Smaracica...

iskreno...i meni je tako..i mene mama isto tako
Obuj se,obuci se,uci,jedi,nemoj da jedes,umi se,operi zube..bla bla kao da sama to ne znam!!!!

Pretpostavljam da si u nekim tinejdz godinama tako da je smaranje iz te perspektive uptavo to -> smaranje.Ne treba preterivati.Dovoljno si odrasla da znas kad si gladna, kad ne, dal ti je hladno, dal ne i to, ono neke banalne stvari...Tu majke znaju da preteraju verovatno izgubivsi iz vida da su im deca relativno odrasla i da nema potrebe za bas takvim krajnostima.
ALi kad dete ima 6 god, kao Mackino onda je to nesto drugo, da bi to sve znalo-sto ti znas, treba ga smarati dok je jos malo:lol: I da nije caleta ne bi ni znalo da ga upravo smaras:neutral:
 
mama nije smaracica ni bilo sto, vise nesto kao podstanar... ali zato se baba ubija za medalju, za nekoliko osoba
... ali na nju ne mogu da se ljutim, istrenirali je tako doma njeni i muz kasnije :confused:
ne mogu ni da je poshtujem though
 
Dogovor je odavno pao, ako sam smaračica, onda sami vodite svoje bitke, bez da me zovete u pomoć. Strogo je zabranjeno pozvati me i pitati šta god tako glupo "ej, zaboravio sam", mis'im, zabole me D..., što si zaboravio i prekidam vezu komentarom "ne smaraj". Sve je došlo na svoje, svako brine o sebi, i .
 
zdravo svima..
ja sam cheersy..i ja sam smaracica..:sad2:
ali nisam se rodila takvom....a ne, ne..
takva sam postala, onda kada sam se udala i dobila decu..
i pridikujem, prigovaram , zvocam i smaram od kada oci otvorim,
pa dok ne legnem da spavam..:rumenko:
statisticki..u 90 % slucajeva je bila potrebna moja oratorska.. intervencija..:lol:
dobro de..10% nije..
ali sam zbog onog predhodnog postotka prinudjena da svoju aktivnost
sprovodim svakoga dana..
a zudim..vapim za tim..da mi neko napokon iz ruku izbaci sve argumente..
 
Jutros svi jedva ustadosmo,pljusti kisa,bauljamo po kuci,hladno..ja trazim daljinski od klime da malo zgrejamo bar dnevnu sobu,On mi kaze:nije hladno,ne smaraj..
Ona se rasteze po krevetu,pa po fotelji, pa se raspituje koji je dan i jel mora u vrtic,ja objasnjavam da mora i da nema odlaganja obaveza zato sto pada kisa i mogu pecene seve da padaju,mora se sta se mora..On kaze:Gusis dete...ne smaraj...
Spremam dorucak i opominjem da gleda u tanjir,da cu da ugasim tv(proklet da je Minimax ranom zorom)da popije mleko i lepo skine sve krmelje prilikom umivanja.On u prolazu kaze:Smaras za medalju...najgora si keva
Keva:eek:
Ona jede,kaze nece ovo i trazi nesto levo,ja pricam da to nije zdravo i da slatkisi kvare zube..Ona me gleda u fazonu:smaras...:roll:
Spremio se i krece bez mantila i bez kisobrana i ja kazem da je kisa i da ponese kisobran,a On kaze:Aman,nisam debil,ne smaraj...A nije debil je krenuo tako kao da je suncan i lep dan,inace nije debil cesto gubi stvari,zaboravlja telefone,nema predstavu o vremenu itd..Nije debil odlazi ipak sa kisobranom...:per:
Ona bosa stoji u kupatilu i trlja zube,ja kazem da ce se prehladiti,da se nagne nad lavabo,posle kazem da joj treba jakna,da namaze lice...Usput spremam sebe i molim Boga da stane kisa da odem na Kalenic po zelje,i da stignem na posao iole suva...
Izlazimo iz kuce,ona nije ponela kisobran,saplice se o prvi stepenik,prosipaju se Tic Tac bombone i ja povisenim tonom konstatujem da bas volim..a ona:Smaras...mama,dosadna si...:eek::eek::eek:
Jel i Vi smarate?Jel imate obicaj da izgovarate recenice tipa osusi kosu,obuci duks,ponesi kisobran,javi se,obuj papuce,nemoj da zaboravis...etc,etc...
Tako ja danas zvanicno dobih titulu smaracice od rodjenog deteta,i nije bas neki osecaj pravo da vam kazem...:([/
QUOTE]

Pa da ne radiš sve to, bila bi loša majka. da ti se dete razboli zato što je stajalo boso na stepenicama, ti bi bila kriva. itd.
Mislim da na ovaj način svi manje više smaramo.:cool:;) Ne sekraj se zbog toga.
Ja decu nemam, ali imam 6 godina mlađeg brata i prepoznala sam se u svemu što piše ...tako se i ja ponašam prema njemu, a on odgovara da smaram!
Ali, baš me briga. Takve me izjave ne pogađaju!
 
:rotf: Ja nisam smaracica ,smaracica je prvi nivo .... ja sam dosegla najvisi - udav !

I nisam tako suptilna ko mačka, ja ne opomenjem, ja naredjujem.
Cerki .
A muza bojkotujem.
Prestala sam da ga opominjem kad sam shvatila da nikad nece reci hvala sto mislim umesto njega.

Nek ukljuci mozak ko ga hebe.
A ona .....ona ce da radi kako ja kazem ...dok je pod mojim krovom :mrgreen:
 
:rotf: Ja nisam smaracica ,smaracica je prvi nivo .... ja sam dosegla najvisi - udav !

I nisam tako suptilna ko mačka, ja ne opomenjem, ja naredjujem.
Cerki .
A muza bojkotujem.
Prestala sam da ga opominjem kad sam shvatila da nikad nece reci hvala sto mislim umesto njega.

Nek ukljuci mozak ko ga hebe.
A ona .....ona ce da radi kako ja kazem ...dok je pod mojim krovom :mrgreen:

Leleee, zvučiš baš kao matorka! Reci da si to napisala iz zezanja!
 
Svaka cast...jedina podela na zene u braku su: SMARACICE i NESMARACICE....
Dakle ove prve su Smaracice ..........a ove druge su Dosdne toliko da Smaraju....
Naravoucenije.:....Jedna il druga ti ne gine pa.... po volji....
 
Ni ja ne pricam zato sto volim i sto sam navijena da od jutra meljem...ali bose noge-piskitis,kaladont na podu-ja krpu u ruke,sve prosuto,prehladjeno,zaboravljeno..sve ce posle preko mojih ledja da se preturi..Poznata je prica kad se nisam debil razboleo,jel?
;)

Скроз те разумем. :( Није то потреба да ЈА све држим под контролом - него напротив, покушавам да превенирам да (опет) не спадне све на мене, јер НЕЋУ да стално будем та на којој ће да се све сломи. :besna:

Е сад, направила сам грешку са мужем јер сам се и према њему тако поставила пренебрегавајући чињеницу да је зрео, одрастао и одговоран за себе, и да би требало ладно да ме боли дупе ако закасни на посао, ако се разболи због своје неодговорности према свом здрављу и слично... Али, после, кад буде фрка, онда дође мени да кука и очекује помоћ од мене... Е, ***! :confused:
А што се тиче заједничких ствари - ту сам морала да га смарам, јер би се иначе извукао и све пребацио на мене (што се углавном и дешавало). :evil:

Што се деце тиче - нису ми до сада рекле да смарам (мада верујем да понекад тако мисле ;) ),али ту је већ друга прича. Мој посао родитеља ЈЕСТЕ да их упутим како и шта, да их подсетим када забораве или када покушају да забашуре своје обавезе (стави протезу, попиј лек, прљаве ствари остави у корпу за веш, спакуј ствари за школу, вежбај гитару...)
 
Poslednja izmena:
Јутрос једва устадох. У пет до седам, а а треба да кренем у седам.
Отварам орман и облачим прво што ми падне под руку. На путу до купатила вичем: "С...., устани, седам је". Ципеле без пертлања, мантил са капуљачом.
"Помери се да прођем. Додај ми мобилни. Ћао"
Знам да и он има јакну са капуљачом. Знам да ће се лепо обући, спаковати књиге, појести нешто (ако не поједе има паре, па нека купи).
Зовем га око 3. "Шта радиш? Аха... Добро. Важи. Можеш. Јеси ли купио хлеб. Добро, ја ћу. Е купила сам јагоде. Ћао."
Смарача сам иселила. ;)
 
Deca iz teksta imaju 6 i 32 godine...:lol::lol::lol:
Salu na stranu..zivim za dan koji ce lagano poceti,bez upozoravanja,opominjanja,smaranja;)
Ili je to prosto u meni?Mozda sam ja rodjena smaracica i nema mi pomoci?

zdravo svima..
ja sam cheersy..i ja sam smaracica..:sad2:
ali nisam se rodila takvom....a ne, ne..
takva sam postala, onda kada sam se udala i dobila decu..
i pridikujem, prigovaram , zvocam i smaram od kada oci otvorim,
pa dok ne legnem da spavam..:rumenko:
statisticki..u 90 % slucajeva je bila potrebna moja oratorska.. intervencija..:lol:
dobro de..10% nije..
ali sam zbog onog predhodnog postotka prinudjena da svoju aktivnost
sprovodim svakoga dana..
a zudim..vapim za tim..da mi neko napokon iz ruku izbaci sve argumente..

:rotf: Ja nisam smaracica ,smaracica je prvi nivo .... ja sam dosegla najvisi - udav !

I nisam tako suptilna ko mačka, ja ne opomenjem, ja naredjujem.
Cerki .
A muza bojkotujem.
Prestala sam da ga opominjem kad sam shvatila da nikad nece reci hvala sto mislim umesto njega.

Nek ukljuci mozak ko ga hebe.
A ona .....ona ce da radi kako ja kazem ...dok je pod mojim krovom :mrgreen:

Скроз те разумем. :( Није то потреба да ЈА све држим под контролом - него напротив, покушавам да превенирам да (опет) не спадне све на мене, јер НЕЋУ да стално будем та на којој ће да се све сломи. :besna:

Е сад, направила сам грешку са мужем јер сам се и према њему тако поставила пренебрегавајући чињеницу да је зрео, одрастао и одговоран за себе, и да би требало ладно да ме боли дупе ако закасни на посао, ако се разболи због своје неодговорности према свом здрављу и слично... Али, после, кад буде фрка, онда дође мени да кука и очекује помоћ од мене... Е, ***! :confused:
А што се тиче заједничких ствари - ту сам морала да га смарам, јер би се иначе извукао и све пребацио на мене (што се углавном и дешавало). :evil:

Што се деце тиче - нису ми до сада рекле да смарам (мада верујем да понекад тако мисле ;) ),али ту је већ друга прича. Мој посао родитеља ЈЕСТЕ да их упутим како и шта, да их подсетим када забораве или када покушају да забашуре своје обавезе (стави протезу, попиј лек, прљаве ствари остави у корпу за веш, спакуј ствари за школу, вежбај гитару...)


ja sam sama sebi dosadna koliko sam dosadna
možda to jeste potreba da sve držim pod kontrolom, ali bem ti kontrolu nad stavljanjem proteze, nošenjem ključa, kišobrana i sl.
Plaćanje računa nose elemente držanja stvari pod kontrolom ali samo u smislu da zbog nemara ili previda ne dođemo u situaciju da mi isključe telefon i sl ili da mi se gomilaju računi. Mi smo iz priče da najpre moraju da se namire računi i obaveze pa ostalo, tako da stvar neplaćanja iz nekih drugih razloga ne dolazi u obzir.

ali eto nisam jutros Alfu podsećala da proveri da li je poneo sve što u treba za dežurstvo, (Nisam bila smaračica) pa sad kad odvedem dete na bazen svraćam da mu odnesem to što je zaboravio a treba mu....
Znači lakše bi mi bilo da sam smaračica:mrgreen:


najgore je što imam utisak da su svi (na čelu sa oba psa) uspeli da postignu stanje u kojem ja penim a oni kao slušaju a zapravo ko zna gde im misli blude ili uljudno sačekaju da zaavršim pa još pitaju jer si završila i nastave kao da nisam čitala oče naš:besna::besna:

no valjda tako deca rastu i postaju ljudi, muževi se žene da bi nastavi neko da brine o njima, a psi uživaju i ne žive pseći život.

Mirka me za ovo zadnje njbolje razume
 
Uh,jesam i nisam jedina:lol:
Dobro je:per:
Moje jutro otprilike izgleda ovako:Ustajem prva,kuvam kafu,palim tv.
Budim dete za skolu koje naravno nece da ustane:confused:
Budim drugo dete za vrtic,koje naravno ustaje,i pocinje da pravi rsum po kuci(menja kanal,pita me gde je ovo,gde je ono,hoce da jede ovo,a ne ono...:whistling:)
Prezivim.
Starija prati modu.Nije vazno da li pada kisa,sneg,grad...zeli da nosi kratke majice koje je dovoljno da pogledam i bude mi hladno.
Suptilno je opomenem:Nije vreme za to.Hladno je.Gde ces tu tanku jaknicu teksas?
Prevrce ocima ,trazi nevoljno nesto drugo,i naravno u sebi misli da mi nije dobro koliko davim:lol:
Mladji-poznat po otezanju,krene da jede,onda na stolu vidi moj mobilni telefon,pa pocne da se igra sa njim.:roll:
Krene da se oblaci,onda otrci da vidi da li se macak probudio,tu izgubi dobrih 10 minuta dok ga izgnjavi.
Moj dragi?Posto ne mora da ustaje rano,ali uglavnom ustane da pripomogne:per:
Pocinje:starijem detetu:Ma neka nosi,sta hoce,ona ce da razboli,itd,itd...
Mladjem,dok gnjavi macora:Jao,kako je lud,vidi ga vidi ga sta radi...:evil:
Pocinju da se igraju zajedno,ja ludim i opominjem.
Onda me on zacudjeno pogleda:Sta je tebi?!Sto unosis nervozu od rane zore?!?:think:
Pitam se i ja sto.
 
Jedina osoba koju smaram je moj brat....pošto će jednoga dana ustati i krenuti na fax bez sopstvene glave...(ona će verovatno ostati ispred kompa). Taj čovek je šampion u zaboravljanju, gubljenju, neslušanju.....Pošalješ ga po 3 stvari u prodavnicu, on kupi dve i jedna je obavezno pogrešna....
Inače, ne smaram....Kažem jednom, kažem dvaput, treči put pomislim "ma puca mi brus šta ćeš da radiš" i pustim budalu koja ne zna da pliva a skače u vodu da se udavi.....(metaforički)
 
Могу да схватим да се "смарају" деца. Па и то не претерано.
Али ми заиста није јасно зашто смарати одрасле људе.
Чему? Преваспитавање? Да покажем да сам боља, паметнија, организованија спрам тебе, бубо једна? Лече се комплекси?
Заиста не разумем.
Зашто не прихватити некога са свим његовим манам и врлинама?
Зашто изигравати добру вилу у сопственим, а смарачицу у нечијим очима?
 
znate, mm je vrh zaboravnosti...mislim da se svako jutro frapira kad ukapira da se budi sa nekim.
pre mesec dana nas jedan taxista nazvao ''vrhom'' jer smo se toliko cimali oko njegovih zaboravljenih stvari, da nije mogao da dođe sebi....ipak, mene to više ne potresa...ali, ako kažem da je nešto izgužvano i da to ne treba da nosi - dobijem rečenicu ''nemoj s*ati, života ti'' - a za mene je njegov izlazak iz kuće moja slika....ide izgužvan, bokte!!!
 
Могу да схватим да се "смарају" деца. Па и то не претерано.
Али ми заиста није јасно зашто смарати одрасле људе.
Чему? Преваспитавање? Да покажем да сам боља, паметнија, организованија спрам тебе, бубо једна? Лече се комплекси?
Заиста не разумем.
Зашто не прихватити некога са свим његовим манам и врлинама?
Зашто изигравати добру вилу у сопственим, а смарачицу у нечијим очима?

Ех, зашто што би се, ко што рекох, све сручило на моју главу.

Ако не бих звоцала да сложи своје ствари онда би ми остале само две опције: да ЈА то урадим или да живимо у константном хаосу.
Ако не бих звоцала да треба да престане да се излежава и да пожури да не закасни за посао - остао би без посла, па ем бих га ја издржавала, ем бих га гледала незадовољног, ем бисмо били у тешком финансијском шкрипцу.:(
И све у том стилу....

Друго је када сте у таквом односу да можеш да му после ладно кажеш ''сам пао - сам се убио'', али ако његов пад вуче и тебе у понор..:(..е онда се звоцање више исплати! :confused:
 
Nisam bas neka smaracica... Pa dobro, mozda jesam malo :lol:
Cerku opominjem od ranog jutra pa sve dok ne legne da spava... Ali je ona pametnica mala pa me slusa i ne misli da mama smara :heart:
Muza sam vec prestala da smaram... Cemu to? Valjda on zna sta je bolje za njega... Ranije sam mu govorila ono tipa: Zar u ovoj kosulji? Ponesi kisobran! Skini tu bluzu da je opeglam... Promeni kanal! Ne zaboravi ovo, ne zaboravi ono... Ali otkad je poceo da me gleda onim pogledom :roll: i da koluta ocima, prestala sam da zvocam... :whistling:
 
nisam smaracica,nesto sam kao pocela da budem pa sam shvatila da sam se pretvorila u pravu nadrkanu babu koja samo sere i nervira ljude oko sebe
i zato smaram jedino kad meni licno smeta (nisi oprao sudove od srede,nemam kasicicu da zakuvam kafu yebo te,ugasi taj tv,ili muziku ili nintendo,ispiiiizdeeeecu,opet si ostao do 5 da visis na kompu i usmrdeo kucu tim groznim cigarama,a sto se tice racuna i tih zahebancija,on je control freak,ja ne znam ni koliko placamo fixni telefon
a i sta ce mi to?
ako pokisne,kakve veze ima,i ja sam pokisla 100 puta,a on se bar ne fenira
ako stoji na plocicama u junu mesecu sigurno joj nece biti nista
e vec ako kasnimo u skolu jer se ona igra pastom i cetkicom,tu cu da podviknem,mada se ni za to ise ne nerviram jer ako zakasni ona ide kod direktorice a ne ja :lol:
i tako je meni zivot lep :)
 

Back
Top