SOLO PEVANJE

jeele:
ko kaze da nisam :lol:
ali smatram da bolje pevusim...ili ako treba k'o prateci vokal...

neostvaren san?
ako me pamcenje dobro sluzi, ti si ovde pitao da li je moguce upisati solo pevanje, itd, i da si posle izasao na prijemni i da su te primili, ako je to ova tema, oprosticete mi...umorna sam :lol:
pa imas uporedni klavir?

da, to je moja tema.
da, imam uporedni :) ali to nije naravno isto :)
 
Cao svima! Treba mi informacija, kad smo vec kod pevanja...imam 28 godina, zavrsila sam nizu muzicku (izmedju ostalog :). Zelja mi je srednja - odsek dzez pevanje. Pevam alt i imam dobar raspon glasa. Moze li to da se zavrsi vanredno? Inace, ne zanima me nista drugo. Hvala vam unapred! Ana
 
moze, sto ne bi moglo, bitno ti je samo da ides na pevanje redovno, a ostale predmete mozes i sama da spremis za ispit..
secam se da su pevaci isli sa nama na casove samo prvu godinu, kasnije nisu, (mislim na one koji su imali "dosta" godina, kao ti), sad ne znam da li je to bilo ko hoce, ili je moralo.. ali svakako da neces morati celu srednju skolu ponovo da odsedis :D
 
vazno je samo da imas sluha. ako nisi u stanju da ponovis neku melodiju i da to zvuci isto (ili barem da je osnova tu) onda nista. jer bez sluha ne moze nista, sluh ne mozes da dobijes.
a ako je u pitanju to da nemas 'neki' glas, onda se to da nauciti... tu mozes da naucis kako da dises kako da pevas, kako da zvucis gromoglasno itd. sve vezano za tehniku pevanja. takodje, povecaces raspon glasa, ne znam za koliko, ali hoces u svakom slucaju... itd. ali ako nemas sluha, pomiri se sa sudbinom... ;)


1) Želim samo da kažem da je ovo jedna od najvećih gluposti koju čovek može da pomisli/kaže. Sve na ovom svetu može da se nauči, samo što nekom treba npr. 1 dan, a nekome 10 dana. Isto tako i sluh može da istrenirate. Najbolje ćete poboljšati sluh ako uzmete da učite da svirate neki instrument (preporučujem gitaru ili neke klavijature). Dakle ako baš volite da pevate, a niste nadaredni, ne trebate prestajati zbog toga, već trebate još jače da krenete.

2)Želim da pitam da li imate neki savet protiv bola u grlu? Mene jako brzo počinje da boli grlo dok pevam i ne mogu posle normalno da pevam :( pa me zanima da li tu postoji neka tehnika neki, lek isl?
 
1) Želim samo da kažem da je ovo jedna od najvećih gluposti koju čovek može da pomisli/kaže. Sve na ovom svetu može da se nauči, samo što nekom treba npr. 1 dan, a nekome 10 dana. Isto tako i sluh može da istrenirate. Najbolje ćete poboljšati sluh ako uzmete da učite da svirate neki instrument (preporučujem gitaru ili neke klavijature). Dakle ako baš volite da pevate, a niste nadaredni, ne trebate prestajati zbog toga, već trebate još jače da krenete.

2)Želim da pitam da li imate neki savet protiv bola u grlu? Mene jako brzo počinje da boli grlo dok pevam i ne mogu posle normalno da pevam :( pa me zanima da li tu postoji neka tehnika neki, lek isl?

Nazalost, ako je neko antisluhista, ne moze postati sluhista. Sluh se, kao i sve ostalo, dâ poboljsati, ali ne i izgraditi ni iz cega... To je cinjenica, i to mozes da nazivas gluposcu do sutra, ali neces nimalo vise biti u pravu zbog toga. Ja sam uvek imao sluha, naravno svojim muzickim obrazovanjem ga polako poboljsavam. Npr. neko nema sluha i nije u stanju da ponovi odsvirani ton niti da mu se na bilo koji nacin intonativno priblizi, jer jednostavno iz nekog neobjasnjivog razloga ne moze. Nisam siguran da li je u pitanju nemogucnost odredjivanja napregnutosti glasnica koja je potrebna da se proizvede ton odredjene visine ili jednostavno neuocavanje razlike u frekvenciji dva tona, ali u svakom slucaju, nemaju svi tu mogucnost. Tako ima ljudi koji su, recimo apsolutni sluhisti (jako mali broj), koji mogu da odrede tacnu visinu tona bez pomoci instrumenta i slicno. Iako obican "relativni" sluhista moze poboljsati svoj apsolutni sluh, on nikada ne moze biti 100% siguran, dok je apsolutnom sluhisti to nepogresiv aparat. Tako isto i antisluhista moze nesto da nabada, ali nikada nece moci da dobije sluh.

Sto se tice bolova u grlu, ako pevas pravilno, ne bi trebalo da ih bude. Naravno, i kod pravilnog pevanja mozes da se preforsiras, pa da promuknes, jer nisu ni glasnice od celika :) Grlo je dobro ispirati cajem od zalfije i to je ono sto ja apsolutno mogu da preporucim, jer je prirodan lek i moze samo da koristi. Pravilna tehnika pevanja omogucava da grlo bude zdravo i da se ceo govorno-disajni aparat manje zamara prilikom pevanja. Ako uvek osecas bolove posle pevanja, mozda bi trebalo da se tehnicki obrazujes i time pomognes sebi :)
 
Ko nema sluh, nema ga i tacka. To se ne moze bitno promijeniti.

slažem se!

sluh je najbitnij!
a uopšte nije bitno glas koji prvaš....glas zavisi iz same prirode...ako ti više leži visoko ili duboko...a ne sad na primer tvoja boja glasa je za alt a ti da prvaš sopran...mislim naravno da će da boli grlo.
ima i tehnike u pevanju...nije dovoljno samo da si talentovan...i pevanje se vežba.
 
U pravu ste! Pre svega,ako se vec bavite solo pevanjem,morate da slusate kako pevate,slusate svoj glas dok pevate,pa potom sve ostalo.Naravno,bitno je znati pevati (izvesti neku kompoziciju i sl.),ali ako ne umete da se cujete dok pevate,i to ispravite,onda vam nema pomoci....
 
Volim da pevam i mislim da sam nadarena i da imam sluha,ali nikada nisam nesto konkretno radila na svom glasu a volela bih da osnujem svoj bend tako da bi krajnje vreme bilo da poradim na tehnici glasa.Kazu da tehnikom disanja moze da se kontrolise glas i tako da se dobije veci volumen glasa.Za muzicku skolu nemam vremena a treba mi neko strucan da mi to pokaze pa ako neko zna nekog dobrog profesora neka pise a ja se zahvaljujem unapred.
 
Ja imam 14 godina,i veoma sam rano pocela da se bavim solo pevanjem - u 13. godini.Mogu samo da kazem da je to predivno zanimanje,i da je to SIGURNO moje buduce zanimanje.:hvala:Istina,malo je teze,jer treba da se misli o milion stvari u isto vreme- o pravilnom disanju,uzimanju vazduha,polozaju jezika,drzanju,izvodjenja zvuka,dijafragmi i ostalom......iskreno,ni malo nije lako,ali kad se voli,nista nije tesko.....:super:
 
Vidim da je starija tema, ali bi nešto da pitam...
Želim da upšiem osnovnu školu sledeće godine (u Beogradu) pa me zanima koja je, po preporuci, najbolja...

Zanima me gde ću naći dobre profesore i pedagoge, a ne nekog sujetnog neostvarenog solo pevača, koji taj posao radi po kazni, jer takvih ima.

Molim vas za savet...
:manikir:
 
Pošto imaš 17 god, SMŠ za solo pevanje jedino možeš upisati vanredno. Za prijemni ti se polažu solo pevanje i solfeđo da teorijom muzike. Ali ne znam koji si odsek i završio u OMŠ.
Ako si završio solo pevanje u OMŠ, onda ćeš moci da polažeš prijemni za solo pevanje i da upises to.
Ali ako si završio neki drugi instrument, moći ćeš da upises ili taj instrument koji si pohađao u OMŠ, ili teoretski odsek ili odsek za dizajn zvuka.
Je l' ti pošto imaš 17 godina ideš u neku srednju školu?
 
Zdravo svima imam 17 godina i zavrsenu nizu muzicku i interesuje me da li neko zna sta treba spremiti za prijemni u srednju muzicku iz solo pevanja i kako to uopste izgleda?

Јеси ли завршио нижу за соло певање или неки други одсек? Ако си завршио неки други одсек, моћи ћеш да упишеш само тај одсек који си похађао у ОМШ, или теоретски или одсек за дизајн звука.
Пошто имаш 17 година,мислим да нећеш моћи редовно да идеш у СМШ, већ ванредно.
Е,сад, нисам из БГ-а, ако си ти из БГ-а, знам да СМШ "Коста Манојловић" у Земуну има ванредну средњу,али они имају само вокалноинструментални одсек и дизајн звука. Ако те још нешто занима,слободно питај.
 
Imam 18 godina i zeleo bih da upisem osnovnu muzicku skolu... Solo pevanje. Cuo sam da se bas u mojim godinama pocinje, i zato bih zeleo da pocnem. Interesuje me samo da li postoje neki preduslovi za upis i koji su predmeti, koliko godina traje itd.
Hvala unapred!!!
Za upis nema nikakav preduslov bitno je samo da imas dobar glas ja idem u osnovnu muzicku i planiram srednju i cula sam da za solo pevanje imas 2 puta nedeljno cas pevanja i 3 puta solfedjo i traje 2 godina i tjt imas prijemni al stvarno ne znam sta je na prijemnom za upis. Vrv te pitaju da ponovis tonove koje oni odsviraju na klaviru i ono dali imas ritma ibtako nes.. Ko za upis u 1 ili pripremni razres osnivne muzicke..
 

Back
Top