Softverska Izmena Glasa

Neshoje

Početnik
Poruka
31
Da li neko zna neki program koji sluzi za izmenu glasa. Na primer boja glasa, dubina, itd.
I samog glasa i u pesmama takodje. Ja imam Sound Forge 8.0, ali neznam ima li u njemu neka takva opcija i ako ima, gde se nalazi. U svakom slucaju voleo bih da znam ime nekog programa koji se time bavi, a ja cu se vec nekako snaci oko nabavke istog.
 
Ух, и мене то интересује. Хтео бих да у неке клипове филмова убацим своје гласове. Рецимо у неки холивудски филм, у видео од 2, 3 минута избацим њихове гласове, а убацим своје монтиране.

Ево примера:
http://www.mefst.hr/~dr/data/zezanc...i 04 - Gde si mali crnjo cuknem te uglavu.wmv
 
За видео запис сам раније користио `Ulead Video` док ми није истекао триал. Има ли неки сличан програм који је бесплатан, а који би ми био адекватна замена?
 
Ух, и мене то интересује. Хтео бих да у неке клипове филмова убацим своје гласове. Рецимо у неки холивудски филм, у видео од 2, 3 минута избацим њихове гласове, а убацим своје монтиране.

Ево примера:
http://www.mefst.hr/~dr/data/zezanc...i 04 - Gde si mali crnjo cuknem te uglavu.wmv

E vidis, za to sto tebe interesuje, treba ti Pinnacle Studio. Program je jednostavno fenomenalan, ali nije besplatan. Po ko zna koji put kazem da se programi mogu skidati preko torrenta. Mozes da biras koliko ces da utisas originalni ton i da dodas svoj i takodje da biras jacinu i plus mozes da dodas muzicku podlogu i takodje da biras jacinu i sve to podesis kao 2.1 ili 5.1 zvuk.
 
За видео запис сам раније користио `Ulead Video` док ми није истекао триал. Има ли неки сличан програм који је бесплатан, а који би ми био адекватна замена?
Windows movie maker... Nije uopshte komplikovano, a i odgovara tvom zahtevu...
 
GZ:
Sve si sam rekao... Ne vjerujem da ce neko detaljno da ti nacrta sta i kako, jer toliko opcija ima za manipulaciju tonskog zapisa da ti treba mjeseci i mjeseci da isprobas mnogo toga..

Nego polako uvezi ili snimi sta god, i kreni u akciju..

Pa ja i ne trazim da mi neko nacrta, nego mi treba samo ime nekog takvog programa koji se bavi samo time, da ne bih pustio korenje za kompjuterom isprobavajuci sound forge.
Ja koristim cesto sound forge ali nisam bas profesionalac, pa mi treba nesto jednostavnije. i treba mi konkretan odgovor a ne odgovori kao ovaj tvoj.
Sorry.
 
Ево сад сам претраживао прашњаву фиоку са цедеовима и нашао неки програм на којему пише: "Sony Screen Blast Movie Studio 3.0", а у загради (видео продукција и монтажа). Да није овај програм пандам за "Ulead" и "Pinnacle"? Да ли ико од цењених форумаша користи тај програм?
 
Ево сад сам претраживао прашњаву фиоку са цедеовима и нашао неки програм на којему пише: "Sony Screen Blast Movie Studio 3.0", а у загради (видео продукција и монтажа). Да није овај програм пандам за "Ulead" и "Pinnacle"? Да ли ико од цењених форумаша користи тај програм?

Pre nekih godinu dana sam kupio firewire karticu i koristim je za prebacivanje snimaka sa miniDV kamere na racunar. Kartica je kostala oko 600 din. Uz karticu sam dobio kabel (neki kineski krs) i "Ulead" full verziju. Tako da ako se malo potrudis mozes dobiti taj program za male pare, ne mora da se registruje treba ti samo serijski koji je odstampan na disku. Ja ti predlazem da skines sony vegas (oko 100-120MB), koji ima trijal od 15 ili 30 dana, mada nisam ga nikad koristio za taj tip montaze. Kada treba nesto da sinhronizujem (npr. muzicki spot) koristim premiere pro 2, jer u njemu mozes da podesavas svaku traku slike i zvuka posebno, i odnose u jacini tih traka. Problem je sto je premiere izuzetno komplikovan i hardverski zahtevan program i slizi za profi montazu, tipa televizijske emisije, spotovi, reklame, serije, itd. Sto se tice "Sony Screen Blast Movie Studio 3.0", prvi put cujem za to.

Nadam se da sam ti bar malo pomogao.
Pozdrav!
 
Tacno. Mogao sam to i sam da uradim. I uradio sam. Ali pogodi sta? Taj program je cisto sranje. Uostalom, ime sajta ti govori sve (audio4fun). Meni ne treba takav program da bi se igrao, nego za neke ozbiljnije montaze koje bi kasnije ubacio u home-made video.
Shvatas sta hocu da kazem?

P.S. Usput, da li neko zna kako da promenim ovo iritirajuce "Registrovani korisnik" u nesto drugo, posto sam video da mnogi imaju druge stvari upisane umesto toga?
 
Tacno. Mogao sam to i sam da uradim. I uradio sam. Ali pogodi sta? Taj program je cisto sranje. Uostalom, ime sajta ti govori sve (audio4fun). Meni ne treba takav program da bi se igrao, nego za neke ozbiljnije montaze koje bi kasnije ubacio u home-made video.
Shvatas sta hocu da kazem?

P.S. Usput, da li neko zna kako da promenim ovo iritirajuce "Registrovani korisnik" u nesto drugo, posto sam video da mnogi imaju druge stvari upisane umesto toga?
Je si li prochitao moj post:??? To shto tebi treba(sinhronizacija, brisanje prethodnog audia na videu...), vrlo lako i jednostavno moze da se uradi sa windows movie maker-om... (Vjerovatno ga vec imash na rachunaru) jer se instalira prilikom instalacije windowsa...
Shto se tiche ovoga, da promenish registrovani korisnik u neshto drugo, to nije moguce, za tebe... To mogu samo moderatori, na svojim profilima...
 
Tacno. Mogao sam to i sam da uradim. I uradio sam. Ali pogodi sta? Taj program je cisto sranje. Uostalom, ime sajta ti govori sve (audio4fun). Meni ne treba takav program da bi se igrao, nego za neke ozbiljnije montaze koje bi kasnije ubacio u home-made video.
Shvatas sta hocu da kazem?

P.S. Usput, da li neko zna kako da promenim ovo iritirajuce "Registrovani korisnik" u nesto drugo, posto sam video da mnogi imaju druge stvari upisane umesto toga?

Pa sam kazes da imas forge. Onda nauci da ga koristis jer svi "laki" programi su amaterski i svi su sranje. Ako hoces nabavi adobe premiere (ako nije pro, onda ti treba i matrox kartica od 1200eura) i adobe auditions, provedi godinu, dve dana proucavajuci te programe ili plati 500 eura za adobe oficijalni kurs i naucices da uradis to sto ti treba, ako ves trazis nesto profi.

Pozdrav!
 
Je si li prochitao moj post:??? To shto tebi treba(sinhronizacija, brisanje prethodnog audia na videu...), vrlo lako i jednostavno moze da se uradi sa windows movie maker-om... (Vjerovatno ga vec imash na rachunaru) jer se instalira prilikom instalacije windowsa...
Shto se tiche ovoga, da promenish registrovani korisnik u neshto drugo, to nije moguce, za tebe... To mogu samo moderatori, na svojim profilima...

Ali meni ne treba sinhronizacija i brisanje audia nego nesto kao mutiranje glasa (npr. da tvoj glas zvuci kao neki iz horor filma , ili da lici na glas neke druge osobe, da glas bude dublji ili piskaviji , itd.)
 
Da se i ja malo umesam.
Soundfoge njega kazes da imas,sto se tice tona on je veoma mocan.Sto se tice snimanja tona sa filma jednostavno namestis film na scenu sa koje hoces da skines tonski zapis i pauza.Pokrenes soundforge i ides na snimanje tu podesis na line in i pustis da snima zvuk.Tada pokrenes film.Kada se scena filma zavrsi stopiras video plejer i zaustavis snimanje na sounforgeu.
Tu si dobio snimak tona (malo odseci sto je visak)

Za mutiranje glasa ja sam koristio sounforge i u paketu sa nerom imao je program nero 6 ultra edition (mozda ga imas i ti proveri) nero sound trax i nero wawe editor veoma mocni.
To su programi sa kojima lako mozes menjati dubinu,brzinu glasa jer ima dosta filtera.
 
Da se i ja malo umesam.
Soundfoge njega kazes da imas,sto se tice tona on je veoma mocan.Sto se tice snimanja tona sa filma jednostavno namestis film na scenu sa koje hoces da skines tonski zapis i pauza.Pokrenes soundforge i ides na snimanje tu podesis na line in i pustis da snima zvuk.Tada pokrenes film.Kada se scena filma zavrsi stopiras video plejer i zaustavis snimanje na sounforgeu.
Tu si dobio snimak tona (malo odseci sto je visak)

Za mutiranje glasa ja sam koristio sounforge i u paketu sa nerom imao je program nero 6 ultra edition (mozda ga imas i ti proveri) nero sound trax i nero wawe editor veoma mocni.
To su programi sa kojima lako mozes menjati dubinu,brzinu glasa jer ima dosta filtera.

Proverio sam, imam gomilu nero dodataka, a medju njima i ova dva koja si nabrojao.
Hvala ti. Pokusacu i sa njima. Pozz.
 

Back
Top