Školska takmičenja

Da li planira neko da ide na takmicenje iz biologije ove skolske godine? :) Ili mozda u Centar za talente? I da li mi konacno neko moze sa sigurnoscu reci da li se diploma sa republickog nivoa u Centru za talente prihvata u smislu da ti daju max poena i ne polazes prijemni iz tog predmeta na medicini/stomatologiji/biologiji itd. ? Na sajtu Med. f. pise da se ne priznaju diplome sa "smotre naucnog stvaralastva",jel to isto sto i Centar za talente?
 
Pozdrav! Idem u 7. razred i planiram da ove godine idem na takmicenje iz hemije..
Da li biste mogli da mi prenesete utiske sa proslogodisnjih takmicenja? :)

Ja sam i u sedmom i osmom bio na takmičenju.
Opštinsko nije bilo teško, s tim što je mene moja nastavnica bukvalno naterala da idem. :lol: Još sam bio bolestan i jedva osvojih treće mesto u sedmom, u osmom ništa. :D
Pogledaj sajt http://www.mojahemija.org/ tu imaš zadatke sa prošlogodišnjih takmičenja. :)
 
Ja sam i u sedmom i osmom bio na takmičenju.
Opštinsko nije bilo teško, s tim što je mene moja nastavnica bukvalno naterala da idem. :lol: Još sam bio bolestan i jedva osvojih treće mesto u sedmom, u osmom ništa. :D
Pogledaj sajt http://www.mojahemija.org/ tu imaš zadatke sa prošlogodišnjih takmičenja. :)

Hvala! :) Moja nastavnica ce sa pripremama poceti tek u januaru.. Da li je to dovoljno ili da pocnem ranije da se pripremam?
 
Kolko se sećam, opštinsko je negde u martu, jel da?
Nemoj se mnogo opterećivati, opštinsko je lagano, dovoljno ti je da samo jednom ili dva puta pređeš zadatke sa nastavnicom, naravno ako ti nešto nije jasno nju pitaj.
Sećam se da smo imali dosta zadataka sličnih prošlogodišnjim takmičenjima.
Uglavnom, nemoj se sada brinuti, ako voliš hemiju, počni da rešavaš malo te zadatke u slobodno vreme, ali nema potrebe da se nešto ozbiljnije pripremaš pre zimskog raspusta. :)
 
Kolko se sećam, opštinsko je negde u martu, jel da?
Nemoj se mnogo opterećivati, opštinsko je lagano, dovoljno ti je da samo jednom ili dva puta pređeš zadatke sa nastavnicom, naravno ako ti nešto nije jasno nju pitaj.
Sećam se da smo imali dosta zadataka sličnih prošlogodišnjim takmičenjima.
Uglavnom, nemoj se sada brinuti, ako voliš hemiju, počni da rešavaš malo te zadatke u slobodno vreme, a nema potrebe da ozbiljnije se pripremaš pre zimskog raspusta. :)

Hvala! :)
 
sem u srednjim stručnim školama (koje imaju dvogodišnji program iz istorije), pa se dešava da nastave dalje po programu društvenog smera gimnazije.

kako je ovo moguce ?? msm da li se to realizuje samo u vezi takmicenja da ovi iz srednjih strucnih mogu da idu posle 2. godine ili je moguce da neko nastavi da uci istoriju srednjoj strucnoj posle 2. godine ??
 

Back
Top