Smučile mu se kamere za snimanje prekoračenja brzine pa je počeo da ih seče

a to sto se napravi milion prekrsaja koje kamere snime ti ne predstavlja nikakav problem?
nisi zabrinut zbog toga? ne osecas se nebezbedno zbog cinjenice da u Srbiji pogine 500 ljudi godisnje u saobracaju?
znaci juce i danas poginula su 3 coveka u saobracaju. nemas problem sa tim?
problem su samo 100e koji treba da se plate ako te usnimi kamera?!

Ako ti vidiš već da u Srbiji pored svih tih kamera pogine sve veći broj ljudi pored sve većeg broja kamera, šta ti to govori o tim kamerama?
 
ja sam apsolutno za kamere jer bahate kontrolisu.
na svakom delu puta gde ima kamera da vidis kako se vozaci upristoje i smanje brzinu i voze kako treba.
To je najveći problem kako ne shvataš
Nemati svest o bezbednoj vožnji inače,
razviti svest o tome da se vozi pristojno dok kamera snima zbog kazne a ne sbog bezbedne vožnje
U čemu je poenta i delotvornost ovog principa
 
Ako ti vidiš već da u Srbiji pored svih tih kamera pogine sve veći broj ljudi pored sve većeg broja kamera, šta ti to govori o tim kamerama?
da treba jos vise da ih ima kao i da kontrole i kazne budu jos vece.
jedan on nacina je i ovaj, ova diskusija koju danas na ovoj temi vodimo.
uglavnom se ljudi ne slazu sa onim sto sam ja ovde pisao, ali mi je drago ako sam uspeo kod onih koji se ne slazu, koji misle da ne treba da bude kontrola, da ljudi u saobracaju mogu slobodno da divljaju bez ikakvih ogranicenja, da postignem da bar razmisle da li su njihovi stavovi ispravni. da te kamere nisu tu bez razloga postavljene, nisu postavljene samo da bi se ljudima uzele pare, i kao sto je Admin rekao, najavljene saobracajne kontrole se najavljuju da bi ljudi opreznije vozili, itd. ljudi na nasim prostorima moraju da promene svest o saobracaju, pa nece ginuti 5x vise ljudi nego u Nemackoj.
 
da treba jos vise da ih ima kao i da kontrole i kazne budu jos vece.
jedan on nacina je i ovaj, ova diskusija koju danas na ovoj temi vodimo.
uglavnom se ljudi ne slazu sa onim sto sam ja ovde pisao, ali mi je drago ako sam uspeo kod onih koji se ne slazu, koji misle da ne treba da bude kontrola, da ljudi u saobracaju mogu slobodno da divljaju bez ikakvih ogranicenja, da postignem da bar razmisle da li su njihovi stavovi ispravni. da te kamere nisu tu bez razloga postavljene, nisu postavljene samo da bi se ljudima uzele pare, i kao sto je Admin rekao, najavljene saobracajne kontrole se najavljuju da bi ljudi opreznije vozili, itd. ljudi na nasim prostorima moraju da promene svest o saobracaju, pa nece ginuti 5x vise ljudi nego u Nemackoj.
Kamere se ne vide,postavljene su iskljucivo za pljacku,ljudi ginu i kad se postuju ogranicenja:idea:
 
da treba jos vise da ih ima kao i da kontrole i kazne budu jos vece.
jedan on nacina je i ovaj, ova diskusija koju danas na ovoj temi vodimo.
uglavnom se ljudi ne slazu sa onim sto sam ja ovde pisao, ali mi je drago ako sam uspeo kod onih koji se ne slazu, koji misle da ne treba da bude kontrola, da ljudi u saobracaju mogu slobodno da divljaju bez ikakvih ogranicenja, da postignem da bar razmisle da li su njihovi stavovi ispravni. da te kamere nisu tu bez razloga postavljene, nisu postavljene samo da bi se ljudima uzele pare, i kao sto je Admin rekao, najavljene saobracajne kontrole se najavljuju da bi ljudi opreznije vozili, itd. ljudi na nasim prostorima moraju da promene svest o saobracaju, pa nece ginuti 5x vise ljudi nego u Nemackoj.

Pa kako ne shvataš da sve više kamera, ali ljudi sve više ginu? Znači nije do kamera, to nije rešenje, tako se naš čovek ne tera ni na šta.

Ti u Nemačkoj na autoputu nemaš ograničenje, pa ih ne izgine toliko. Znači nije stvar ni brzine, razlozi su drugi.
 
Treba kamere gde god je kriticno
Treba da kazne vaze za sve, kazna procentualna u odnosu na vrednost vozila bi prisilila i bogatije
da smanje bahatost.
Onaj ko vozi auto od 50 hilj lagano daje 100 evra , al ako ga kaznis sa 2,5hilj, razmislice vise.
Pa druga kazna da bude duplo veca od prve, pa svaka sledeca duplo veca.
Uz brisanje rupa u zakonu koje se godinama ne popunjavaju zbog par advokata koje ih koriste.
Resenje NIJE izigrati zakon nego doneti dobar zakon koji ce doneti pravdu.
 

Број ПОГИНУЛИХ и ПОВРЕЂЕНИХ лица у саобраћајним незгодама у периоду 1981-2021. године

2020 - 492
2021 - 521

Укупан број саобраћајних незгода и број саобраћајних незгода са настрадалим лицима у периоду 2017-2021. године
2020 - 30.718
2021 - 34.579

Šta se tu smanjuje?
 
Број ПОГИНУЛИХ и ПОВРЕЂЕНИХ лица у саобраћајним незгодама у периоду 1981-2021. године

2020 - 492
2021 - 521

Укупан број саобраћајних незгода и број саобраћајних незгода са настрадалим лицима у периоду 2017-2021. године
2020 - 30.718
2021 - 34.579

Šta se tu smanjuje?
to je izuzetak zbog korone, u toj godini je bilo manje saobracaja, ali generalni trend opadanja se vidi u odnosu na pre 10-15-20 godina.

20220928054136-grafik_1.png
 
Број ПОГИНУЛИХ и ПОВРЕЂЕНИХ лица у саобраћајним незгодама у периоду 1981-2021. године

2020 - 492
2021 - 521

Укупан број саобраћајних незгода и број саобраћајних незгода са настрадалим лицима у периоду 2017-2021. године
2020 - 30.718
2021 - 34.579

Šta se tu smanjuje?
Lupetaju gluposti,bolje da povedu racuna kome daju vozacke preko veze
 
Statistika je zapravo svake godine sve bolja... danas je znatno manje stradalih po broju pređenih kilometara nego pre.

Razlog su bolji putevi, bolji automobili, bolj sigurnosna oprema... kazne verovatno isto utiču donekle.

Ok ako tako gledamo, ali samih stradalih je više, u postu iznad ovog tvog sam i naveo da to nije svakako zbog kamera, već bolje tehnologije, putevi, automobili itd.

Suština je nije sve u represiji, ima nešto i u istinskom boljitku.
 
Ja sam i pesak i biciklista i vozim auto i za kamion imam kategoriju,pa sam zavrsio saobracajnu i kazem da je sva teorija sprdnja,pesaci su najgori jer za drugo ne znaju misle da su bogom dani,ja stanem zbog svog zivota ne zbog znakova
I ti si bogom dan.
Posebno kad su ti točkovi donji udovi...

U suprotnom si oprezan vozač koji može da povredi te bogom dane udove.
On tebe gotovo da ne može, ukoliko si ti taj koji pazi šta radi...

Može nasiljem,ali možeš i ti da izađeš iz vozila i obračunaš se sa budalom koja bi bila nasilna. Obično je nepažnja, neozbiljnost, i može mi se jer mu se i može...
Ili trče ko žabice preko (auto) puta. I dalje gledaju da te ne pogode...
 
A sta ce onda drzava bez milion x 100-1000e manjka godisnje
Kazna nije da bi se punio budžet, iako kakvi smo, bude da je ozbiljan prihod.
Već da sankcioniše nepravilno ponašanje u saobraćaju...

Rashodi su zanimljivo uvek veći...
Policija je nekad bila iznad izvršne vlasti. Danas je deo iste...
Ali i dalje, vredni i sposobni, ljudi u policiji znaju šta je policija a šta nije...
 
Kazna nije da bi se punio budžet, iako kakvi smo, bude da je ozbiljan prihod.
Već da sankcioniše nepravilno ponašanje u saobraćaju...

Rashodi su zanimljivo uvek veći...
Policija je nekad bila iznad izvršne vlasti. Danas je deo iste...
Ali i dalje, vredni i sposobni, ljudi u policiji znaju šta je policija a šta nije...
Netacno.
 
Ako počnemo da analiziramo shvatićeš i ti da ne radim ništa, a naročito ne kažnjavam druge za ono što i sam radim i ne vršim represiju zbog toga.
Hm... Koja oblast?

Neke su manje Subjektne, a neke više subjektne...

I policija sa ulice ima nadzor.
I javni uvid.

Ali policajac je stekao značku, kakav god da je, dok putnik u saobraćaju je dobio dozvolu od te iste policije da učestvuje u saobraćaju po pravilima koja su u interesu zajedničkog saobraćaja i kontrolisan tom istom (saobraćajnom) policijom.

Putnik je mnogo širi izraz od uskog izraza policajac, saobraćajac ili interni.
Putnik može imati automatik(većina kod nas još uvek ne), biti vrlo vešt za volanom(prosek nije visok),ali zbog statistike da upotreba ruku van volana/menjača je uvedeno da to nije dozvoljeno i da se sankcioniše.
Mnogo toga je sabrano da bi bilo kako jeste u interesu opšte bezbednosti u saobraćaju...

Kamere isto tako.
Veliki deo saobraćajne policije su sada CCTV operatori...
 
Hm... Koja oblast?

Neke su manje Subjektne, a neke više subjektne...

I policija sa ulice ima nadzor.
I javni uvid.

Ali policajac je stekao značku, kakav god da je, dok putnik u saobraćaju je dobio dozvolu od te iste policije da učestvuje u saobraćaju po pravilima koja su u interesu zajedničkog saobraćaja i kontrolisan tom istom (saobraćajnom) policijom.

Putnik je mnogo širi izraz od uskog policajac.
Putnik može imati automati, biti vrlo vešt za volanom,ali zbog statistike da upotreba ruku van volana je uvedeno da to nije dozvoljeno i da se sankcioniše.
Mnogo toga je sabrano da bi bilo kako jeste u interesu opšte bezbednosti u saobraćaju...

Prvo, to što je on stekao značku, ne znači da je automatski vozač kom druga ruka ne treba ili da ima bilo kakve sposobnosti više nego ja, naročito ova ekipa Kamenica i slično.

Drugo, ja nisam dobio dozvolu već sam je isto tako stekao očigledno prikazanim nekim znanjem i sposobnostima.

Nema doslovno nikakvog razloga da mene kažnjava za ono što i on radi masovno.
 
Prvo, to što je on stekao značku, ne znači da je automatski vozač kom druga ruka ne treba ili da ima bilo kakve sposobnosti više nego ja, naročito ova ekipa Kamenica i slično.

Drugo, ja nisam dobio dozvolu već sam je isto tako stekao očigledno prikazanim nekim znanjem i sposobnostima.

Nema doslovno nikakvog razloga da mene kažnjava za ono što i on radi masovno.
Prijavi ga.
Ali isti i dalje treba da te kazni ukoliko te je već opomenuo...

Jesi dobio si. Zato se zove dozvola.
Položio jesi. Ali, ti si putnik.
Profesionalni vozač je isto stiče a kamoli neprofesionalni. Stičeš iskustvo nakon što ti daju dozvolu da si savladao potrebne zahteve saobraćaja.

Statističari verovatno imaju najviše posla.

I da daj mi pet minuta. Ja (skoro) uvek editujem...

http://prezentacije.mup.gov.rs/sukp/zalbe.html
 
Prijavi ga.
Ali isti i dalje treba da te kazni ukoliko te je već opomenuo...

Jesi dobio si. Zato se zove dozvola.
Položio jesi. Ali, ti si putnik.
Profesionalni vozač je isto stiče a kamoli neprofesionalni. Stičeš iskustvo nakon što ti daju dozvolu da si savladao potrebne zahteve saobraćaja.

Statističari verovatno imaju najviše posla.

I da daj mi pet minuta. Ja (skoro) uvek editujem...

http://prezentacije.mup.gov.rs/sukp/zalbe.html

Pošto se zna kako prolaze prijave protiv policije :D
 
U ulici u mom kraju su iščupali dva bloka montažnih ležećih na razmaku točkova prve večeri pošto su postavljeni da bi mogli da projure kroz njih. A ulica je dosta nepregledna i rizična za pešake. Posle godinu dana su opet postavili i malo jače uglavili, ali džaba - uspore malo i opet na gas. Znači potrebna je kamera.

Ovaj slučaj može da znači da su u pitanju ovako neki likovi, a možda je brzina stvarno bzv ograničena, nije da toga nema.
Verujem da kamera znači, ali nije dovoljna. Problem je korupcija i puštanje likova poput tog Lazića opet na ulicu.
 
Poslednjih osam meseci, misteriozni čovek koga su obožavaoci nazvali „Fleksman“ je onesposobljavao kamere za brzinu u nekoliko italijanskih regiona tako što je ugaonom brusilicom sekao noseće metalne stubove.

Ugaonu brusilicu je 1954. godine izmislila nemačka kompanija pod nazivom Flex, a i danas je u mnogim evropskim zemljama popularno poznata kao „fleks“. Kreatori ovog korisnog alata nisu znali da će mnogo decenija kasnije fleks inspirisati nadimak osvetnika specijalizovanog za onemogućavanje zamki brzine na putevima Italije.

Fleksman je prvi put dospeo na vesti u maju prošle godine, kada je uklonio svoju prvu kameru za praćenje brzine na putu u blizini Bosara, u italijanskom regionu Rovigo. Od tada je uspeo da onemogući najmanje sedam drugih kamera u Rovigu i Venetu koristeći svoju prepoznatljivu ugaonu brusilicu, a vlasti i dalje nemaju pojma ko je on niti kako da ga zaustave.


Baš su bezobrazni sa tim kamerama.
Car
 
Znači, bez kamera izginuše silna deca po putevima?
Nisu izginula deca bez kamera, ali kad ne postoji kultura da osoba ne zeli pijana da sedne za volan, sledi da treba podrzavati kamere za kontrolu brzine....
Vrlo jednostavna logika.....kad sa svinjama radis, nosis prut....rukom da ih samaras po ledjima, nema vajde od toga....
Rekao bih nosis motku , svinje imaju debelu kozu pa prutic ne pomaze, ali prut je taman da te vole...
 

Back
Top