Slobodoumnim...

Jel to Markiz de Sad ? :)

Pokusala sam njegova dela da nadjem al' nema ih nigde..Citala sam da je navodno jednom zeleo da dokaze jednoj devojci (nevinoj ) da Bog ne postoji pa joj je nabio mini kip device Marije u... Al' ko zna sta je od tog istina.

Inace volim De Sada

Nema njegova dela,..tj moze se naci u nekim knjizarama sa starim i polovnim knjigama,....
Ja sam ga citala u 8 razredu i citala sam sva nejgova dela,..obozavam ga!!!!
 
Da to je on...jedini iskreni evropski pisac....i jedan od retkih slobodnih ljudi...

slobodan = naucno dokazano da je bio lud! u pravom smislu te reci.
nazovi me ogranicenim ali "sto dana sodome i gomore" je jedina knjiga koju sam ostavio ne procitanu od gadosti i umobollne perverzije!
de sad = ma ko ga ebe to nije pisac to je ludak koji je bio pismen
 
Nema njegova dela,..tj moze se naci u nekim knjizarama sa starim i polovnim knjigama,....
Ja sam ga citala u 8 razredu i citala sam sva nejgova dela,..obozavam ga!!!!

Citala sam samo dijelove nekih njegovih djela..............jedino sto mi je jasno jeste da ih neformirana licnost ne smije citati, kod pubertetlije moze da izazove ozbiljna vitoperenja licnosti!
Ako si ti bila sposobna za citanje njega, tebi svaka cast.
 
slobodan = naucno dokazano da je bio lud! u pravom smislu te reci.
nazovi me ogranicenim ali "sto dana sodome i gomore" je jedina knjiga koju sam ostavio ne procitanu od gadosti i umobollne perverzije!
de sad = ma ko ga ebe to nije pisac to je ludak koji je bio pismen

Njegova dela se citaju i zive vec par vekova...a tvoje suvoparne reci ce izceznuti na prvom generalnom ciscenju ovog foruma...A ko te jebbe?...bas me zanima
 
slobodan = naucno dokazano da je bio lud! u pravom smislu te reci.
nazovi me ogranicenim ali "sto dana sodome i gomore" je jedina knjiga koju sam ostavio ne procitanu od gadosti i umobollne perverzije!
de sad = ma ko ga ebe to nije pisac to je ludak koji je bio pismen

donekle se slazem...procitala sam iz radoznalosti jos dok sam istrazivala sopstvenu sexualnost...i meni je on van sveta u svakom pogledu ali valjda i takva literatura treba da postoji....pa ko voli nek izvoli......
 

Back
Top