Snobovi

Znam puno takvih. Posmatram ih, i cesto mislim da su u tom smislu pametnije od mene.
"Zasto da gorim ruke, kada imam masu?" T.J. "Zasto ja da se mucim kad ima ko ce to umesto mene".
A, da, ne vidim sta ima lose u tome da sa zenom ide i muz kod ginekologa, pa to je bas lepo od njega.
 
Juče sam se zapitala dali možda nešto nije u redu sa mnom jer neke stvari ne mogu da razumem:eek:
Naime,
osoba godina 20+ bez ćaleta, majke ne zna ništa da uradi, kaže vodi je kod lekara :eek:,
druga ide sa na ispit sa roditeljima, ne zna molbu za posao da sastavi pored završenog faxa pa to opet mora taja :eek:
treća ne može da napravi dva koraka jer, Bože moj, mora neko da je odveze :eek:,
a sposobne su samo da one stvari rade bez roditelja :confused:
isto tako ne razumem odlazak momaka, muževa sa ženama kod ginekologa, samo zauzmu one stolice, naprave gužvu i još kad povedu sitnu decu e to je onda stvarno pun pogodak :roll:. Koji će im? Šta tu predstavljaju? Brižne muževe? To licemerje ne podnosim, a sigurna sam da o toj ženi nikako ili vrlo malo vode računa u bilo kom smislu (ovo je generalizacija i pričam na osnovu procene većine parova). :dontunderstand:

I juče se ja zapitam, pošto sve sama obavljam, nemam potrebu da me iko vozi, dovozi, sve sama obavim, samostalna sam, da li možda nešto nije sa mnom u redu pošto mu ovo dođe kao normalno, super :sad2:

Nije na odmet pažnja i nečija briga. Ljudi različito izražavaju brigu i strah. Treba biti samostalan, i ja sam. Medjutim, kada vide da si samostalan i da sve možeš sama, onda dodješ u situaciju da šta god da je u pitanju, od sitnice do krupne stvari, bude opno : "Ma, može ona to sama, ma ne treba joj pomoć i sl."...Znam, sve ja to mogu sama ali ipak prija kada vidiš da se neko zabrinuo za tebe ili da vodi brigu šta i kako, u smilsu da nije sve spalo baš na tebe...Ali često to bude kao : "Ne lipši magarče"...:sad2:
 
Juče sam se zapitala dali možda nešto nije u redu sa mnom jer neke stvari ne mogu da razumem:eek:
Naime,
osoba godina 20+ bez ćaleta, majke ne zna ništa da uradi, kaže vodi je kod lekara :eek:,
druga ide sa na ispit sa roditeljima, ne zna molbu za posao da sastavi pored završenog faxa pa to opet mora taja :eek:
treća ne može da napravi dva koraka jer, Bože moj, mora neko da je odveze :eek:,
a sposobne su samo da one stvari rade bez roditelja :confused:
isto tako ne razumem odlazak momaka, muževa sa ženama kod ginekologa, samo zauzmu one stolice, naprave gužvu i još kad povedu sitnu decu e to je onda stvarno pun pogodak :roll:. Koji će im? Šta tu predstavljaju? Brižne muževe? To licemerje ne podnosim, a sigurna sam da o toj ženi nikako ili vrlo malo vode računa u bilo kom smislu (ovo je generalizacija i pričam na osnovu procene većine parova). :dontunderstand:

I juče se ja zapitam, pošto sve sama obavljam, nemam potrebu da me iko vozi, dovozi, sve sama obavim, samostalna sam, da li možda nešto nije sa mnom u redu pošto mu ovo dođe kao normalno, super :sad2:

Nema šta da se čudiš mnogo njih je razmaženo i nesamostalno znam i ja dosta takvih likova :roll:.
 
Za mene je snobizam kad uđem u npr. prodavnicu Mona, a prodavačica me gleda sa visine , ko da ću nešto da ukradem, jer sam u perjanoj jakni, farmerkama i ravnim čizmama(napolju je minus 10 i sneg do kolena).

U istu tu prodavnicu uđem na proleće, u haljini i sa brendiranom torbom, i već me gleda drugačije.

U prvom slučaju nisam delovala kao kupac u njihovoj prestižnoj radnji, u drugoj jesam.

E, to je za mene snobizam, kad drugog gledamo sa visini i odmah pretpostavimo da je gori od nas, ako je lošije obučen ili nema para kao i mi.
Nikad ni jednoj prodavacici nisam dozvoljavala da me gleda sa visine!!!Bez obzira da li sam u "svili i kadifi" ili u farmerkama, JA sam uvek iznad jer sam KUPAC, potencijalni ili stvarni, ne dam joj to da sazna...do izlaska iz radnje, koje su mnogo ekskluzivnije od Moninih!:super:
 
Juče sam se zapitala dali možda nešto nije u redu sa mnom jer neke stvari ne mogu da razumem:eek:
Naime,
osoba godina 20+ bez ćaleta, majke ne zna ništa da uradi, kaže vodi je kod lekara :eek:,
druga ide sa na ispit sa roditeljima, ne zna molbu za posao da sastavi pored završenog faxa pa to opet mora taja :eek:
treća ne može da napravi dva koraka jer, Bože moj, mora neko da je odveze :eek:,
a sposobne su samo da one stvari rade bez roditelja :confused:
isto tako ne razumem odlazak momaka, muževa sa ženama kod ginekologa, samo zauzmu one stolice, naprave gužvu i još kad povedu sitnu decu e to je onda stvarno pun pogodak :roll:. Koji će im? Šta tu predstavljaju? Brižne muževe? To licemerje ne podnosim, a sigurna sam da o toj ženi nikako ili vrlo malo vode računa u bilo kom smislu (ovo je generalizacija i pričam na osnovu procene većine parova). :dontunderstand:

I juče se ja zapitam, pošto sve sama obavljam, nemam potrebu da me iko vozi, dovozi, sve sama obavim, samostalna sam, da li možda nešto nije sa mnom u redu pošto mu ovo dođe kao normalno, super :sad2:

S tobom je sve u redu, ali mene cudi sto se ti cudis i pitas kada su drugaciji ljudski postupci u pitanju!Svaki od ovih postupaka, sem odlazenja sa roditeljima na ispit, sam iskusila ja u svojoj porodici , to isto radim sada kada imam svoju porodicu!I ne vidim da nam bilo sta fali, sem sto imamo visak ljubavi, podrske, zajednistva i onaj divan osecaj kada imas na koga da se oslonis!:super:I to sto si navela nema nikakve veze sa snobiznom.
 

Back
Top