Slomila kičmu, ostala paralizovana, pa otišla na eutanaziju! priča koja ledi krv u žilama: izabrala smrt i ostavila potresno pismo

Smartanabil

Buduća legenda
Poruka
29.391
Britanska jahačica, Kerolajn Marč, doživela je ozbiljnu povredu kada je slomila kičmu i ostala paralizovana od struka, a posle kratke borbe otišla je na eutanaziju.

Ona je u 31. godini izabrala smrt jer više nije mogla da se bori, a pre asistiranog samoubistva ostavila je oproštajnu poruku koja ledi krv u žilama.

Ona je na Fejsbuku najavila šta će se desiti i obrazložila je svoju odluku.

- Sve što me definisalo više fizički nije moguće da radim na način u kojem uživam. Oduvek sam verovala u eutanaziju i govorila da ću odabrati taj put ako zbog nečega izgubim kvalitetu života koji želim. Neću lagati da nikada nisam ni zamislila da će se to ostvariti, ali evo nas. Mogla bih da nastavim, ali to je odluka koju sam donela i to je najbolji put za mene - počela je Kerolajn, pa nastavila:

- Poštujem svakoga ko nije napravio život posle povrede, ali one koje su procvetale. Postoji mnogo novih tretmana za SCI i razvoj je uzbudljiv. Za dobro bilo koga drugog, nadam se da će se nastaviti tako da moja projektovana budućnost neće biti ista za sve. Slomljena leđa će se uskoro moći tretirati isto kao slomljena ruka. To nije egzistencija koju želim. Režim creva i bešike, seksualna funkcija, celokupna nemogućnost da radim bilo šta i sve što volim. Osetila sam toliko ljubavi od toliko ljudi poslednjih nekoliko godina. Karakteristika koja je nekada bila moja snaga sada je moja propast. Tako tvrdoglava i odlučna, moram da budem dobra u svemu što radim, a ako ne, zalupim vratima. Ja sam neverovatna osoba, u nešto u šta sada iskreno verujem, ali to ništa ne menja. Život je surov, stvarno okrutan. Bila sam neverovatna, potpuno nezavisna tvrdoglava... Želela sam porodicu, dva, tri deteta na farmi, želele sam da budem dobra mama. Ovo nije život koji želi. Samo bih volela da ljubav može to da popravi ili čak učini podnošljivim, ali ne može.

Ova smrt potresla je čitavu planetu, a nesrećna Kerolajn nije mogla psihički da se oporavi od povrede posle koje nije osećala noge, ali je mogla da koristi trbušne mišiće i imala je nasumične trzaje u nogama, pa joj je rečeno da je to dobra vest i da bi mogla da se oporavi. Ipak, kako oporavak nije tekao planirano, ona je sve više klonula psihički i na kraju se odlučila za eutanaziju.

https://www.kurir.rs/sport/ostali-sportovi/4371503/britanska-jahacica-otisla-na-eutanaziju

------------------

Kako jedna povreda može da sroza život.
 

Back
Top