Španska opsednutost Đoković

Manga Hilux

Legenda
Moderator
Poruka
69.760

Španski mediji: Alkaras sada kreće na Đokovića​


1710747653-alkaras-750x500.jpg
(Photo by Clive Brunskill/Getty Images)
Osam meseci trofejne suše je završeno. Karlos Alkaras se vratio na šampionsko postolje u Indijan Vels, prvi put još od vimbldonskog trijumfa.
– Bio je to stvarno veoma težak period – objašnjava Španac posle odbrane titule u kalifornijskoj pustinji.- Nisam uspevao da nađem svoj stil, moju igru. Ljudi iz mog okruženja, moje porodice, govorili su mi da se više ne smejem, da ne uživam na terenu kao ranije.

Mediji iz njegove zemlje već najavljuju juriš na prvo mesto na kome još uvek sedi Novak Đoković, ali činjenica da srpski as neće igrati u Majamiju pruža šansu Alkarasu. On brani četvrtfinale, tako da ima realne šanse da smanji zaostatak i da još ozbiljnije zapreti na narednim takmičenjima.
Ako osvoji titulu u naredne dve nedelje, smanjiće zaostatak za Novakom na samo 280 poena pred sezonu na šljaci.
Ovom pobedom Karlitos se pridružio Rafaelu Nadalu kao jedini teniser u istoriji koji je osvojio peti trofej na mastersima pre 21. rođendana. Istorija je u ovom slučaju kraća nego inače, jer mastersi postoje od 1990. Alkaras je po dva puta osvojio Indijan Vels i Madrid a jednom Majami.
Iako je u Indijan Vels došao kao šampion, nije bio preveliki optimista.

– Pre početka osećao sam mnogo sumnji, nije lako braniti titulu na mastersu 1.000 – ističe.- Međutim, vraćao sam samopouzdanje kroz mečeve. Sada ću u Majamiju igrati sa mnogo više sigurnosti.
Bio je i povređen.


– Moj prvi trening ovde trajao je samo pola sata. Imao sam dileme da li sam spreman zbog bola u skočnom zglobu. Ali čim sam počeo prvi meč, sve je bilo mnogo bolje. Sada je sve kako treba, osećam veliki motiv pred start turnira u Majamiju.
Sa obzirom da je na Floridi 2022. osvojio prvi masters u karijeri, jasno je da sa optimizmom dolazi na drugi kraj SAD.

– U Majamiju se osećam kao kod kuće. Mnogo ljudi ovde priča španski, podržavaju me. Osvojio sam već titulu i ne osećam pritisak.
Žreb još nije izvučen, ali se zna da će Alkaras biti prvi nosilac i da bi protiv Janika Sinera mogao da igra u finalu.

https://sportklub.n1info.rs/tenis/atp/spanski-mediji-alkaras-sada-krece-na-djokovica/
 
eksplozivan je , ima tu neku sirovu snagu
samo ne znam je li do sada bio na antidoping kontroli
Ne verujem da nešto uzima, takva mu je energija ali vidi ovo upravo sam ovo našla

Komentar sa sajta B92​

Vožd​

pre 9 meseci
Kao bivši aktivni sportista želim da na osnovu nekog svog iskustva iznesem svoj zaključak oko grčeva koje je imao Alkaraz. Ne mislim da su grčevi nastali zbog fizičkog zamora, oni su nastali kao posledica straha i blokade koju je imao od samog početka meča. Pa on je veći deo i drugog a pogotovu prvog seta samo gurao loptu jer je zbog straha i treme bio u stalnom grču a tada znamo da mišići nemaju elastičnost a mozak ne funkcioniše bistro.
Zbog toga tvrdim da ovaj dečko kao i Rune nije i nikada neće biti veliki šampion jer sportista koji ima strah od protivnika nikada ne može u potpunosti da ga se oslobodi. Da li se neko seća da je na pr. Nadal koji je sa 18 god. osvojio prvi Roland Garos imao strah od nekog protivnika da ga se plašio. On je bio bukvalno kao zver pa Federera koji je tada bio na vrhuncu je razbijao bez ikakvog respekta.
Na žalost Đoković je poslednji veliki igrač koji se pojavio (pre njega su Federer i Nadal) i evo već 25 god. nema ni na vidiku neki veliki talenat. Kad se Novak penzioniše nastaće najgori period u istoriji muškog tenisa.
 

Back
Top