Snovi

MeLLana

Obećava
Poruka
80
Mislim da ovakva tema nije bila,ukoliko je moze kljuc i link. Hvala!

Snovi mi nikad nisu nesto previse fascinantni bili,dok se nije dogodilo nesto!
Naime sanjala sam zmiju, ustvari kako kupujem zmiju, poslije jedem i na kraju shvatim da su zmije opasne i bacim je na terasu,medjutim ta zmija nije davala nikakve znakove odbrane ili da ce nas ugristi.
Pretrazivala sam o znacenju sna gdje sam procitala da ce me zadesit velikii gubitak,neprijatnost.

Inace sanjam i identicne snove npr. san kao i prije nekoliko godina,onda se posbeno uzdrmam
Neko sam vrijeme pokusavala otkriti znacenje svog sna,ali sam zaboravila (kako to obicno biva sa snovima) tako da,do iduceg sanjanja..

Vasa misljenja i iskustva!?
 
mene snovi fasciniraju. :)
imali smo preee temu o snovima,
mrzi me sad da tražim.
što se značenja tiče
ne verujem u sanovnike one i to,
više volim da sednem i da razmislim šta bi to moglo da predstavlja vezano za moj život.
a baš često mi se događa da zaboravim san, to mi je tako poražavajuće. :(
dešavalo mi se i to da sanjam iste snove više puta.
sanjala sam kako mi bližnji umiru i to još kao jako mala i tad me je to baš plašilo.
nekad mi dođe period nesanjanja i to me ubija.
ja volim da sanjam. XD

apropo toga, sinoć sam baš gledala ovaj film,
o snovima, jako mi se dopao tematski:
http://www.imdb.com/title/tt1375666/
 
Poslednja izmena:
Ja sam jednom prilikom sanjala nesto i odjednom u snu pocinjem da se gusim u stvari sam se ja stvarno guslia (glava mi je bila nabijena u jastuk iz nepoznatog razloga) i onda sam se trgla iz sna i onako zadihano pocela da disem... Ja kazem kao da je neka visa sila uticala da se probudim da bih znala sta sam to sanjala jer bi inace zaboraviila. Snove zaboravljamo 10 min. nakon sna, sto znaci da ako sanjamo nesto pa prestanemo da sanjamo i ne probudimo se u roku od 10 min. nakon sna zaboravicemo to sto smo sanjali.
 
Ja sam jednom prilikom sanjala nesto i odjednom u snu pocinjem da se gusim u stvari sam se ja stvarno guslia (glava mi je bila nabijena u jastuk iz nepoznatog razloga) i onda sam se trgla iz sna i onako zadihano pocela da disem... Ja kazem kao da je neka visa sila uticala da se probudim da bih znala sta sam to sanjala jer bi inace zaboraviila. Snove zaboravljamo 10 min. nakon sna, sto znaci da ako sanjamo nesto pa prestanemo da sanjamo i ne probudimo se u roku od 10 min. nakon sna zaboravicemo to sto smo sanjali.

Zbunjujuće, ali istinito :D
 
Ja sam sinoć gledala film twins, okle meni ta ljubav prema šundu osamdesetih ne znam, ali iskrena je i jaka je :heart:
a inception mi se ne svidja, kao i gotovo svaki film posle 05

@topik
Sanjam stvari o kojima mnogo mislim ili na koje nikada nisam pomislila, ali ako izuzmemo moje standardne seksualne fantazije koje često i sanjam, onda sanjam.... Pa ništa :neutral:
 
Jedno vreme sam bio u tripu da kada sanjam nesto da posle trazim tumacenje snova i da vidim da li ce da mi se to nesto ispuni...i nikad nije nista bilo od toga bilo dobro ili lose tako da ne verujem u snove.Slabo i sanjam i ako sanjam to je neki kosmar ili perverzije neke :D

"Sanjaj snove vrede mnogo,prodaj sve snove nikad,secanja su snovi koji prolaze"
 
Ja sanjam najobicnije gluposti, ono ljude,mesta i dogadjaje iz svog okruzenja u RL , al u nekim cudnijim i debilnijim situacijama , nekako iskrivljeno ko na esidu otprilike ... al nema nikakvih cudovista , niko me ne juri da me ubije , ne padam u ponore , ne ***** udrkane pitcke i ne svrsavam u snu , ne umirem , ne postajem milioner ... sve u svemu nista narocito zanimljivo i drastcno .
 
Ne pridajem poseban znacaj snovima...
Od sujevernih gluposti,do Frojdovog pusenja kur.ca msm sve mi je to nekako ekstremno...naravno snovi imaju svoje znacenje ali je ono uglavnom mnogo benignije nego sto mislimo bar ja tako mislim....
 
Ne sanjam skoro pa nista od kad me je uhvatila grozna prehlada, spavam po 3-4 sata i onda se probudim sav dekoncetrisan buncajuci neke gluposti (valjda od opterecena).

A inace obicno sanjam srednju skolu, staro drustvo i bivsu, i to sve u nekakvom haoticnom obliku.
 
u mojim snovima često su ljudi koji nemaju nikakve veze u pravom životu jako prisni.
i lokacije su neobične, a tema mojih snova uvek je nedefinisana, mislim, ne znam.
nekad me jako nerviraju moji snovi. XD
 
Trebalo bi da su snovi svojevrsna projekcija stvarnog zivota i da ocrtavaju neko nase najcesce nesvesno dozivljavanje necega, misli, strahove ili slicno. I cesto sam i sama svesna necega tek kad ga odsanjam. :D Ali u poslednje vreme sanjam ljude o kojima apsolutno ne mislim inace, stvari koje su se desile pre oko sto godina, dogadjaje koji nikakav specijalan trag na mene nisu ostavili. Ne znam otkud oni u mom mozgu, setim ih se skoro nikad a sanjam ih otprilike svaku noc. :D
 
sanovnici su čista glupost veruj mi, neopterećuj se time

ladno si otvorila temu u 7 sati :D

Ono,probudila sam se u znoju,misleci kako ce me napasti zmija, i odma na net da vidim sta to zapravo znaci...
Dan je prosao sasvim uredu,nikakve nesrece,nezgode, iako u tom trenutku mislis za taj tumac snova, da je istinit,sve je to lazno i surovo!
 
baba mi je umrla pre koji mesec,moja druga baba(njena sestra) nju jaaako cesto sanja,ali u svakom snu,ona nestaje,gubi se....cak je i moja sestra sanjala,kao...ona(moja sestra) se nalazi u dvoristu kuce u kojoj je ta nasa baba zivela,i kao,dvoriste je puno vode,a moja sestra treba da udje u tu vdu,ali se jako boji,odjednom pojavljuje se baba i polaku ulazi u vodu,sto je voda dublja...ona se sve manje vidi(naravno xD) i onda nestaje.......
 
Ja mogu da indukujem odredjenu vrstu snova fokusirajuci se na zeljene stvari ili sl... i onda tako zaspim,samo se misli nastave kroz san :lol:
sad ne tako cesto,ali ranije sam imao i lucidne snove-to je najveca bleja,radis sta oces :D
 
Ja uglavnom sanjam ljude i situacije koje su mi se desile nekoliko dana unazad ili o kojima sam tog dana razmišljala
ali večito sanjam u nekom "psihodelija fazonu" kao da sam nadrogirana, pa mi je sve onako izduženo, izvijeno i kao da se sve vrti oko mene
 
njaaaa, poslednji san mi je bas bio gotiva
trebala sam da radim neke grafite sa deckom i onda sam jurila kroz grad i na svim zastakljenim fensi kaficima pisala KO JE KRAO JOGURT?! i crtkala pored male lude Japance
njiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
 
Bas kao da znate kad da postavite temu.

Nocas sam sanjao devojku u koju sam bio zaljubljen 4 godine,inace s njom sam isao u razred od 5og do 8og razreda. Posto se nismo vidjali cesto gotovo sam se i odljubio (sad smo treca srednje) . Al nocas me ovo lupi,kao ona i ja se ljubimo na pljusku... I mislim da sam se opet zaljubio. Kad sam se probudio,razocaranje,al bilo je lepo u snu :( :( :(
;)
 
mene snovi fasciniraju. :)
imali smo preee temu o snovima,
mrzi me sad da tražim.
što se značenja tiče
ne verujem u sanovnike one i to,
više volim da sednem i da razmislim šta bi to moglo da predstavlja vezano za moj život.
a baš često mi se događa da zaboravim san, to mi je tako poražavajuće. :(
dešavalo mi se i to da sanjam iste snove više puta.
sanjala sam kako mi bližnji umiru i to još kao jako mala i tad me je to baš plašilo.
nekad mi dođe period nesanjanja i to me ubija.
ja volim da sanjam. XD

apropo toga, sinoć sam baš gledala ovaj film,
o snovima, jako mi se dopao tematski:
http://www.imdb.com/title/tt1375666/


film je dobaaaaaaaar, predobaaaaaaaar :)
 

Back
Top