Slučajevi zlostavljanja dece

Изводиш корелацију између национализма и оваквог монструозног чина? Какав си ти пајсер, не могу да верујем. :roll:

Чујем да су тог монструма због заштите морали да пребаце у самицу, зато што су га остали затвореници пеглали.

Ма ја бих увео петицију...да се он мало препусти затвореницима на чување ... :x

Ма киту бих му одсекао кад сам видео јуче вест у новинама. :x Ово је нечувено.
 
:? ... prosto ne mogu da verujem gde vi trazite uzroke ovoga..... amerika, belgija, nacionalizam pravoslavlje.... sve budalastina do budalastine... :x

ako ste pratili vest, onda ste sigurno procitali da je covek "ratni veteran", da je prso na ratistu i da se lecio od tzv. "vijetnamskog sindroma".... znaci covek bio u bosni ili hrvatskoj ili na kosovu (ili na sva tri ratista), gledao ili cinio svasta tamo (sto niko ne moze poreci da se desavalo), prso, postao zivotinja, dosao nazad u BG, u drustvo koje ocekuje da svi ratni veterani budu "normalni i korisni" clanovi drustva.... drzavu od pocetka ladno boli kita za takve slucajeve i onda se svi kao zgrazavaju kada se desi ovako nesto... a svakodnevno se desava ovako nesto jer takvih prsotina imamo za izvoz...

sto se mene tice, drzava je isto toliko kriva za ovaj dogadjaj koliko i njih dvoje... i cak donekle mogu i da zalim tog jadnika koji je mozda pre 15-20 godina bio isti kao mi... jedino za ovu zenu ne mogu da nadjem neko opravdanje, taman da se plasila i za svoj zivot...
 
Jos ce te videti.Proglasit ce ga psihopatom,pet godina lecenje,zbog dobrog vladanja nakon dve godine sloboda.Pa opt ispocetka(jad i beda).
U svim demonokratijama,sta prvo urade kad dodju na vlast?
1.Ukinu smrtnu kaznu.
*ne iz humanosti,nego da bi ohrabrili kretene*
2.Uvedu zakon o novinarstvu.
*ne da zastite narod od bogohulnih novinara,nego suprotno*
3.Zakon o zastiti manjina(pedera,lezbijki,narkomana,narodomrzaca svih boja).
*ne zato sto su ugrozeni,nego da bi u zakonskim oknirima,sto lakse narodu polomili kicmu*
SVE JE TO VEC VIDJENO!
 
Ja imam dvoje dece...I nju i njega bi spakovao u trideset malih plasticnih kesica izrodi glupavi da se to ne daj boze meni desilo.I sta koj moj manipuliisete sa patriotizmom,ovo je ebeni zlocin za elektricnu stolicu i njemu i njoj!!!!!
Onaj lik s pocetka posta...Alo bre kako ti radi mozak?Sta odma s.eres o Srbiji,Patriotizmu,Rodoljublju...
TO SU VELIKE RECI I NE IZGOVARAJ IH AKO SU TI USTA PUNA S-L-A-J-M-A!!!! :evil:
 
crni djordje:
Goblin:
CHudo da vam nisu i za ovo krive balije.
Smrtna kazna je jedino adekvatni odgovor
Chudo sto si ti usto na levu nogu...I ko pominje BALIJE
da ne kazem m.ajke ti ga bezobrazne?DETE je ubijeno ne spominjemo BALIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ma djole ne nerviraj se crni djole, reko sam chudim se , koji je tebi .....aj malo prochitaj prvo post pa onda komentarishi ako bash vech morash
 
d1:
:? ... prosto ne mogu da verujem gde vi trazite uzroke ovoga..... amerika, belgija, nacionalizam pravoslavlje.... sve budalastina do budalastine... :x

ako ste pratili vest, onda ste sigurno procitali da je covek "ratni veteran", da je prso na ratistu i da se lecio od tzv. "vijetnamskog sindroma".... znaci covek bio u bosni ili hrvatskoj ili na kosovu (ili na sva tri ratista), gledao ili cinio svasta tamo (sto niko ne moze poreci da se desavalo), prso, postao zivotinja, dosao nazad u BG, u drustvo koje ocekuje da svi ratni veterani budu "normalni i korisni" clanovi drustva.... drzavu od pocetka ladno boli kita za takve slucajeve i onda se svi kao zgrazavaju kada se desi ovako nesto... a svakodnevno se desava ovako nesto jer takvih prsotina imamo za izvoz...

sto se mene tice, drzava je isto toliko kriva za ovaj dogadjaj koliko i njih dvoje... i cak donekle mogu i da zalim tog jadnika koji je mozda pre 15-20 godina bio isti kao mi... jedino za ovu zenu ne mogu da nadjem neko opravdanje, taman da se plasila i za svoj zivot...


Slažem se sa ovim dole boldovanim delom u potpunosti!
Kad sam pomenula Ameriku, Britaniju, Belgiju... mislila sam na puno takvih slučajeva koji su se u tim zemljama dešavale i o kojima smo bili informisani, bilo preko medija bilo preko filmova rađenih po istinitim događajima, a što je nama u to vreme bilo nezamislivo! Činjenica je da pedofilija ima svoje korene upravo u navedenim zemljama, pa zar nije i Majklu Džeksonu nedavno suđeno zbog pedofilije.
Nešto mi govori da ćemo o ovom jezivom slučaju čuti još puno toga, i baba i deda te nesrećne devojčice su u celoj priči čudni.
 
Goblin:
Au sve nervozno sve na prvu loptu nije ni chudo shto vas driblaju svi kako stignu,e na kome to ostaje srbija teshko njoj gomila clovnova i nervoznih frikova

IGNORE IGNORE IGNORE IGNORE IGNORE IGNORE IGNORE
ТУРЧИН ТУРЧИН ТУРЧИН ТУРЧИН ТУРЧИН ТУРЧИН ТУРЧИН

IGNORE IGNORE IGNORE IGNORE IGNORE IGNORE IGNORE
ТУРЧИН ТУРЧИН ТУРЧИН ТУРЧИН ТУРЧИН ТУРЧИН ТУРЧИН

IGNORE IGNORE IGNORE IGNORE IGNORE IGNORE IGNORE
ТУРЧИН ТУРЧИН ТУРЧИН ТУРЧИН ТУРЧИН ТУРЧИН ТУРЧИН

IGNORE IGNORE IGNORE IGNORE IGNORE IGNORE IGNORE
ТУРЧИН ТУРЧИН ТУРЧИН ТУРЧИН ТУРЧИН ТУРЧИН ТУРЧИН

IGNORE IGNORE IGNORE IGNORE IGNORE IGNORE IGNORE
ТУРЧИН ТУРЧИН ТУРЧИН ТУРЧИН ТУРЧИН ТУРЧИН ТУРЧИН
 
Goblin:
crni djordje:
Goblin:
CHudo da vam nisu i za ovo krive balije.
Smrtna kazna je jedino adekvatni odgovor
Chudo sto si ti usto na levu nogu...I ko pominje BALIJE
da ne kazem m.ajke ti ga bezobrazne?DETE je ubijeno ne spominjemo BALIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ma djole ne nerviraj se crni djole, reko sam chudim se , koji je tebi .....aj malo prochitaj prvo post pa onda komentarishi ako bash vech morash
Izvini zivci ko zice na gitari.IMam decu pa sve ovo jako emotivno shvatam.Pozdrav :)
 
crni djordje:
Ja imam dvoje dece...I nju i njega bi spakovao u trideset malih plasticnih kesica izrodi glupavi da se to ne daj boze meni desilo.I sta koj moj manipuliisete sa patriotizmom,ovo je ebeni zlocin za elektricnu stolicu i njemu i njoj!!!!!:evil:


U pravu si.Danas vec lupetaju da on "jadan" pati od "vijetnamskog"...
Pa šta :?:
Razlog više da se to djubre bez sudjenja
obesi na Terazijama :!:
Zajedno sa droljom.Kao Musolini.To bi bila pravda.
 
Kada se ovako nesto desi kod nas ja se uvek setim ljudi iz mog bliskog okruzenja koji znaju da kazu da tako nesto moze samo da se desi u Americi ili na u zapadnoj Evropi.

Baš tako, msilim da sam čitao negde jš davno da je kod nas svaka 5 devojčica i svaki 18 dečak da su zlostavljani bar jednom u detinjstvu, al se to ignoriše, o tome se ne govori, kao mi smo nekakav NADnebeski narod, blablabla, nema toga kod nas to je dekadentni izopačeni zapad, blablabla tralalalalalaa blalblablablablaaaaa, sve pršti nacionalizam (nacionalni egoizam), beži se od stvarnosti slično kao kad noj gurne glavu u zemlju misleći da je opasnost nestala, da je pobegao i baš zbog toga onima koji to čine to je olakšavajuća okolnost jer u ogromnoj većini ostaju potpuno nekažnjeni!
 
Moramo biti svesni da psihijatrijskih ustanova imamo premalo, posebno za teske slucajeve. Psihopate se setaju medju nama slobodno, pod jedinom dijagnozom - nece on.
Ko smatra da mu treba dati neku novu sansu u zivotu neka mu da kada bude imao svoje dete ineka se leci sa njim u nekoj ustanovi.
Koliko su neki ljudi ovde zadojeni gluposcu i mrznjom: Zasto ovo zlo pripisujete pravoslavlju i nacionalizmu? Kakve su to debilnosti, promislite bar malo kada pisete.
 
Каспер:
Nexus 6:
treba poostriti kazne, ali sam apsolutno protiv smrtne kazne...
treba uvesti dozivotnu robiju...

inace smrtna kazna se moze izreci samo u slucaju ubistva...mislim, ne moze, ali kada bi mogla...

Zašto doživotnu robiju?
Da jedu 'leba džabe?

Jedini pravilan princip kazne je oko za oko, zub za zub.
MA CUVACE IH ROBIJASI :lol: PREPORUCUJEM PRVO DA ONOG SMRADA ANALNO MALTRETIRAJU PA ONDA SVE OSTALO
A ZA NJU NEK ODROBIJA SVOJE I OBAVEZNO NA VAZEKTOMIJU
M>ajke im ga vasljive!!!!
 
Каспер:
Nexus 6:
treba poostriti kazne, ali sam apsolutno protiv smrtne kazne...
treba uvesti dozivotnu robiju...

inace smrtna kazna se moze izreci samo u slucaju ubistva...mislim, ne moze, ali kada bi mogla...

Zašto doživotnu robiju?
Da jedu 'leba džabe?

Jedini pravilan princip kazne je oko za oko, zub za zub.

neka jedu 'leba za dzabe...i ceo zivot neka razmisljaju o tome sta su uradili...neka imaju kosmare svaku noc...neka se okrecu iza sebe...neka se boje kada im ispadne sapun za vreme tusiranja...

a nama ruke ciste...
 
Na forumu Dom i porodica WithdrawnWater je napisala i sledeće...
smatram da je korisno znati....


"Ovaj je lecen od 'Vijetnamskog sindroma' odnosno prevedeno na srpski od postratnog stresa (obzirom da je bio dobrovoljac u paramilitarnim formacijama na ratistu). A sto se tice psihijatra i psihijatara koji su ga gledali, kao i naseg idiotskog zakona sa tim u vezi evo ovako vam to stoji: punoletnu osobu ne mozete prisilno leciti niti privesti na lecenje sem ako je pokusala ili pokusava da ubije sebe ili drugoga.
Dok takav psihopata ne uradi nesto zakonski kaznjivo, pa ga ne uhapsi milicija, pa ga ne procene sudski vestaci i donesu odluku da je bolesnik koji treba da se dugotrajno leci u zatvorenoj bolnickoj ustanovi - ni jedan psihijatar na svetu bas nista mu ne moze!!!
A najgore je od svega sto poremecaji licnosti (u koje spada i gore pomenuti) jesi teski i nemoguci za lecenje bas zato sto mogu da budu odlicno socijalno integrisani i sa veoma dobrom socijalnom 'fasadom', i potpuno je moguce da ga lecis od ratnog sindroma i stresa a da nemas pojma da je on zapravo sadisticki skot koji siluje malu decu!!!
Tako da, cak i da je psiholog uradio testove za ovoga, i pronasao da su naglasene psihopatske crte licnosti, da se radi o izuzetno inhibiranoj licnosti pasihijatar je detektiv a psihopata sakriva svoje pravo lice, ili se bar trudi da to sto bolje uradi! Ko moze da ga prisili da se leci?! Niko! Dok ne uradi nesto ovako strasno, a onda ga procenjuju sudski vestaci psihijatri, i ako ga proglase neuracunjljivim - onad mu se nece suditi nego ce u padinjak pod bravu na psihijatrijsko odeljenje!?! PA STRASNO BRE!!!!!!!!!!!!!!! A ako mu sude, dobice kaznu 'ne manju od 10 godina' ?!?!?!?!?!?!!??!!?" (...)


ceo post se nalazi na:

http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=90414&start=30
 
Ja mislim da bi bilo korisno znati.

Da je posttraumatski stresni poremećaj PTSP - poremećaj nastao zbog traumatskog događaja koji "prelazi stepen normalnog ljudskog iskustva", dok su tipični simptomi "ponovni doživljaj traumatskog iskustva, mučna i emocionalna reakcija na to sećanje i mučni snovi".

Dakle, PTSP nije vezan iskljucivo za ratna iskustva. On se moze javiti kod ljudi koji su na pr. doziveli saobracajnu nesrecu ili neko slicno iskustvo. Da od njega boluje bar cetvrtina svakog drustva, a kod nas mozda i vise od toga.

PTSP - "vijetnamski sindrom", moze coveku da stvori mnogobrojne psiho-fizicke probleme, ali ne moze ni od koga da napravi pedofila, siledziju, sadistu i ubicu.
Zato vam je valjda jasno da od odbrane tipa, bio sam u ratu pa sad zato silujem nema nista. Lik ce biti osudjen i kraj price.

Sto se tice tog ubice iz Gradske cistoce. Taj verovatno nikad nije ni bio u ratu. Valjda je jasno da sa 19 godina nije mogao da bude potpukovnik nigde, a najmanje u nekoj spec. ops. jedinici. Da je onaj drugi - pravi potpukovnik - posle sluzbe otisao u lepo situiranu penziju, a ne da cisti Zemunske ulice...

Sto se tice zatvora. Ovakve zatvore kakvi su nasi bih momentalno ukinuo.

Za prekrsajna dela kazna bi bila novcana i drustveno koristan rad bez zatvora. I neka sadasnja krivicna bih prebacio po ugledu na EU u prekrsajna dela, da se smanji pritisak na zatvore.

Za krivicna dela prinudan rad. Sve bih robijase koji sada sede i leze po zatvorima, smisljajuci koga ce da prebiju, koga da siluju i kakvim ce sve kriminalom da se bave kad izadju, poslao na prinudan rad.

Bukagije na noge ko u Americi, pa pravac rudnik, kamenolom, njiva, gradnja puteva i pruga...

Rad je stvorio coveka. Posle ovakvog rada im vise takve stvari ne bi padale na pamet.

Na svakom mestu u zatvoru bi bile postavljene kamere.
Pa ko ipak pocini neko novo delo, odmah da mu se doda i ta kazna.

Zaradu koju ostvare prinudnim radom im ne bih isplacivao - vec bih ulagao u sredjivanje zatvora da lice na evropske, vodu, struju i hranu koja se tamo trosi. Tako bi se gradjani resili tereta da izdrzavaju zatvorenike.

Uplacivao bih im penziono osiguranje, da se ne desi da neko sa 60 godina izadje iz zatvora pa da opet krade i ubija jer nema drugog nacina da prezivi.

Takodje bih ukinuo te sisteme poluotvorenih zatvora, gde na jednog cuvara ide par stotina zatvorenika. I umesto toga pojacao mogucnosti pustanja na uslovnu slobodu, uz dobro vladanje, pozitivnu ocenu psihijatra i suda.

Drzava bi izdavala licence za agente koji bi u svoje objekte prihvatali zatvorenike koji su pusteni na uslovnu slobodu. Kao u Americi. Nalaze im posao i uzimaju procenat od zarade. Moraju biti na prozivci. Ne smeju da napustaju grad ...

Nakon odredjenog perioda, mogu da napuste te objekte. Ali moraju biti pod kontrolom do kraja uslovne slobode. U tom periodu ne mogu imati pasos itd.

Jedino ovakva reforma zatvora ima smisla.

Mislim da smrtnu kaznu ne treba uvoditi.

Tesko bi bilo smisliti adekvatnu kaznu za ovakvo ubistvo deteta, koja u sebi ne sadrzi eksplicitno nasilje. Ali mislim na 16 sati u rudniku dnevno do kraja zivota za pocetak.
 
King 7:
Znaci da je krajnje vreme da se nesto menja. Zakon sprecava samoodbranu, nosenje oruzja ali dozvoljava takvim likovima da slobodno idu gradom. Oni i pitbulovi nakaze decu i ne postoji zakon za njih.

Tesko je tu naci meru, da ne postane od Srbije divlji zapad, ako vec nije do sad.

Nije problem sto obicni gradjani nemaju oruzje. Problem je sto oruzje i dozvole imaju ludaci, kriminalci, politicari i sl.

Eto onomad Chedici nadjose arsenal u kolima i nikom nista. A da su nasli nekom obicnom coveku do sad bi vec nosio bukagije.
 
gigule:
Na forumu Dom i porodica WithdrawnWater je napisala i sledeće...
smatram da je korisno znati....


"Ovaj je lecen od 'Vijetnamskog sindroma' odnosno prevedeno na srpski od postratnog stresa (obzirom da je bio dobrovoljac u paramilitarnim formacijama na ratistu). A sto se tice psihijatra i psihijatara koji su ga gledali, kao i naseg idiotskog zakona sa tim u vezi evo ovako vam to stoji: punoletnu osobu ne mozete prisilno leciti niti privesti na lecenje sem ako je pokusala ili pokusava da ubije sebe ili drugoga.
Dok takav psihopata ne uradi nesto zakonski kaznjivo, pa ga ne uhapsi milicija, pa ga ne procene sudski vestaci i donesu odluku da je bolesnik koji treba da se dugotrajno leci u zatvorenoj bolnickoj ustanovi - ni jedan psihijatar na svetu bas nista mu ne moze!!!
A najgore je od svega sto poremecaji licnosti (u koje spada i gore pomenuti) jesi teski i nemoguci za lecenje bas zato sto mogu da budu odlicno socijalno integrisani i sa veoma dobrom socijalnom 'fasadom', i potpuno je moguce da ga lecis od ratnog sindroma i stresa a da nemas pojma da je on zapravo sadisticki skot koji siluje malu decu!!!
Tako da, cak i da je psiholog uradio testove za ovoga, i pronasao da su naglasene psihopatske crte licnosti, da se radi o izuzetno inhibiranoj licnosti pasihijatar je detektiv a psihopata sakriva svoje pravo lice, ili se bar trudi da to sto bolje uradi! Ko moze da ga prisili da se leci?! Niko! Dok ne uradi nesto ovako strasno, a onda ga procenjuju sudski vestaci psihijatri, i ako ga proglase neuracunjljivim - onad mu se nece suditi nego ce u padinjak pod bravu na psihijatrijsko odeljenje!?! PA STRASNO BRE!!!!!!!!!!!!!!! A ako mu sude, dobice kaznu 'ne manju od 10 godina' ?!?!?!?!?!?!!??!!?" (...)


ceo post se nalazi na:

http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=90414&start=30

Šta je tu sa majkom devojčice, ona je veći monstum od ovog njenog švalera, jer nije ništa učinila da zaštiti svoje dete. Dete se brani i po cenu života!
 

Back
Top