Smisao

Nisi shvatio ono što sam napisala. Fuša proizilazi od Boga, Dušine Duše, ali ona za vreme ovozemaljskosti nailazi na različita iskušenja, zarobljena je u telesnoj ljušturi, i ograničena umom koji ima slobodnu volju - sam bira odluku i način kako će se realizirati ono intuitivno u duši - samonastalom voljom da se pridobije pozitivna energija i napravi nešto kreativno ...


Shavtio sam ja šta je napisano ali ni ovo objašnjenje nije korektno, mada se dotiče svega što bi trebalo
da ukaže na korektnost. Duša ne nailazi na iskušenja. Duša je nepromjenjiva namjera stvorena u i iz svijesti
Boga. Iako nepromjenjiva, ona je nenasilna i nenametljiova, te ulaskom u razum ona biva manifestovana kad
se za manifestaciju stvore plodni uslovi (ljubav, harmonija, mir). Drugo, um ne bira ništa. Onaj koji bira jeste
biće-apsolut, koje je sveprisutno u bilo kojem aspektu sebe. Biće stoga ima slobodnu volju a um je samo alatka
koju koristi i kroz koju može dalje da bira, te biće može sebe identifikovati sa njom (alatkom) ili pak sa dušom,
a uistinu ni jedno je ni drugo. I jedno i drugo proizilaze iz njegove svijesti, iz svijesti apsoluta, iz Boga.
 
Dok je narod u zdravom i mladalackom dobu, on vidi i cijeni svaki napor u sluzbi zajednice, pa makar to bile finansije bogatih u drzavnu kasu.
Kad narod ostari i razboli se, njega onda zanima samo kupovna sreca, lijekovi, komfor. On tad zapostavlja, zanemaruje i marginalizuje sve svoje dobrocinitelje, a uzdize sve one koji mu obecavaju neku kupljivu srecu, blagostanje i utopije. Tad nastaje doba deckih koji obecavaju - demokratija.

Tad se zene odijevaju kao prostitutke, jer je doslo vrijeme uzivanja.
Tad se kriminal vise ne kaznjava, nego kriminalci upravljaju drustvom.
I tad se vise ni djeca ne stvaraju, jer niko nece da stvara u drustvu u kojem svako svakog prezire i gdje je ogromna vecina zasluzila elektricnu stolicu, ili razapnuce.
 
Filozofija je kao prelepa dama – stalno je olajajvaju oni što o njoj ništa ne znaju. Da, istina, džukele znaju samo da laju i jedino u tome uživaju …✍🤫



Udostoji se i smiri ego.
Ja ne kažem da znam istoriju filozofije, i ne interesuje me.
Ono što me interesuje jeste svaka izgovorena riječ, sada i ovdje,
bilo da je ona potekla iz tog 'filozofskog' (istoričarskog) znanja ili pak
direktno iz duha. Kada se ovdje pojaviš s tvrdnjama kakve ti
postavljaš očekuj da će te neko ispraviti. Ja te ispravljam sada.

I kako te nije sramota odnositi se prema ljudima (dušama kako kažeš)
a obraćati nam se kao da smo džukele?

....
Napomena:
Da li primjećuješ da je tvoj odnos prema drugima odraz tvog stvarnog znanja
o Bogu, duši, Ljubavi, životu, da je to odraz tvoje stvarne 'filozofije' i njene primjene?
Sve što pišeš je ispraznost, priučenost i to se ogleda upravo u tom odnosu.
 


Da si pročitao šta sam pisao ne bi se tako valjao od smijeha.
Dakle, onaj koji ima moć izbora nije nikakva duša, to je čista zabluda.
Biće-apsolut, ono-koje-jeste, JA KOJI JESAM, jeste jedini vlasnik te moći.
Ono postavlja svoju volju i pažnju u dušu, u razum, u tijelo i poistovjećuje se
sa bilo kojim od tih aspekata sebe. Odatle, iz tih centara a poistovijećeno sa njima,
ono bira, te jedino tad (zanemarujući apsolutnu istinu o sebi) možeš reći da 'um nešto bira',
da 'duša prolazi kroz iskušenja', da... bilo šta, jer tad previđaš to biće koje je kreator,
vršilac radnje, posmatrač i svjedok kreaciji.

Sad nastavi da se smiješ.
 
Da si pročitao šta sam pisao ne bi se tako valjao od smijeha.
dabome ne bi se samo smejao. i plakao bi.

Dakle, onaj koji ima moć izbora nije nikakva duša, to je čista zabluda.
a ko nema moć izbora. ili, ko to ima moć izbora.

Biće-apsolut, ono-koje-jeste, JA KOJI JESAM, jeste jedini vlasnik te moći.
svaki čovek to JESTE. svaki čovek ima dakle nekog izbora. a taj izbor je ogreničen mogućim.

ostalo je za smejanje.
 
..prema bilo cemu..cemu borba bilo koje vrste ako to neko ne vidi, ne shvata, nema pojma...
Ima smisla za onoga ko se bori, kako nema smisla 🤔,...ako od te borbe neko ili nesto ima neke koristi, i tom nekom ko cini to, pricinjava zadovoljstvo jer je nesto dobro ucinio, kako onda da nema smisla...
ja kada za nekog ili nesto ucinim nesto korisno, meni bitno da sam uspela, ne treba mi hvala, zabole me dal ce to neko da zna...
 
Dok je narod u zdravom i mladalackom dobu, on vidi i cijeni svaki napor u sluzbi zajednice, pa makar to bile finansije bogatih u drzavnu kasu.
Kad narod ostari i razboli se, njega onda zanima samo kupovna sreca, lijekovi, komfor. On tad zapostavlja, zanemaruje i marginalizuje sve svoje dobrocinitelje, a uzdize sve one koji mu obecavaju neku kupljivu srecu, blagostanje i utopije. Tad nastaje doba deckih koji obecavaju - demokratija.

Tad se zene odijevaju kao prostitutke, jer je doslo vrijeme uzivanja.
Tad se kriminal vise ne kaznjava, nego kriminalci upravljaju drustvom.
I tad se vise ni djeca ne stvaraju, jer niko nece da stvara u drustvu u kojem svako svakog prezire i gdje je ogromna vecina zasluzila elektricnu stolicu, ili razapnuce.
E, moj filozofe.....leba da jedes....
 
...
Koji je smisao borbe za opste dobro ako to Opste ni ne vidi tu borbu?

Кад год сам у животу добро радио - вратило ми се,
уосталом исто и кад сам лоше радио ...
Вратило ми се лошим, наравно !

У пракси то овако капирам :
Неки људи су добри - и они морају добро да раде !
Неки људи су зли - они пак морају да кваре !

И једних и других је по 5%.

Битка је за оних 90%,
па ко их превуче на своју страну !
 
Dok je narod u zdravom i mladalackom dobu, on vidi i cijeni svaki napor u sluzbi zajednice, pa makar to bile finansije bogatih u drzavnu kasu.
Kad narod ostari i razboli se, njega onda zanima samo kupovna sreca, lijekovi, komfor. On tad zapostavlja, zanemaruje i marginalizuje sve svoje dobrocinitelje, a uzdize sve one koji mu obecavaju neku kupljivu srecu, blagostanje i utopije. Tad nastaje doba deckih koji obecavaju - demokratija.

Tad se zene odijevaju kao prostitutke, jer je doslo vrijeme uzivanja.
Tad se kriminal vise ne kaznjava, nego kriminalci upravljaju drustvom.
I tad se vise ni djeca ne stvaraju, jer niko nece da stvara u drustvu u kojem svako svakog prezire i gdje je ogromna vecina zasluzila elektricnu stolicu, ili razapnuce.
U ovakvom društvu - ja bih rekla gdje vlada anomija i moralno posrnuće, izgleda kao da nema smisla boriti se za opšte dobro. To nije tačno. Ima smisla, samo je to mnogo teže nego u zdravijem društvu. Ali 'udar nađe iskru u kamenu', svaki napor za dobro neće ostati bez odjeka, u drugima, u društvu, u stvaralaštvu, i na duhovnom planu...
 
Imam za vas jedno zanimljivo pitanje..

Koji je smisao borbe za opste dobro ako to Opste ni ne vidi tu borbu?
pa prosvećenje. u našem je interesu da imamo što bolju predstavu o svemu i da za sve imamo najpovoljniji ogovor/resenje.

sve naše voljne radnje koje se zasnivaju na našoj pogrešnoj predstavi su isto tako dobre.
 
Poslednja izmena:
U ovakvom društvu - ja bih rekla gdje vlada anomija i moralno posrnuće, izgleda kao da nema smisla boriti se za opšte dobro. To nije tačno. Ima smisla, samo je to mnogo teže nego u zdravijem društvu. Ali 'udar nađe iskru u kamenu', svaki napor za dobro neće ostati bez odjeka, u drugima, u društvu, u stvaralaštvu, i na duhovnom planu...

Demokratija je ujedno i doba filozofa koji pokusavaju da stvore novo drustvo, polis, ili sa starim ustrojstvom (Aristotel) ili sa sasvim novim (Platon).
S tim da uglavnom niko od njih ne uspijeva da stvori kriticnu masu i sprovede zamisli u djelo. Izuzetak je bio Pitagora, ali opet nije postigao mnogo, jer se ne radi samo o tome da se izvuces iz oboljelog drustva, nego i da se boris protiv drugih zdravih drustava koja imaju vecu tradiciju suzivota svojih sugradjana od nekih pocetnika. Uvijek je uigrani tim u prednosti.
 

Ako znamo da je neko placen za sve ono sto radi, onda sva njegova djela ostaju neprimijecena, neopjevana. Dodje vrijeme kad se svi ratovi vode iz materijalnog interesa i kad ljudi sasvim zanemare opstanak opsteg ili pojedinacnog zivota ukljucujuci kvalitet istog. Koliko vrijedi zivot djeteta koje ne smije izaci iz kuce? Zivi kao zivotinja u kavezu. Znaci, ljudi vide u onom sto je zaista lose neku "normalu" oko koje se moras nadmetati kako ne bi ispao gubitnik. Pohlepa se smatra optimizmom, drskost hrabroscu, prevara mudroscu, a rasipnost bogatstvom, jer se sve svelo na tenutni utisak, na klikbajt. I oni koji to ne vide su vjerovatno zivotinjice koje se predaju trenutnom utisku, strastima i uzivanjima, a prije svega strahu, jer ako sebi neko dozvoli da zivi u strahu i nista ne preduzima protiv toga, onda sigurno nece imai smisla nizakakvo drustveno organizovanje. Jos kad je Darvin progurao svoje teorije bilo je jasno da je gotovo sa drustvvenom organizacijom i da su sada svi placene zivotinje.
 
Ako znamo da je neko placen za sve ono sto radi, onda sva njegova djela ostaju neprimijecena, neopjevana. Dodje vrijeme kad se svi ratovi vode iz materijalnog interesa i kad ljudi sasvim zanemare opstanak opsteg ili pojedinacnog zivota ukljucujuci kvalitet istog. Koliko vrijedi zivot djeteta koje ne smije izaci iz kuce? Zivi kao zivotinja u kavezu. Znaci, ljudi vide u onom sto je zaista lose neku "normalu" oko koje se moras nadmetati kako ne bi ispao gubitnik. Pohlepa se smatra optimizmom, drskost hrabroscu, prevara mudroscu, a rasipnost bogatstvom, jer se sve svelo na tenutni utisak, na klikbajt. I oni koji to ne vide su vjerovatno zivotinjice koje se predaju trenutnom utisku, strastima i uzivanjima, a prije svega strahu, jer ako sebi neko dozvoli da zivi u strahu i nista ne preduzima protiv toga, onda sigurno nece imai smisla nizakakvo drustveno organizovanje. Jos kad je Darvin progurao svoje teorije bilo je jasno da je gotovo sa drustvvenom organizacijom i da su sada svi placene zivotinje.
Sve je to prolazno.
Vecnost zadrzava samo prave vrednosti.
 
Vjecnost kako vi vjernci to vidite je jedna vrsta crtanog filma. Dakle, narkotik koji stvara lazni osjecaj srece -- takodje kaznjivo medju normalnim ljudima.
 
Imam za vas jedno zanimljivo pitanje..

Koji je smisao borbe za opste dobro ako to Opste ni ne vidi tu borbu?
Јао ово ме подсети на Гринделвалда јер је његова пропаганда : For the Greater Good . Океј, идеал не може видети борбу за самог себе. Можда се људи боре за опште добро из страха од анархије?
 
Koji je smisao borbe za opste dobro ako to Opste ni ne vidi tu borbu?
Jel primecuje skriveni motiv u ovom pitanju? Samim pitanjem priznajes da je jedini logicni razlog "borbe" licna korist i sebicnost.
Zasto bi Opste moralo da vidi borbu? Da bi borba bila nagradjena?

Ako je to sve tacno onda je borba za opste dobro oksimoron. Paradoks. Ne postoji. Uvek je borba za licnu korist. Direktno ili indirektno.
 

Back
Top