Slovenacko drzavljanstvo

Otac je dobio drzavljanstvo pre 5 godina, rodjeni brat je dobio pre dve. Da li drugi brat i ja imamo pravo da apliciramo, da li ima neke sanse? Ja imam 32, brat 31 godinu. Pozz
Naravno da mozete ali kao sto je naveo clan Foggo, morate biti clan slovenackog drustva minimum 5 godina. I posle toga dobijate dokument od udruzenja da ste bili aktivni 5 godina... E sad, postoji mogucnost da se ide do drugog kolena, tj. da ide procedura preko ocevih roditelja... Drugi nacin ne postoji.
 
Poslednja izmena:
Zbog cega toliki revolt prema necijoj zelji da uradi nesto dobro za sebe? Zasto mracis? I da nadje devojku slovenku pa? Uostalom ovde se dele informacije i ljudi pitaju za iskustva i eventulano za savet kako doci do slovenackog drzavljanstva. A ti si dosao pametan da se pravis... Kakve veze ima da li je slovenka? Slovenci prihvataju dvojno drzavljanstvo jer mnogi ljudi koje znam imaju ili srpsko ili makedonsko sa slovenackim.
Kakvo mracenje o cemu ti to?
Ja mu savetujem na koji nacin da dobije Slo drzavljanstvo po zakonu.
Ajde decko smire te nervozne frustrirajuce seljacke finte.
Ko bre prihvata dvojno drzavljanstvo?
U momentu kada ti hoce dati drzavljanstvo moras se odreci trenutnog drzavljanstva.A posle kad dobijes slo papire opet juri da dobijes cg drzavljanstvo .Nemoj da pricas gluposti kad pojma o zivotu nemas.
Neka momak ide na upravnu enotu u Sloveniji i neka se raspita kod njihovih organa koji ce mu sve objasniti.
Ne daju Slovenci bas tako lagano drzavljanstva.
 
Kakvo mracenje o cemu ti to?
Ja mu savetujem na koji nacin da dobije Slo drzavljanstvo po zakonu.
Ajde decko smire te nervozne frustrirajuce seljacke finte.
Ko bre prihvata dvojno drzavljanstvo?
U momentu kada ti hoce dati drzavljanstvo moras se odreci trenutnog drzavljanstva.A posle kad dobijes slo papire opet juri da dobijes cg drzavljanstvo .Nemoj da pricas gluposti kad pojma o zivotu nemas.
Neka momak ide na upravnu enotu u Sloveniji i neka se raspita kod njihovih organa koji ce mu sve objasniti.
Ne daju Slovenci bas tako lagano drzavljanstva.

Da ne ulazim u vašu raspravu, ali samo ispravka oko dvojnog drzavljanstva.
Slovenija dozvoljava dvojno drzavljanstvo, ne trazi i ne pita da se odrekneš bilo kog drugog.
Ako je neko imao takav slučaj, to je zbog zakona te druge zemlje, kao sto su na primer Nemacka, Holandija itd.

Pravima za dobijanje istog su vrlo striktna, jasna i sve teze ga je dobiti.

U krajnjem slučaju sko misliš da nije tako, pošalji neki izvod iz zakona kojim to dokazuješ, a ne da kažeš nekome da lupa.
 
Da ne ulazim u vašu raspravu, ali samo ispravka oko dvojnog drzavljanstva.
Slovenija dozvoljava dvojno drzavljanstvo, ne trazi i ne pita da se odrekneš bilo kog drugog.
Ako je neko imao takav slučaj, to je zbog zakona te druge zemlje, kao sto su na primer Nemacka, Holandija itd.

Pravima za dobijanje istog su vrlo striktna, jasna i sve teze ga je dobiti.

U krajnjem slučaju sko misliš da nije tako, pošalji neki izvod iz zakona kojim to dokazuješ, a ne da kažeš nekome da lupa.
Uvek je Slovenija tražila da se osoba odrekne svog pa i maticnog drzavljanstva da bi dobila slovenacko drzavljanstvo(bezobrazan stav i zakon jedne eu zemlje)
Ako su u medjuvremenu to promenili(ali sumnjam)pozvati upravnu enotu i proveriti moje tvrdnje.
Slovenija i u drugim zakonskim regulativima odstupa.Mnogo uslovljavanja i malo se komotnije ponašaju.Imaju pravo naravno na svoj izopacen "uslovljavajuci zakon" ali isto tako osobe koje hoce da rade imaju pravo da zaobidju ovu bivsu yu drzavu koje ni po cemu nikada nije pripadala yu prostoru iako je bila deo yuge.
Po svim segmentima se razlikuju od svih drugih drzava.Narodi bivse yu apsolutno nisu dobro dosli u ovu drzavu.Ponizavaju ih na sve moguce nacine i nazivaju "cefurima".
Momak nemoj da me ucis istoriji i poceo si kao svaki slovenac da ujedas u onom prvom postu kojem mi se obracas nekulturno.
Mozemo o zakonu nije problem ali nemoj biti nepristojan jer cu biti bezobrazan do tebe.Kapiras?
 
Uvek je Slovenija tražila da se osoba odrekne svog pa i maticnog drzavljanstva da bi dobila slovenacko drzavljanstvo(bezobrazan stav i zakon jedne eu zemlje)
Ako su u medjuvremenu to promenili(ali sumnjam)pozvati upravnu enotu i proveriti moje tvrdnje.
Slovenija i u drugim zakonskim regulativima odstupa.Mnogo uslovljavanja i malo se komotnije ponašaju.Imaju pravo naravno na svoj izopacen "uslovljavajuci zakon" ali isto tako osobe koje hoce da rade imaju pravo da zaobidju ovu bivsu yu drzavu koje ni po cemu nikada nije pripadala yu prostoru iako je bila deo yuge.
Po svim segmentima se razlikuju od svih drugih drzava.Narodi bivse yu apsolutno nisu dobro dosli u ovu drzavu.Ponizavaju ih na sve moguce nacine i nazivaju "cefurima".
Momak nemoj da me ucis istoriji i poceo si kao svaki slovenac da ujedas u onom prvom postu kojem mi se obracas nekulturno.
Mozemo o zakonu nije problem ali nemoj biti nepristojan jer cu biti bezobrazan do tebe.Kapiras?

Ti si neka opasna Srbenda, pitam se šta uopšte tražiš na ovoj temi? Razumem sa ti se Slovenija ne svidja, ali otvori posebnu temu za pljuvanje. Ovo je tema za ljude kojima treba pomoć oko dobijanja istog.

Drugo, još jednom te molim da ne iznosiš dezinformacije.
Slovenija ne trazi da se odreknete bilo kog drugog drzavljanstva, niti je to ikada bilo.

Nema potrebe da bilo koga zovem, apliciras, dobio drzavljanstvo i sve ok. I moj rodjeni brat. I još jedan član iz ove grupe.
 
Kakvo mracenje o cemu ti to?
Ja mu savetujem na koji nacin da dobije Slo drzavljanstvo po zakonu.
Ajde decko smire te nervozne frustrirajuce seljacke finte.
Ko bre prihvata dvojno drzavljanstvo?
U momentu kada ti hoce dati drzavljanstvo moras se odreci trenutnog drzavljanstva.A posle kad dobijes slo papire opet juri da dobijes cg drzavljanstvo .Nemoj da pricas gluposti kad pojma o zivotu nemas.
Neka momak ide na upravnu enotu u Sloveniji i neka se raspita kod njihovih organa koji ce mu sve objasniti.
Ne daju Slovenci bas tako lagano drzavljanstva.
Seljacke finte? Nemam pojma o zivotu? Pricam gluposti? Jel si srecan sada sto si sada napisao sve ove floskule? Sto si se uopste ukljucio oko ove teme? Razumem da svako ima pravo da kaze svoje ali stvarno mislis da pomazas na ovaj nacin? Pusti link od zakona gde to kaze da Republika Slovenija ne dozvoljava dvojno drzavljanstvo i povlacim se. Ako je vec tako kao sto ti tvrdis, kako je onda moguce da mnogi moji prijatelji vec imaju slovenacko i srpsko drzavljanstvo? Cak i neko iz moje porodice? Ne znam na koji nacin ti se clan Foggo obratio bezobrazno i nekulturno? Jedino sto sam procitao nekulturno, bahato i bezobrazno jeste sa tvoje strane... Stvarno nema potrebe za ovim.
 
Slovenija nikada u momentu sticanja njihovog drzavljanstva ljudima koji nisu "slovenci" nije dozvoljavala "da zadrze svoje vec su ga se morali odreci u momentu sticanja.
Poslat cu ti br od konzula R.s objasnit ce ti sve.
Drugo je Janezu kad se dobija po ocu,majci,babi,pra babi itd.
I ako ozenis slovenku a nisi njihov opet moras odjavit svoj pasos.
Znaci ako nemas korene slovenacke ima da papke otegnes dok ga dobijes.
 
Poslednja izmena:
Ajde ne pizdite nisam se nadovezivao na vase komentare "vec vi na moj komentar i pljuvali me".
Slovencine sjasite.
Itekako sa vama ima potrebe jer ste poceli prvi da ujedate ali zaista pojma nemate veruj mi.
Pusti slovencino "srbenda i te gluposti" pricas mi o dobijanju drzavljanstva o tom je rec.
U momentu da imas drzavljanstvo druge republike a trazis to slovenacko "uvek su uslovljavali i trazili ZAGOTOVILO" DA CES SE ODRECI TOG KOJEG IMAS DA DOBIJES SLOVENACKO.Drugo je za ljude rodjene u sloveniji.Naravno da su povadili slovenacka pa su onda trcali vaditi druga drzavljanstva.To si u pravu slovenac.Ali niko ne prica o tome ko vec ima slo drzavljanstvo da nije povadio jos 2/3 druga.
Ali nije to sad bitno oko drzavljanstva bitno je da ste nukulturni u obracanju i morate po prstima dobiti da odjebete jer ne razumes.
Ne znam ko ti drma kavez pa moras da se sluzis ovakvim izjavama. Nadovezali smo se na tvoj komentar jer se bazira na informaciji koja nije tacna. Ako mislis da si u pravu a mi u krivu, objavi ovde zakon za dobijanje drzavljanstva Republike Slovenije a ne da raskazujes neke kafanske price. Ovde si jedino ti nekulturan, vulgaran, a ocigledno i isfrustriran. I sa takvim stavom nista ne postizes.
 
Slovenija nikada u momentu sticanja njihovog drzavljanstva ljudima koji nisu "slovenci" nije dozvoljavala "da zadrze svoje vec su ga se morali odreci u momentu sticanja.
Poslat cu ti br od konzula R.s objasnit ce ti sve.
Drugo je Janezu kad se dobija po ocu,majci,babi,pra babi itd.
I ako ozenis slovenku a nisi njihov opet moras odjavit svoj pasos.
Znaci ako nemas korene slovenacke ima da papke otegnes dok ga dobijes.

Prijatelju,
otvorena tema je za ljude koji ili imaju Slo poreklo ili rodjeni tamo.
To sto ti pričaš je potpuno druga procedura, za ljude koji radom, boravkom ili vencanjem hoće da ostvare državljanstvo.
ilI pored toga sto ne znam detalje za taj deo, s obzirom da za nas sa Slo poreklom nisu tražili da se odreknemo drzavljanstva, ne vidim zašto bi sa obe druge slučajeve tražili.
Ako imas informacije iznesi, ako ne, nemoj da zbunjujes ljude ovde. Konzul ili ko drugi može da ti kaže šta hoće, pravila su vrlo jasna i iznešena u clanu 13. Ako ispunjavaš može, ako ne ispunjavaš ne može.
I inače sve zemlje imaju svoja specifična pravila za dobijanje drzavljanstva putem boravka, rada, tako da Slovenija ne bi bila nikakav izuzetak. Vrlo je lako naći sve info na internetu, nema nikakve misterije.
To sto ti spominješ, odrekneš se pa ponovo tražiš drzavljanstvo, ti uglavnom rade oni koji hoće Nemacko drzavljanstvo.

Inače, ja sam i tu proceduru prošao (dobijanja drzavljanstva po boravku) u prekookeanskoj zemlji, opet sam zadržao i Srb i Slo drzavljanstvo.
Zaista postoje zemlje koje traže da se odrekneš drugih, ali ja ne znam da je to Slovenija.
I na kraju da kazem kao neko ko je iskusan u tome, nije problem u odricanju drzavljanstva, problem je u plaćanju Tax, da se izbegne duplo plaćanje.
 
Slazem se u pravu si.Sa Slo poreklom i ko je rodjen u Sloveniji naravno da nije potrebno da se odricu.Samo za ljude koji nisu rodjeni gore a hteli bi da steknu drzavljanstvo po boravku oni moraju da se odricu svog drzavljanstva.
 
Ne znam ko ti drma kavez pa moras da se sluzis ovakvim izjavama. Nadovezali smo se na tvoj komentar jer se bazira na informaciji koja nije tacna. Ako mislis da si u pravu a mi u krivu, objavi ovde zakon za dobijanje drzavljanstva Republike Slovenije a ne da raskazujes neke kafanske price. Ovde si jedino ti nekulturan, vulgaran, a ocigledno i isfrustriran. I sa takvim stavom nista ne postizes.
Pa slovenac "nadovezao si se ti na moj post kakav god da je" a ne ja na tvoj.Ne razumes opet nista.Ja se nisam nodovezivao na tvoj kakav god da je.Ja sam pricao za ljude koje nisu rodjeni u Slo a hoce do drzavljanstva da se moraju odreci svog trenutnog.
Bili ste izuzetno nekulturni i kao po obicaju prvi pocnete pa cu uvek biti nekulturan do takvih.Mani se ti kaveza i drmanja istog .
Sve je povezano sto se u postu kurcite bez one stvari samo zato sto sam izneo misljenje.Ali poznati se po bahatosti ne moras se dokazivati.
Ali ako ti baba Slovenka(a vidi se po trbi da imas korene)trci na upravnu enotu uplati taxu i dobijas Slo drzavljanstvo.
Ali mislim da ce ti ipak traziti znanje Slo jezika.
Pa kad sve to dobijes daj prosnjo za delo u Graz jer je celi Maribor vec u Grazu.
 
Pa slovenac "nadovezao si se ti na moj post kakav god da je" a ne ja na tvoj.Ne razumes opet nista.Ja se nisam nodovezivao na tvoj kakav god da je.Ja sam pricao za ljude koje nisu rodjeni u Slo a hoce do drzavljanstva da se moraju odreci svog trenutnog.
Bili ste izuzetno nekulturni i kao po obicaju prvi pocnete pa cu uvek biti nekulturan do takvih.Mani se ti kaveza i drmanja istog .
Sve je povezano sto se u postu kurcite bez one stvari samo zato sto sam izneo misljenje.Ali poznati se po bahatosti ne moras se dokazivati.
Ali ako ti baba Slovenka(a vidi se po trbi da imas korene)trci na upravnu enotu uplati taxu i dobijas Slo drzavljanstvo.
Ali mislim da ce ti ipak traziti znanje Slo jezika.
Pa kad sve to dobijes daj prosnjo za delo u Graz jer je celi Maribor vec u Grazu.
I opet dolazim do kljucnog momenta. Tvoje misljenje ne vredi nista ako nije potkrepljeno cinjenicama... I kao sto si mogao da primetis, jedan od tvojih komentara je izbrisan od strane adekvatnih lica koje cenzurisu ovakve izjave, poput tvojih...
 

Back
Top