Skljocanje hard diska???

Moguca su dva razloga: jedan je vec naveden, a to je da je hdd pri kraju, a drugi, koji je vrlo moguc, je napajanje, probaj sa drugim napajanjem (po mogucstvu kvalitetnijim) bez obzira da li je napajanje koje imas u racunaru novo ili ne.
 
Po meni, mozda gresim ali ajde, radi se o sektoru ostecenom, ili ti pak "sektorima" posto je sam po sebi maxtor sastavljen od recikliranih materijala po chemu je sam po sebi jeftin na nasem trzistu, kako bi iskljuchio taj ostecen sektor na starim racunarima pentium 1 sa starim biosom, imao si opciju koliko se secam da uradis ne "format" vec "low level format" on bi ti izolovao sve lose sektore koji postoje na hard disku, godinu dana otprilike po meni trebalo bi da izdrzi bez ikakvih problema hard disk, a zatim po potrebi opet uradio "deza vu". Moze se javiti problem ukoliko imas veceg kapaciteta HDD, nece ga procitati ploca,
tako da ces morati da flesujes bios.
 
Maxtor imaju tu manu da škljocaju, ali hvala bogu ne crkavaju! Zvuk je iritirajući, ali šta da se radi! Serije od 8Mb cache nemaju, barem ja nisam primetio, tu osobinu da škljocaju! Zato kupite WD i nećete imati takvih problema!
 
Проблем је у кугличним лежајевима, барем тако су рекли на конференцију у Београду прошле године, али су рекли да није проблем до њих него до фирме која прави те лежајеве....

Решење је да диск буде загрејан.... ако је хладан или ради у хладном, почне да се понаша ко да отказује механика.

Надам се да вам то помаже...
 

Back
Top