SOLO PEVANJE

a jel ima negde da se uchi pevanje ako bash i nemash Bog zna kakav glas....:lol: mislim,poshto ja bash bash BASH volim da pevam,aliii.....pa...khm,nisam bash neshto dobra u tome....pa sam mislila da li ima negde da makar ono nauchim da ne falshiram.....:)))
 
le_malade_imaginaire:
mnogo pitas, ajd' prvo ti... :) pa cemo da otkrijemo ko je misteriozna osoba koju spominje urosh88.

ajde dobro...ja probijam led dakle... :lol:

zovem se Jelena, zavrsila sam nizu muzicku skolu kosta manojlovic u zemunu i jos tri razreda srednje skole ubrzano iz dizajna muzike, i uopste nekog kvazi teoretskog odseka...
cetvrtu nisam - jer je l' te, sve pokupila sto me je zanimalo :mrgreen:

sa majcine strane svi su muzicari i zbog toga upucena sam u sve sto se dogadja u tim vodama, sta vise i sestra mi je na akademiji u becu i grazu...ako nekom trebaju informacije u vezi toga - pevajte! :lol:
 
Tamplja_90:
a jel ima negde da se uchi pevanje ako bash i nemash Bog zna kakav glas....:lol: mislim,poshto ja bash bash BASH volim da pevam,aliii.....pa...khm,nisam bash neshto dobra u tome....pa sam mislila da li ima negde da makar ono nauchim da ne falshiram.....:)))

vazno je samo da imas sluha. ako nisi u stanju da ponovis neku melodiju i da to zvuci isto (ili barem da je osnova tu) onda nista. jer bez sluha ne moze nista, sluh ne mozes da dobijes.
a ako je u pitanju to da nemas 'neki' glas, onda se to da nauciti... tu mozes da naucis kako da dises kako da pevas, kako da zvucis gromoglasno itd. sve vezano za tehniku pevanja. takodje, povecaces raspon glasa, ne znam za koliko, ali hoces u svakom slucaju... itd. ali ako nemas sluha, pomiri se sa sudbinom... ;)
 
Mene je htela profesorka klavira da vodi na silna takmichenja iz klavira, ali sam se ulenjio i mrzelo me da vezhbam... Da sam vezhbao, k'o zna shta bi od mene bilo... Ali... Mada me klavir bash i ne zanima toliko... Zhavrshio sam chisto zato shto je bilo glupo da bacim 5 godina shkolovanja. ;))
 
ja zavrsila 3 godine i onda ubedila kevu da se oslobodim tog ropstva :P
I ne mogu reci da mi je zao iako mi je keva profesor klavira pa mnogi mislie kako bi bio red da sam zavrsila :D
 
sto se nisi oprobala sa solo pevanjem? ja obozavam zvuk klavira steta sto sam totalni amater urosh potvrdi da je to moj neostvareni san (ako se seti da svrati 'vamo )

ko kaze da nisam :lol:
ali smatram da bolje pevusim...ili ako treba k'o prateci vokal...

neostvaren san?
ako me pamcenje dobro sluzi, ti si ovde pitao da li je moguce upisati solo pevanje, itd, i da si posle izasao na prijemni i da su te primili, ako je to ova tema, oprosticete mi...umorna sam :lol:
pa imas uporedni klavir?
 
inace sto se raspona tice ,moze da se dosegne vas maximum koji recimo nista otkrili,ali ne moze da prosirujes nesto sto ti nije prirodom dato..............tako da .............ali def mozes da na svoj raspon dodaj jos par tonova,sve zavisi od glas.mogucnosti...........
meni je recimo najnizi ton izmedju A2 i B2 a najvisi izmedju F5 i G5 (naravno tu racunam samo stomak)pa eto oni koji se razumeju,znace o cemu pricam :D
 
Ben_Adam:
Imash ti extra raspon...
Btw. Shto se tiche uz grla - Ja mogu od A1 Dp C50 (Shala naravno)...
Ali posle dva sata pevanja na grlo mogu da zaradim polipe.... ;))
hahaha,pa sto se mog grla tice,najvisi ton mi je oko B6......mislim sve sam to uz vezbu,sad nisam sigurna da moze da se prosiri sve to
 

Back
Top