Sličnosti ili razlike?

Jasna

Legenda
Moderator
Poruka
70.104
Sličnosti se privlače. Različitosti se privlače.
Šta od ova dva ima više smisla?

Tema se odnosi na partnerske veze.
Kada su ljudi slični, ne znam čemu ta veza služi. Jedan priča, drugi klima
glavom. Mrtvo more. Kada su različiti ima varnica, ali nekada su sukobi
nepodnošljivi.

Ima li nekih posebnih oblasti u kojima insistirate na sličnosti?
Kako reagujete na različitost nekoga sa kim ste bliski?

Miris Pokošene Trave

Elita
Moderator
Poruka
23.294
Sličnosti se privlače. Različitosti se privlače.
Šta od ova dva ima više smisla?

Tema se odnosi na partnerske veze.
Kada su ljudi slični, ne znam čemu ta veza služi. Jedan priča, drugi klima
glavom. Mrtvo more. Kada su različiti ima varnica, ali nekada su sukobi
nepodnošljivi.

Ima li nekih posebnih oblasti u kojima insistirate na sličnosti?
Kako reagujete na različitost nekoga sa kim ste bliski?

pa shta znam

najpametnije je ne zhiveti skupa

tad i jedno i drugo mozhe biti zanimljivo

Scott Isle

Veoma poznat
Poruka
12.503
Najvaznije su slicnosti, u utiscima, da ti se svidja da si sa nekim sve skupa, gola, obucena, stan, pokreti, sve skupa dozivljaj. Mjesec, Venera. Svidja vam se sve ili vecina, oboma. Prijatno vam je da provodite vrijeme i prostor zajedno. Podrazumjeva se da je i tebi prijatno samoj sa sobom.
E sad, kad pocnes da kontas, mozes na svasta naletit. Normiras intelektualno. Ne preporucujem ako ne mora.

Paula

black cat
Moderator
Poruka
15.621
Lepe su razlike u onome što nas nadopunjuje. Ako neko ima interesovanja ili sposobnosti koje mi nemamo pa pratimo šta on radi i uživamo u tome.
Ili razlike u energijama, neko nas po nekom pitanju nosi.. i mi uživamo u tome.

Sličnosti su važne u onome što dvoje zanima, ako ih zanima brak treba da imaju sličnu viziju, deca, gde živeti, neke vrednosti, pitanje novca itd.. dosta toga treba da se usaglasi. Ako žele samo ljubavnu vezu onda da su u tome uzajamno sa sličnim doživljajem za ljubav, slobodnim vremenom, odnosom.. Ako su u nekoj kombinaciji onda da slično gledaju na način i obim komunikacije i tog odnosa. To znači da nije toliko bitno slično kao identično, već dovoljno slično da postoji dogovor.

Rezime. Deluje kao da su bitnije sličnosti. Ono što će dvoje da usmeri ka tome da nema puno sukoba. A razlike u pitanjima koje su nadopuna, tipa kultura, umetnost, različiti hobiji, temperamenti, sve ono što nije temeljno, ali čini da nam bude zanimljivo ili nam je izazov.

Scott Isle

Veoma poznat
Poruka
12.503
Zašto bi bilo u svetu čuda?

Ne mogu se razlicitosti privlaciti. Morate vuci na istu stranu. To vas privlaci, a ne kad vucete na razlicite strane.
I kod magneta, megnetno polje vuce u jednom smjeru, slicni su, zato se privlace, a ne u razlicitim smjerovima.
Vuce isti smjer, slicnost, a ne sto je neko normirao plus i minus.

Jasna

Legenda
Moderator
Poruka
70.104
Lepe su razlike u onome što nas nadopunjuje. Ako neko ima interesovanja ili sposobnosti koje mi nemamo pa pratimo šta on radi i uživamo u tome.
Ili razlike u energijama, neko nas po nekom pitanju nosi.. i mi uživamo u tome.

Sličnosti su važne u onome što dvoje zanima, ako ih zanima brak treba da imaju sličnu viziju, deca, gde živeti, neke vrednosti, pitanje novca itd.. dosta toga treba da se usaglasi. Ako žele samo ljubavnu vezu onda da su u tome uzajamno sa sličnim doživljajem za ljubav, slobodnim vremenom, odnosom.. Ako su u nekoj kombinaciji onda da slično gledaju na način i obim komunikacije i tog odnosa. To znači da nije toliko bitno slično kao identično, već dovoljno slično da postoji dogovor.

Rezime. Deluje kao da su bitnije sličnosti. Ono što će dvoje da usmeri ka tome da nema puno sukoba. A razlike u pitanjima koje su nadopuna, tipa kultura, umetnost, različiti hobiji, temperamenti, sve ono što nije temeljno, ali čini da nam bude zanimljivo ili nam je izazov.
Ovde mi je ključna reč vizija. Upravo to. Da su stremljenja ista,
a onda su različitosti korisne, jer će svako na svoj način doprineti
ostvarenju zajedničkih ciljeva.

Zglobni Skoč

Zainteresovan član
Poruka
464
Možda neka varijanta pola-pola.Ako isuviše slični, ne valja, a ni prevelika razlika nije poželjna.Mogu dvoje biti super kompatibilni npr. u seksu, a u mnogim drugim i bitnijim stvarima da se ne slažu.Isto važi i za druge sfere života.Uostalom, dok ne pojedete zajedno bar kilu soli, ne poznajete se dovoljno dobro.Mnogi se viđaju godinama pre nego što se odluče za zajednički život, pa tek onda isplivaju mnogi bitni detalji za koje nisu ni znali da postoje dok su se samo povremeno viđali.Tu onda pucaju mnoge veze, pa čak i brakovi.

Scott Isle

Veoma poznat
Poruka
12.503
Suprotnosti se privlace, on crn ona plava, on visok ona sitna...
Različitosti u karakteru, interesovanju nisu baš privlačne mogu da izazovu kratkotrajnu zanesenost i to je to, osudjeno na propast..

Netacno, ti si plava jer volis i on to voli, i on je crn jer voli i ti to volis, slicnosti privlace. Vucete u istom smjeru. A da ne volis sto si plava bila bi crna, pa ga ne bi privlacila. I treba biti prirodno, nekontrolisano, a ne nategnuto.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.