaš nekog i to je to
Libertarijanski marksizam je moguć - Vaš Varufakis se tako izjašnjava

Pazi kad je libertarijanizam toliko plemenita ideologija da mu čak ne smeta ni marksizam ako u njemu nema agresije, a marksizam je po difoltu agresivna ideologija

I samo da znaš ja lično marksizam svrstavam u isti rang kao salafizam ili mudžahedinizam - ekstremno agresivne i totalitarne ideologije koje uništavaju slobodu normalnih ljudi
 
I jedna najbitnija stvar @marsijaner ja stvarno ne razumem vas pesimiste.
Razmisli malo:
1) Para više ima nego ikada na ovom svetu
2) To implicira da stvarno ima mesta za sve, za nova tržišta itd
3) Nauka i tehnologija su na toliko visokom nivou da je besmisleno žaliti se

I sada bukvalno može bez ikakvih probleme da se sprovede vaše radničko samoupravljanje i ko vam brani
Organizujte se brale - proizvodite hranu i sami sebe hranite na primer

Ali problem je što na primer ako bi se po starom modelu Srbija hranila samo iz PKB hrana bi bila 2 ili 3 puta skuplja
E to je problem što vi ne umete da napravite jeftino i kvalitetno i dobro - to je osnovni vaš problem
I ja nemam ništa protiv vaših radničkih zadruga i sve dok god ne ugrožavate moju i slobodu ostalih
Znači radi šta god hoćeš dok direktno agresijom ne ugrožavaš nekog i to je to
Libertarijanski marksizam je moguć - Vaš Varufakis se tako izjašnjava

Pazi kad je libertarijanizam toliko plemenita ideologija da mu čak ne smeta ni marksizam ako u njemu nema agresije, a marksizam je po difoltu agresivna ideologija

I samo da znaš ja lično marksizam svrstavam u isti rang kao salafizam ili mudžahedinizam - ekstremno agresivne i totalitarne ideologije koje uništavaju slobodu normalnih ljudi
e moj , ma moram ti dati nagradu za znanja.
recimo , usra drzava ima preko 3 triliona drzavnoga duga i resava ga na taj nacin sto samo podizu prag stampanja papira , troskovi njihovoga sranja , ti i takvi ki ti sa slascu i jedete i lizete.
a o uticaju kookglomerata i bankara , necemo ni pricati , mislim u cijim se rukama nalazi novac i to novac opd svih clanica..
nego , kada si mi ti tako pametan , sto bre , ne uvalis sav svoj kapital u proizvodnju , gde ces na svaki svoj ..ma sta da imas , da ostvaris dobit od 10 vise..
hajde pocni ti da vrsis proizvodnju u poljoprivredi ili u stocarstvu , mislim ti si expert za goveda, jel tako.
i kazi
ZASTO , nemas tu proizvodnju..:per::ok::mrgreen:
 
I jedna najbitnija stvar @marsijaner ja stvarno ne razumem vas pesimiste.
Razmisli malo:
1) Para više ima nego ikada na ovom svetu
2) To implicira da stvarno ima mesta za sve, za nova tržišta itd
3) Nauka i tehnologija su na toliko visokom nivou da je besmisleno žaliti se

I sada bukvalno može bez ikakvih probleme da se sprovede vaše radničko samoupravljanje i ko vam brani
Organizujte se brale - proizvodite hranu i sami sebe hranite na primer

Ali problem je što na primer ako bi se po starom modelu Srbija hranila samo iz PKB hrana bi bila 2 ili 3 puta skuplja
E to je problem što vi ne umete da napravite jeftino i kvalitetno i dobro - to je osnovni vaš problem
I ja nemam ništa protiv vaših radničkih zadruga i sve dok god ne ugrožavate moju i slobodu ostalih
Znači radi šta god hoćeš dok direktno agresijom ne ugrožavaš nekog i to je to
Libertarijanski marksizam je moguć - Vaš Varufakis se tako izjašnjava

Pazi kad je libertarijanizam toliko plemenita ideologija da mu čak ne smeta ni marksizam ako u njemu nema agresije, a marksizam je po difoltu agresivna ideologija

I samo da znaš ja lično marksizam svrstavam u isti rang kao salafizam ili mudžahedinizam - ekstremno agresivne i totalitarne ideologije koje uništavaju slobodu normalnih ljudi
Komunisti su najobičniji razbojnici.Komunistička propaganda je samo maska za razbojništvo.
 
e moj , ma moram ti dati nagradu za znanja.
recimo , usra drzava ima preko 3 triliona drzavnoga duga i resava ga na taj nacin sto samo podizu prag stampanja papira , troskovi njihovoga sranja , ti i takvi ki ti sa slascu i jedete i lizete.
a o uticaju kookglomerata i bankara , necemo ni pricati , mislim u cijim se rukama nalazi novac i to novac opd svih clanica..
nego , kada si mi ti tako pametan , sto bre , ne uvalis sav svoj kapital u proizvodnju , gde ces na svaki svoj ..ma sta da imas , da ostvaris dobit od 10 vise..
hajde pocni ti da vrsis proizvodnju u poljoprivredi ili u stocarstvu , mislim ti si expert za goveda, jel tako.
i kazi
ZASTO , nemas tu proizvodnju..:per::ok::mrgreen:

Samo što ja nisam marksista i meni se sviđa globalna ekonomija i neoliberalizam
A ako se vama ne sviđa vi sprovodite radničko samoupravljanje među sobom slobodno, ali nemojte meni da ga namećete
Mondragon zadruga i svi srećni i zadovoljni
I pusti ti svetsku ekonomiju Dolar, Federalne Rezerve, USA dugove, mali smo mi da se time bavimo - reč je isključivo o srpskoj ekonomiji i njenom mestu pod suncem
I kako će Janko od 33 godine iz selja Ljubić kod Čačka da nahrani dete
 
I da ti kažem još nešto @marsijaner, ja vas ne kontam stvarno
Vi od kapitaliste samo dobre stvari možete da dobijete - i umesto da krećete sa radničkim samoupravljanjem od nule kao što to mogu da rade crnci u Africi koji nemaju ništa kao što sam pokazao na ovoj slici vi ne krećete od nule i imate mušterije, imate klijente i šta više oćete ljudi jbote
Mondragon zadruga super posluje u Kapitalističkoj Kraljevini Španiji. Pa što onda vama smetaju kapitalisti i taj sistem?
Vi možete imati monopol na tržištu rada bez većih problema i onda skače i cena radne snage koju bi unajmljivali kapitalisti te radnici u Baskiji gde su Mondragoneri prisutni sigurno moraju dobro da odreše kesu jer imaju veliku konkurenciju - ali vi to ne kapirate i sve hoćete DŽABE i to je suština vaše priče
Ja više ne znam šta tebi da kažem - osim nekih niskih ličnih prozivki ti nemaš ništa da kažeš
Kako loši mogu da budu kompjuteri i internet? Ko tu gubi? Samo onaj ko nije izašao iz Srednjeg veka...
566563
 
I da ti kažem još nešto @marsijaner, ja vas ne kontam stvarno
Vi od kapitaliste samo dobre stvari možete da dobijete - i umesto da krećete sa radničkim samoupravljanjem od nule kao što to mogu da rade crnci u Africi koji nemaju ništa kao što sam pokazao na ovoj slici vi ne krećete od nule i imate mušterije, imate klijente i šta više oćete ljudi jbote
Mondragon zadruga super posluje u Kapitalističkoj Kraljevini Španiji. Pa što onda vama smetaju kapitalisti i taj sistem?
Vi možete imati monopol na tržištu rada bez većih problema i onda skače i cena radne snage koju bi unajmljivali kapitalisti te radnici u Baskiji gde su Mondragoneri prisutni sigurno moraju dobro da odreše kesu jer imaju veliku konkurenciju - ali vi to ne kapirate i sve hoćete DŽABE i to je suština vaše priče
Ja više ne znam šta tebi da kažem - osim nekih niskih ličnih prozivki ti nemaš ništa da kažeš
Kako loši mogu da budu kompjuteri i internet? Ko tu gubi? Samo onaj ko nije izašao iz Srednjeg veka...
Pogledajte prilog 566563
da bi mogao da shvatis cinizam , kada neko ti odgovara na tvoje skrabanje , opet ti ukazujem da iako nijesi nista placao za obrazovanje , djaba ti sve.
s obzirom da , nemas pojma o samom kapitalilizmu ni koji su oblici.
nemam nameru da te edukujem.
nema svrhe jer je to u tvom slucaju imposible :rtfm:
 
da bi mogao da shvatis cinizam , kada neko ti odgovara na tvoje skrabanje , opet ti ukazujem da iako nijesi nista placao za obrazovanje , djaba ti sve.
s obzirom da , nemas pojma o samom kapitalilizmu ni koji su oblici.
nemam nameru da te edukujem.
nema svrhe jer je to u tvom slucaju imposible :rtfm:
Nije nego si izgubio debatu pa moraš da sačuvaš obraz koliko-toliko
Sve se svodi na ad hominem kod tebe od početka, a najveća ironija je što živiš u kapitalističkoj državi i koga ti onda zajebavaš?

Najviše ljudi je zaposleno u malim i srednjim preduzećima - sa stanovišta krupnog kapitala koji automatizacijom/CIM želi da smanji učešće radne snage maksimalno i njihove plate svejedno imali vi radničke zadruge ili mala i srednja preduzeća

A kako ima za Špance, Švajcarce i Engleze, a nema za vas e to je pitanje na koje čekam odgovor?
A da ne govorim kad automatizacija doživi dovoljno visok nivo hrana će se na primer verovatno deliti džabe
 
Poslednja izmena:
ah da , moram priznati da je miljosevic i dao drzavu croatima i odneli su sve sto je lijepo.
a ne ta fukara je ukrala te teritorije,pa se bune i kokodaču kao i svaki lopov,kada im se pomenu ukradene teritorije na kojima nisu nikada bili u većini
A državu im je dao ološ broz,počev od avnojevskih granica,proterivanju Italijana iz Istre i Dalmacije,preseljenju Srba u Srbiju,himne i dovođenju na vlast hrvatskih ustaša koji su završili ono što je isti započeo
Znaš li nesretniče da su samo ustaše imale svoju himnu u titoslaviji koja je izvođena odmah nakon himne ''hej sloveni'',a pod tom himnom je zaklano stotine hiljada Srba!!
566647
 
Poslednja izmena:
I jedna najbitnija stvar @marsijaner ja stvarno ne razumem vas pesimiste.
Razmisli malo:
1) Para više ima nego ikada na ovom svetu
2) To implicira da stvarno ima mesta za sve, za nova tržišta itd
3) Nauka i tehnologija su na toliko visokom nivou da je besmisleno žaliti se

I sada bukvalno može bez ikakvih probleme da se sprovede vaše radničko samoupravljanje i ko vam brani
Pre nego sto pocnes sa pisanjem, razmisli. Kada su strani placenici srusili Milosevicev rezim, prvu stvar sto su uradili to je nacionalizacija svih drustvenih preduzeca, a zatim je nastala burazerska privatizacija po sistemu, unisti sto vise mozes, da bi, zatim, platio, tj. kupio za bagatelu.

Organizujte se brale - proizvodite hranu i sami sebe hranite na primer
Ali problem je što na primer ako bi se po starom modelu Srbija hranila samo iz PKB hrana bi bila 2 ili 3 puta skuplja
Socijalisticka Srbija se nije nikada iskljucivo hranila iz PKB. Zasto si uvek nedorecen? Dokazi da bi hrana bila 2 ili 3 puta skuplja? Da li znas koje su cene hrane bile u ondasnjoj Srbiji?

E to je problem što vi ne umete da napravite jeftino i kvalitetno i dobro - to je osnovni vaš problem
I ja nemam ništa protiv vaših radničkih zadruga i sve dok god ne ugrožavate moju i slobodu ostalih
Znači radi šta god hoćeš dok direktno agresijom ne ugrožavaš nekog i to je to.
Libertarijanski marksizam je moguć - Vaš Varufakis se tako izjašnjava
Gde ti, covece, zivis. Pa ko te je ikakda ugozavao i zasto bi to cinio? Ne pomislis da, mozda, ti nekog ugrozavas? I kakav je to Libertarijanski marksizam i sta tu ima Varufakis i njegovo izjasnjavanje?

Pazi kad je libertarijanizam toliko plemenita ideologija da mu čak ne smeta ni marksizam ako u njemu nema agresije, a marksizam je po difoltu agresivna ideologija
Opet prazna prica. Dokazi, dokazi, i ponovo, dokazi.

I samo da znaš ja lično marksizam svrstavam u isti rang kao salafizam ili mudžahedinizam - ekstremno agresivne i totalitarne ideologije koje uništavaju slobodu normalnih ljudi
Nista gore nema od kapitaalizma i, tzv. parlamentarne demokratije koja se bazira na bezocnoj eksploataciji coveka po coveku i hriscanskoj dogmi - caru carevo, bogu bozije.
 
@hogarius ne slažem se sa tobom - mi zbog kapitalizma živimo ovako dobro dok su komunističke zemlje gladovale - USSR se raspao zbog slabe ekonomije
Isto Jugoslavija je funkcionisala kako tako dok su Amerikanci slali pare i finansirali vašu Titovu Jugoslaviju - čim su prestali ona se raspala i raspala se zbog siromaštva

Evo imaš ovde jednu finu analizu
Ekonomija Titove Jugoslavije: odlaganje neminovnog kraha http://katalaksija.com/2014/02/24/ekonomija-titove-jugoslavije-odlaganje-neminovnog-kraha/ via @@Katalaksija

Ta SFRJ je čak bankrotirala 1982.godine - pravi pravcati bankrot i onda je došao taj divni MMF da spašava tu propalu zemlju
Nikad ne bih bio za komunizam - to je iskonsko zlo
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top