Skup put

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Jeste li ikada odustali od posete nekoga zato sto je skup put?
Ne da ne mozete da platite, vec je skup put.

Koliko smo u stvari bogati, novcano?
Koliko vas je toliko bogato da bi mogli , ali bi ih put novcano iscrpeo i bili bi na tankom hlebu neki period...?

Jesmo li stvarno globalni...?
 
vise patim od stvari koje iskacu u nezgodno vrijeme nego novca za uraditi nesto
....kao na primjer ovo ljeto tokom kog nista od planiranog ne mogu radim jer osoba sa kojom sam trebala ima drugih, opet neocekivanih, obaveza... u koje sam sada i ja upletena
 
Nikada nisam odustajao od svojih zelja zbog para.
Pare su najmanji problem kada nesto zelis da uradis, pogotovo ako putujes negde da bi nekoga video.
A bogati smo onoliko koliko mi sami zelimo da budemo.
Naravno... mada su čest izgovor... umesto "ne želim da te vidim"..... ili, u boljem slučaju... "nije baš da gorim od želje da te vidim, može i da sačeka koju nedelju" :neutral:
 
nikad mi novac nije bio razlog da ne odem negde gde zelim..koliko god da ga nisam imala u tom trenutku..

uvek imam svoje prioritete..i tako organizujem sopstveni zivot..i zivot svog deteta..
putovanja su mi bitna stavka..na vrhu liste su..
ispod idu garderoba i sl...
u toku godine putujem puno..
mesecno najmanje tri vikenda otputujem negde..godisnje najmanje dva puta odem negde na desetak dana..a kad me posreci bude to i sest, sedam puta po deset dana..
kad nekoga zelim da vidim, ali stvarno - otputujem i vidim ga.a sebi skresem budzet na nekim drugim ``zadovoljstvima``..
iako me u bg cekao neodlozan posao, spustila sam se do mora samo na tri dana da bi moje dete zavrsilo neki kurs..a onda su mi se kockice slozile tacno tamo gde treba i sve zavrsila preko neta..novi poslovni partneri su mi divni i sposobni..i sad sebe cascavam sa jos desetak poklonjenih dana..mozda bude jos neki, al i dete mora u bg da krene sa auto skolom, pa cu da vidim (sta nam je prioritet)..

ja se raspisala, al sustina je - kad nesto zelis, prepreka ne postoji!
 
Hajde sto nisu svi u tako verziranim krstarica elitnim uslovima , vec sto i kod reci putovanja treba razlikovati putavanja radi sopstvenog odmora i uzivanja , a kao usput posetimo nekog, i putovanja gde se poseti neko a nema ni trunke uzivanja i odmora....

Jeste, sad ce neko da kaze, pa sta on ocekuje da mu ja idem u babusnicu , nit je more nit je usput , nit je planina, nit je usput....dosta mu razglednica, pa nek dodje u beograd, kao i svi....

I to je jedno od resenja, ali ne i pitanje ove teme...
 
Jeste li ikada odustali od posete nekoga zato sto je skup put?
Ne da ne mozete da platite, vec je skup put.

Koliko smo u stvari bogati, novcano?
Koliko vas je toliko bogato da bi mogli , ali bi ih put novcano iscrpeo i bili bi na tankom hlebu neki period...?

Jesmo li stvarno globalni...?
Pa ko ovde putuje??? :zcepanje:
 
Jeste li ikada odustali od posete nekoga zato sto je skup put?
Ne da ne mozete da platite, vec je skup put.

Koliko smo u stvari bogati, novcano?
Koliko vas je toliko bogato da bi mogli , ali bi ih put novcano iscrpeo i bili bi na tankom hlebu neki period...?

Jesmo li stvarno globalni...?

Pazi nije meni sto je skup put, nego ako je dug, tada odustajem...
Mada dug put obicno= skup put, pa narawno da i novac igra ulogu tu
 
Ne da ne mozete da platite, vec je skup put.
Koliko vas je toliko bogato da bi mogli , ali bi ih put novcano iscrpeo i bili bi na tankom hlebu neki period...?

znači, nije u pitanju principijeno odbijanje da platim skup put, nego što imam samo pare da doputujem i otputujem... dešavalo mi se da zbog toga ne otputujem, ali sam žalio što nisam video ljude......tako da, ako imaš samo za put- putuj, igumane, vratićeš pare koje pozajmiš za boravak..... nekako.... da se ne bi kajao....
 

Back
Top