Sokovi NECTAR sa laznom etiketom o sadrzaju

ma ja bre

Primećen član
Banovan
Poruka
574
Obzirom da hrana utice na zdravlje kako i gde da se covek zali za lose obelezavanje sadrzaja proizvoda? Kupio sam pre neki dan ORGANSKI SOK NEKTAROV LIFE organik JABUKA i pise da je sve od organskih sirovina bez konzervansa, boja aroma ali su sakrili informaciju o vrsti upotrebljenog SECERA jer je to kljucna stvar izmedju ostalog u sokovima. Naime obzirom da su uskratili bilo kakvu informaciju o koriscenom seceru covek ce pomisliti da uopste nisu stavili secer medjutim kad se pije oseca se itekako sladak ukus. Svi znamo kad se pije sok od jabuka iscedjen da je vise kiselkast ukus i nimalo nema sladak ukus. Dakle nedvosmisleno je da su stavili secer. E sad nema nikakvih informacija da li je vocno sladilo kao na primer grozdjani secer ili je nedaj boze fruktoza, ili jos gore aspartan ili ko zna sta. Kome da se zalim i da mi vrate pare?

U pitanju je ovaj sok http://www.nectar.rs/pages/organic
 
Poslednja izmena:
Obzirom da hrana utice na zdravlje kako i gde da se covek zali za lose obelezavanje sadrzaja proizvoda? Kupio sam pre neki dan ORGANSKI SOK NEKTAROV LIFE organik JABUKA i pise da je sve od organskih sirovina bez konzervansa, boja aroma ali su sakrili informaciju o vrsti upotrebljenog SECERA jer je to kljucna stvar izmedju ostalog u sokovima. Naime obzirom da su uskratili bilo kakvu informaciju o koriscenom seceru covek ce pomisliti da uopste nisu stavili secer medjutim kad se pije oseca se itekako sladak ukus. Svi znamo kad se pije sok od jabuka iscedjen da je vise kiselkast ukus i nimalo nema sladak ukus. Dakle nedvosmisleno je da su stavili secer. E sad nema nikakvih informacija da li je vocno sladilo kao na primer grozdjani secer ili je nedaj boze fruktoza, ili jos gore aspartan ili ko zna sta. Kome da se zalim i da mi vrate pare?

U pitanju je ovaj sok http://www.nectar.rs/pages/organic
Фруктоза је ОК.
Већина воћа и мед садржи инвертни шећер што је назив за мешавину од 50% глукозе и 50% фруктозе.
Кад год конзумираш споменуте воће и мед уносиш и фруктозу.
Фруктозу као заслађивач користе и дијабетичари(за разлику од обичног шећера сахарозе и глукозе) јер се фруктоза споро разграђује у крви и не доводи до скока шећера, тј хипергликемије.
 
Фруктоза је ОК.
Већина воћа и мед садржи инвертни шећер што је назив за мешавину од 50% глукозе и 50% фруктозе.
Кад год конзумираш споменуте воће и мед уносиш и фруктозу.
Фруктозу као заслађивач користе и дијабетичари(за разлику од обичног шећера сахарозе и глукозе) јер се фруктоза споро разграђује у крви и не доводи до скока шећера, тј хипергликемије.

U organsku hranu ne zelim nikakav secer koji se dodaje!!!
 
U organsku hranu ne zelim nikakav secer koji se dodaje!!!
То је ОК став, иначе сам фруктозу споменуо јер из непознатих разлога многи јако цвикају од ње иако је она природнија и безазленија од сахарозе(обичног шећера), па и глукозе.
 
То је ОК став, иначе сам фруктозу споменуо јер из непознатих разлога многи јако цвикају од ње иако је она природнија и безазленија од сахарозе(обичног шећера), па и глукозе.

nisam cula da neko cvika na fruktozu, mada ne bi me cudilo i to da cujem :lol: fruktoza je prirodna stvar nema sta da se cvika od nje

obicno cvikaju na vestacke zasladjivace, tipa cuveni aspatram

- - - - - - - - - -

U organsku hranu ne zelim nikakav secer koji se dodaje!!!

onda zasadi jabuke odgaji bez hemije pa cedi ili blenduj je i imaces organski sok

ove miksovane bundeve sto kupujes ne spadaju u organske sokove
bundeva ko bundeva nije problem, problem je aroma jabuke, vestacki seceri, kiseline i konzervansi
 
nisu napisali secer u sastavu iz istog razloga iz kog su napisali da je 100% voce pa jos organsko
ako napisu secer skocili su sami sebi sebi u grlo....jer ako ces da plasiras nesto kao 100% onda tu dodadavanja bilo cega nema
ovako napisu cisto voce bez dodataka i ti se primis

to ti je ko i ona fora kad su uveli zakon da svi sokovi sa manje od 50% voca ne smeju da imaju voce na etiketi....pa se djubrad setila da napisu 52% :lol: samo da ocuvaju privlacnost pakovanja
 

Back
Top