Quantcast

Slavko Kvaternik

Poruka
9.898
"ustaški krilnik" je ???????? (najviši čin u Ustaškoj vojnici, ekvivalent generalu) :mazi:
GDE PISE USTASKI KRILNIK ??? :mazi:
Vojskovođa je bio najviši čin u Domobranstvu Nezavisne Države Hrvatske. Jedini nositelj ovog čina bio je Slavko Kvaternik, koji ga je nosio od 10. travnja 1941. do listopada 1942., kada je smijenjen s mjesta zapovjednika oružanih snaga. Čin se može usporediti s činovima maršal ili feldmaršal.
Kvaternik je u odori kopnene vojske kao oznaku čina na ovratniku nosio latice koje su izgledom podsjećale na oznaku čina feldmaršala u austro-ugarskoj vojsci. Osim toga, u zrakoplovstvu NDH postojale su posebne oznake čina vojskovođe (epolete i latice). Kvaternik je kao vojskovođa imao i posebnu položajnu zastavu, a Pavelić mu je 13. travnja 1941. svečano predao i vojskovođinu sjekiricu u funkciji maršalske palice.[1] Sjekirica je bila optočena srebrom te je u nju bilo ugrađeno i drago kamenje.[1] Kvaternik ju je gotovo uvijek nosio sa sobom.[2]

https://hr.wikipedia.org/wiki/Vojskovođa
2-1ad03e7782.jpg

banebeograd

Iskusan
Poruka
6.933
Ceo forum da zna da cuveni istoricar banebaeograd nema odogovor na pitanja
Ako je Slavko Kvaternik bio ustasa, koja je bila njegova ustaska bojna kojom je komadovao ?
Da li je Slavko Kvaternik imao cin vojskovodje ( najvisi cin u hrvatskom domobranstvu ) i na sekirici koju je dobio od Pavelica pise VOJSKOVODJI ?
opet ispadas glup u drustvu kad pominjes neke svoje neodrzive teorije ali mene ne mrzi da po ko zna koji put i ukazem na to :cepanje:

celi forum zna i da je najveci ustasa na svetu bio ante pavelic , koji direktno nije komandovao NI JEDNOM BOJNOM , tako da ta tvoja teorija po kojoj kvaternik nije ustasa jer nije komandovao ni jednom ustaskom bojnom pada u vodu.
isto kao sto celi svet zna da je kvaternik ustasa broj dva jer je cela njegova biografija od posle prvog svetskog rata posvecena upravo ustastvu i njihovim idejama i ciljevima.
clan je sve vreme ustaskog glavnog staba i ima najveca ustaska odlikovanja i cinove .

banebeograd

Iskusan
Poruka
6.933
Procitaj ceo tekst, izvuces recenicu sta je rekao neki lik, a ne procitas sta mu je odogovrio Goldstain, da ponovimo
- Da ti objasnim, bila je emisija Latinica gde je tema bila Thomson i njegova ustaska pesma Jasenovac i Gradiska Stara, gde su gosti bili Slavko Goldstain, neki svestenici, sociolozi i Thomson je trebao da dodje, ali nije smeo, nego je poslao neku ekipu ''povjesnicara''. Onda je neko od tih povjesnicara u toku razgovora rekao -

Nisu sve ustase bile koljaci,
a Slavko Gosldstain je pitao - Sta su onda ti koji nisu bili koljaci radili u drustvu tih koljaca ?
i ? koja je tvoja primedba ovde, samo si ponovo citirao isti tekst bez ikakvog vidljivog pojasnjenja.
covek ih je lepo pitao ako nisu bili koljaci i zlocinci sta su onda tu medju ustasama radili ???

Poruka
9.898
opet ispadas glup u drustvu kad pominjes neke svoje neodrzive teorije ali mene ne mrzi da po ko zna koji put i ukazem na to :cepanje:

celi forum zna i da je najveci ustasa na svetu bio ante pavelic , koji direktno nije komandovao NI JEDNOM BOJNOM , tako da ta tvoja teorija po kojoj kvaternik nije ustasa jer nije komandovao ni jednom ustaskom bojnom pada u vodu.
isto kao sto celi svet zna da je kvaternik ustasa broj dva jer je cela njegova biografija od posle prvog svetskog rata posvecena upravo ustastvu i njihovim idejama i ciljevima.
clan je sve vreme ustaskog glavnog staba i ima najveca ustaska odlikovanja i cinove .
Da li ima veceg glupandera od tebe.
:cepanje: Ceo forum moze da vidi tvoju inteligenciju, i falsifikate kako Slavko Kvaternije nije imao najveci somobranski cin vojskovodje :cepanje:

banebeograd

Iskusan
Poruka
6.933
Da li ima veceg glupandera od tebe.
:cepanje: Ceo forum moze da vidi tvoju inteligenciju, i falsifikate kako Slavko Kvaternije nije imao najveci somobranski cin vojskovodje :cepanje:
opet neuki falsifikator ni kita u svom naletu budalastina :cepanje:
ponovo citiras post a pises nesto peto sto nema veze sa time :rotf:
ali kako kod tebe ni jedna poruka nije bila shvacena a da nije ponovljena jedno desetak puta onda idemo iz pocetka
pitao si kojom bojnom je komandovao kvaternik,
odgovorio sam ti da to nije nikakav dokaz jer ni pavelic nije komandovao ni jednom bojnom
i isto tako sam ti naglasio da je kvaternik od pocetka rata pripadao vrhu ustaskih formacija i da je imao njihov najvisi cin USTAŠKI KRILNIK.
ako jos uvek nisi shvatio ...a ti kazi da ponovim...:mazi:

banebeograd

Iskusan
Poruka
6.933
Znaci Pavelic nije dao cin vojskovodje Slavku Kvaterniku 10.04.1941 ?:cepanje::cepanje::cepanje:
Sta pise na sekirici sto je primio od Pavelica ustaskom kriliniku ili vojskovodji ?:mazi:
opet ni kita u svojim pokusajima falsifikata.
gde sam ja u postu koji si citirao uopste pomenuo cin vojskovodje i njegovu sekiricu ? :cepanje:
ajde pokazi mi to :rotf:

pitao si me gde to pise da je kvaternik bio ustaski krilnik?
i dao sam ti tacnu adresu gde to pise , tvoja omiljena literatura "tko je tko u ndh" .
iii jesi li proverio, sta pise tamo :mazi:

Poruka
9.898
opet neuki falsifikator ni kita u svom naletu budalastina :cepanje:
ponovo citiras post a pises nesto peto sto nema veze sa time :rotf:
ali kako kod tebe ni jedna poruka nije bila shvacena a da nije ponovljena jedno desetak puta onda idemo iz pocetka
pitao si kojom bojnom je komandovao kvaternik,
odgovorio sam ti da to nije nikakav dokaz jer ni pavelic nije komandovao ni jednom bojnom
i isto tako sam ti naglasio da je kvaternik od pocetka rata pripadao vrhu ustaskih formacija i da je imao njihov najvisi cin USTAŠKI KRILNIK.
ako jos uvek nisi shvatio ...a ti kazi da ponovim...:mazi:
Alo opet pises tvoje bajke, :cepanje: :cepanje: :cepanje:
10.04.1941 Slavko Kvaternikm dobija cin vojskovodje najvisi cin u domobranskoj vojsci, u uvodnom postu svako moze da vidi kakve gluposti i budalastine ti pises i spamujes.
Slavko Kvaternik Vojskovodja, ti sada pisi da je komandovao ustasma , sa domobranskim cinom vojskovodje , smeje ti se ceo forum :cepanje:
10.11.11.1_0001.jpg

banebeograd

Iskusan
Poruka
6.933
10.04.1941 Slavko Kvaternikm dobija cin vojskovodje najvisi cin u domobranskoj vojsci, u uvodnom postu svako moze da vidi kakve gluposti i budalastine ti pises i spamujes.
Slavko Kvaternik Vojskovodja, ti sada pisi da je komandovao ustasma , sa domobranskim cinom vojskovodje
ni kita , pa dokle ti falsifikati, pa covece citiras moju poruku i onda pises nesto peto , pa svi vide to sto radis :cepanje:
kvaternik kao ustasa broj dva u ndh , znaci prvi iza pavelica nosio je cin ustaskog krilnika ,
pitao si za izvor te informacije koju svako moze da nadje na netu kad ukuca te podatke(slavko kvaternik ustaski krilnik) ,
a napisao sam ti da si i ti to citirao onomad kad si stavio link na njegov profil u knjizi "tko je tko u ndh" .
pa ako ti ni sada nije jasno javi pa da ja postavim tu stranicu ako si je ti izgubio iz arhive :hahaha:

Poruka
9.898
ni kita , pa dokle ti falsifikati, pa covece citiras moju poruku i onda pises nesto peto , pa svi vide to sto radis :cepanje:
kvaternik kao ustasa broj dva u ndh , znaci prvi iza pavelica nosio je cin ustaskog krilnika ,
pitao si za izvor te informacije koju svako moze da nadje na netu kad ukuca te podatke(slavko kvaternik ustaski krilnik) ,
a napisao sam ti da si i ti to citirao onomad kad si stavio link na njegov profil u knjizi "tko je tko u ndh" .
pa ako ti ni sada nije jasno javi pa da ja postavim tu stranicu ako si je ti izgubio iz arhive :hahaha:
Seko, znaci ti si dokazala da Slavko Kvaternik nije bimao cin vojskovodje najvisi cin domobranstva i da nije komandovao domobranima ? :cepanje: :cepanje: :cepanje:
Ja postavim izvor i pise kada je Slavko Kvaternik dobio cin vojskovodje, da mu je Pavelic dao sekiricu na kojoj pise Vojskovodji, million fotografija u domobranskoj uniformi, a ti kazes ukucaj i nadji da je Kavternik bio ustasa :cepanje::cepanje::cepanje:

banebeograd

Iskusan
Poruka
6.933
Seko, znaci ti si dokazala da Slavko Kvaternik nije bimao cin vojskovodje najvisi cin domobranstva i da nije komandovao domobranima ? :cepanje: :cepanje: :cepanje:
Ja postavim izvor i pise kada je Slavko Kvaternik dobio cin vojskovodje, da mu je Pavelic dao sekiricu na kojoj pise Vojskovodji, million fotografija u domobranskoj uniformi, a ti kazes ukucaj i nadji da je Kavternik bio ustasa :cepanje::cepanje::cepanje:
urodjeni mazohizam , nemam drugog objasnjenja sto neko uziva u tome da ga drugi kinji makar i verbalno :hahaha:
a oa s obzirom da ti ocigledno uzivas u tome da ti ispunim zelju
elem , tratio si izvor informacija u kojima se navodi da je tvoj ljubljeni slavko kvaternik bio ustaski krilnik.
pa da krenem-
u svom uvodnom psotu koristio si citat iz knjige "tko je tko u ndh" ali si namenski isekao deo u kojem se pominje i
"postaje clanom hrvatske stranke prava, zatim i USTAŠKOG POKRETA i radi na stvaranju i jacanju USTAŠKIH VOJNIH POSTROJBI"
3.jpg

postaje i clan GLAVNOG USTASKOG STANA , poglavnikov zamenik i USTAŠKI KRILNIK
4.jpg

banebeograd

Iskusan
Poruka
6.933
jos malo sa tvojih omiljenih izvora u kojima se isto tako vidi da je slavko kvaternik bio ustaski krilnik
Najpoznatiji krilnici bili su:

https://hr.wikipedia.org/wiki/Krilnik
Nakon povratka Ante Pavelića službeno postaje drugim čovjekom NDH, član je Glavnog ustaškoga stana, poglavnikov zamjenik, ministar domobranstva, doglavnik, ustaški krilnik i vojskovođa.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Slavko_Kvaternik
i jos jedan, mesto rodjenja slavka kvaternika moravice
Poznate osobe[uredi VE | uredi]

https://hr.wikipedia.org/wiki/Moravice

Koča

Elita
Poruka
15.249
jos malo sa tvojih omiljenih izvora u kojima se isto tako vidi da je slavko kvaternik bio ustaski krilnik

Nakon povratka Ante Pavelića službeno postaje drugim čovjekom NDH, član je Glavnog ustaškoga stana, poglavnikov zamjenik, ministar domobranstva, doglavnik, ustaški krilnik i vojskovođa.

:hahaha: :rotf: :hahaha: :hahaha: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf:

где је повијесничар Никита нестао

Poruka
9.898
urodjeni mazohizam , nemam drugog objasnjenja sto neko uziva u tome da ga drugi kinji makar i verbalno :hahaha:
a oa s obzirom da ti ocigledno uzivas u tome da ti ispunim zelju
elem , tratio si izvor informacija u kojima se navodi da je tvoj ljubljeni slavko kvaternik bio ustaski krilnik.
pa da krenem-
u svom uvodnom psotu koristio si citat iz knjige "tko je tko u ndh" ali si namenski isekao deo u kojem se pominje i
"postaje clanom hrvatske stranke prava, zatim i USTAŠKOG POKRETA i radi na stvaranju i jacanju USTAŠKIH VOJNIH POSTROJBI"
Pogledajte prilog 613797
postaje i clan GLAVNOG USTASKOG STANA , poglavnikov zamenik i USTAŠKI KRILNIK
Pogledajte prilog 613800
Da li imas odgovor da li je Slavko Kvaternik imao cin vojskovodje i komandovao domobranstvom ?
Nemoj se praviti ludji nego sto jesi.

Poruka
9.898

Vojskovođa je bio najviši čin u Domobranstvu Nezavisne Države Hrvatske. Jedini nositelj ovog čina bio je Slavko Kvaternik, koji ga je nosio od 10. travnja 1941. do listopada 1942., kada je smijenjen s mjesta zapovjednika oružanih snaga. Čin se može usporediti s činovima maršal ili feldmaršal.
Kvaternik je u odori kopnene vojske kao oznaku čina na ovratniku nosio latice koje su izgledom podsjećale na oznaku čina feldmaršala u austro-ugarskoj vojsci. Osim toga, u zrakoplovstvu NDH postojale su posebne oznake čina vojskovođe (epolete i latice). Kvaternik je kao vojskovođa imao i posebnu položajnu zastavu, a Pavelić mu je 13. travnja 1941. svečano predao i vojskovođinu sjekiricu u funkciji maršalske palice.[1] Sjekirica je bila optočena srebrom te je u nju bilo ugrađeno i drago kamenje.[1] Kvaternik ju je gotovo uvijek nosio sa sobom.[2]

https://hr.wikipedia.org/wiki/Vojskovođa

banebeograd

Iskusan
Poruka
6.933
Da li imas odgovor da li je Slavko Kvaternik imao cin vojskovodje i komandovao domobranstvom ?
Nemoj se praviti ludji nego sto jesi.
ni kita i njegovi neuki pokusaji falsifikata,
pa vidis li ti sta si citirao ?
dakle u tom citatu pise sve ono sto si trazio a to je bilo vezano za slavka kvaternika i njegovu titulu USTASKOG KRILNIKA.
pitao si gde pise, i dobio si link na tacno onu knjigu i cak tekst koji si ti sam citirao u prvom tj uvodnom tekstu ove teme.
ako nisi nasao na fotkama mesto gde se slavko kvaternik naziva ustasom ti kazu ja cu da postavim fotku jos citkije :mazi:

banebeograd

Iskusan
Poruka
6.933
na istom mestu odakle si ti skinuo ovaj citat ima opis i za cin ustaskog krilnika koji je nosio i slavko kvaternik...

Krilnik

Oznaka čina krilnika
Krilnik je bio najviši čin u Ustaškoj vojnici Nezavisne Države Hrvatske.

Uporaba
Ispod čina krilnika bio je čin pukovnika te stoga čin krilnika u neku ruku može biti ravan činu brigadnog generala u ostalim vojskama. Ovaj čin koristio se i prije 2. svjetskog rata u UHRO-u od osnutka 1929. godine pa sve do sloma NDH 1945. godine.
Čin krilnika, kao i ostali činovi oružanih snaga NDH, su kratkotrajno korišteni od HOS-a u početku Domovinskog rata, ali su od toga odustali u korist službenih oznaka činova regularne Hrvatske vojske.

Nositelji čina

Poruka
9.898
na istom mestu odakle si ti skinuo ovaj citat ima opis i za cin ustaskog krilnika koji je nosio i slavko kvaternik...

Krilnik

Oznaka čina krilnika
Krilnik je bio najviši čin u Ustaškoj vojnici Nezavisne Države Hrvatske.

Uporaba
Ispod čina krilnika bio je čin pukovnika te stoga čin krilnika u neku ruku može biti ravan činu brigadnog generala u ostalim vojskama. Ovaj čin koristio se i prije 2. svjetskog rata u UHRO-u od osnutka 1929. godine pa sve do sloma NDH 1945. godine.
Čin krilnika, kao i ostali činovi oružanih snaga NDH, su kratkotrajno korišteni od HOS-a u početku Domovinskog rata, ali su od toga odustali u korist službenih oznaka činova regularne Hrvatske vojske.

Nositelji čina
Cin vojskovodje Kvaternik koji je dobio od Pavelic .
Vojskovođa.gif

Slavko_Kvaternik_(2).jpg