Срби и анти-срби

commodore:
...
e sad, to vise nije tako u globalnom svetu... pa sada recimo, filozofi vole nemce, a sociolozi amerikance kao i psiholozi. Lekari vole austrijance a pravnici engleze... samo seljaci vole ruse a poluinteligencija je nacionalisticka... to je danas jednacina kako je oni vide... empatija im se aktivira usled indoktrinacije koju su dobili prateci NACIONALISTICKU propagandu STRANIH NACIONALIZAMA. I to je sustina.

ПОТПИСУЈЕМ!

А твоје речи потврђује својим делом онај што је у седам постова поновио "Русофили су најглупљи Срби" :)
 
Duh Sekire:
Ја на онај Б92 више и не залазим, мада ми се чини да су тамо ублажили оштрицу - ваљда су бановали све што им није по вољи.
На форуму ДО стално неки нови извиру, а појаве се и овде.
Онај Капирај-Копирај заобилазим у широком луку...

najzanimljivije je što ih na do forumu ima više nego simpatizera ds-a
:shock:
 
Nexus 6:
al' mi smo ovde jer volimo da raspravljamo...i da nerviramo idiote...
nego, stvarno stanje stvari, u RL, je potpuno drugacije...

Да наравно, то су два света - јер:
Elvin:
najzanimljivije je što ih na do forumu ima više nego simpatizera ds-a
:shock:

Занимљиво стварно. И они су толико инспиративни да је имам неке мисли о Богољубу, а не стижем да их искажем. Зашто? Па не видим да је неко запенио бранећи Богољуба, а нападајући све што Богољубу смета.
 
Strela:
Uvodni tekst mi se izuzetno dopada i tu ne bih imala šta da dodam.
Međutim u ovom delu koji sam citirala, preteruješ u podelama među samim Srbima.
Nema nas toliko da bismo se neprekidno delili i čak po teritorijalnom principu.

Strelo, ti si sigurno, kao i ja cula hiljadu puta teoriju o PRAVIM SRBIMA nasuprot Srbijancima. Znas naravno i da je DB bila krajiska od 45 na ovamo... jer su iz tog korpusa (krajiskog korpusa) partizana birani prvi kadrovi.

Znas takodje da je u SRBIJI bio DRAZA I CETNICI (Drinski Korpus, Sumadijski Korpus) a u Bosni i Krajini Prva Proleterska, Sesta Licka, Sedma Banijska (komunisticka) Divizija... E te divizije su CINILI SRBI PREKODRINCI i Crnogorci, i oni SU PORAZILI DRAZU (dakle Srbijance)... za interese kompartije... 45-te godine

SVI KADROVI
U KP Srbije su DUGO bili iskljucivo CRNOGORCI ili KRAJISNICI... zato su i UPRAVLJALI OVOM ZEMLJOM.... "Ne dje radishm nego - dje upravljas?"

Sustinski radikali predstavljaju politickog naslednike te opcije.
Oni i SPO... Crnogorci su se vremenom integrisali i okrenuli na drugu stranu.
Krajisnici vec predstavljaju jacu grupu koja je ovim poslednjim prilivom izbeglica jos dobila svezu krv... a to je kicma radikala ovde u Srbiji...

Ne da ima podela... nego je podela, sto se mene tice NEPOPRAVLJIVA.
Iako to ne umanjuje cinjenicu da su to nasa braca Srbi i da im treba pomoci.
ALI PO SUMADIJSKOJ logici...
Jer je CENTAR SRBA I SRBIJE SUMADIJA... ne kraj oko une i korane...
 
Другачије размишља Србин из Србије од Србина из Босне или Хрватске. Ми нисмо живели у антисрпском окружењу тако да и не можемо да будемо толико острашћени и искључиви. Угроженост Срба у окружењу рефлеткована у Србији доводи до имбецилних испада против Цигана, Јевреја и других који суштински не угрожавају ничија права овде, а понајмање Срба. Најгоре је што прихватају (као и њихове омражене "демонократе") неке западне идеје које нису укорењене у нашем народу и које су суштински антисрпске.
 
commodore:
Strelo, ti si sigurno, kao i ja cula hiljadu puta teoriju o PRAVIM SRBIMA nasuprot Srbijancima. Znas naravno i da je DB bila krajiska od 45 na ovamo... jer su iz tog korpusa (krajiskog korpusa) partizana birani prvi kadrovi.

Znas takodje da je u SRBIJI bio DRAZA I CETNICI (Drinski Korpus, Sumadijski Korpus) a u Bosni i Krajini Prva Proleterska, Sesta Licka, Sedma Banijska (komunisticka) Divizija... E te divizije su CINILI SRBI PREKODRINCI i Crnogorci, i oni SU PORAZILI DRAZU (dakle Srbijance)... za interese kompartije... 45-te godine

SVI KADROVI
U KP Srbije su DUGO bili iskljucivo CRNOGORCI ili KRAJISNICI... zato su i UPRAVLJALI OVOM ZEMLJOM.... "Ne dje radishm nego - dje upravljas?"

Sustinski radikali predstavljaju politickog naslednike te opcije.
Oni i SPO... Crnogorci su se vremenom integrisali i okrenuli na drugu stranu.
Krajisnici vec predstavljaju jacu grupu koja je ovim poslednjim prilivom izbeglica jos dobila svezu krv... a to je kicma radikala ovde u Srbiji...

Ne da ima podela... nego je podela, sto se mene tice NEPOPRAVLJIVA.
Iako to ne umanjuje cinjenicu da su to nasa braca Srbi i da im treba pomoci.
ALI PO SUMADIJSKOJ logici...
Jer je CENTAR SRBA I SRBIJE SUMADIJA... ne kraj oko une i korane...

Samo se pitam, ima li šanse da se ll svetski rat okonča među Srbima?

Ovo da radikali predstavljaju naslednika te ličko - kordunaško - banijske komunističke
opcije, smatram apsolutno pogrešnim, a da je neko drugi napisao, rekla bih i tendencioznim. Možda danšnje izbeglice iz tih krajeva podržavaju dobrim delom radikale,
ali oni iz 45-te, tj njihovi potomci su najvećim delom u DS-u i NVO.
 
Strela:
Samo se pitam, ima li šanse da se ll svetski rat okonča među Srbima?

Ovo da radikali predstavljaju naslednika te ličko - kordunaško - banijske komunističke
opcije, smatram apsolutno pogrešnim, a da je neko drugi napisao, rekla bih i tendencioznim. Možda danšnje izbeglice iz tih krajeva podržavaju dobrim delom radikale,
ali oni iz 45-te, tj njihovi potomci su najvećim delom u DS-u i NVO.

Генерализације су увек претеране. Можда су разумљиве ако су уперене против спољних сила, али употребљавати их у оквиру свог народа, оних који могу због тога испаштати је опасно и недопустиво.
Тома Николић је из Крагујевца, Аца Вучић Београђанин (нисам сигуран, претпостваљам), Маја Гојковић Новосађанка...
Са друге стране, зна се чија је ћерка БКВ. Наташа Кандић, Соња Бисерко ... праве Србијанке. :)
 
Strela:
ali oni iz 45-te, tj njihovi potomci su najvećim delom u DS-u i NVO.

Eto zasto te postujem.
Svaka cast...
kazes jasno i britko sta imas bez vredjanja. Suprotno mom misljenju ali sasvim ispravnim tonom i stilom.
razmislicu o ovome sto si rekla.
ima u tome istine... primetio sam tu pojavu i sam... i da, ona je kontradiktorna sa mojim stavom...
veliki pozdrav...
 
Занимљива је та социологија... почиње да се своди на статистику.
Ми информатичари знамо шта је data mining - то је и више од статистике; извлачење корисних шаблона из нечијег статистичког понашања... Али онда се дошло до занимљивих закључака. Рецимо "Црнци су склони насиљу". Е зато је data mining тамо санкционисан - оно што се сматра политички некоректним забрањено је.

Ерго, избеглице гласају за радикале... А имају ли разлога?!
 

Back
Top