Skandalozna igrica sa Hitlerom

  • Začetnik teme Začetnik teme Nina
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
390.452
Igrica za mobilne telefone koja omogućava korisnicima da „sude“ poznatim istorijskim ličnostima izazvala je ozbiljno nezadovoljstvo
jevrejskih grupa u Australiji, posebno zbog činjenice da se u njoj nalazi lik Adolfa Hitlera.

Aplikacija „Sudnji dan: Božji anđeo – Raj ili pakao?“ (Judgment Day: Angel of God – Judge & Rule: Heaven or Hell?)
iz Googleove i Appleove prodavnice aplikacija je preuzeta više od milion puta.

Igračima je dozvoljeno da odlučuju o sudbini različitih istorijskih ličnosti, birajući da li će ih poslati u raj ili pakao,
na osnovu onog što su činili tokom života, piše Daily Mail Australia.

Jedan od likova kome treba suditi je nekadašnji lider nacističke Nemačke i diktator Adolf Hitler,
koji je u igrici prikazan kako stoji ispred ćelije pune zatvorenika i obaveštava korisnike da je „ubio milione ljudi u koncentracionim logorima“.

U drugoj sceni Hitler je prikazan kako se vozi na tenku, uz informaciju da je uveo svet u rat u kome je stradalo 60 miliona ljudi.

Predsednik Komisije za borbu protiv kleveta Dvir Abramovič kaže da je „igra dokazala da smo dostigli stravičan minimum poštovanja
i da zloupotreba holokausta ne može biti vulgarnija“, prenosi Sputnik.

– Nema ničeg smešnog, ni zabavnog u čudovištu kao što je Hitler, odgovornom za istrebljenje šest miliona Jevreja,
uključujući 1,5 miliona dece – rekao je on.

Abramovič je pozvao i kompanije Google i Apple da „odmah povuku ponižavajuću igru sa svoje platforme i da se izvine“,
ističući da ne razume razlog zbog čega je igrica uopšte i odobrena.

(Izvor: Espreso / Telegraf)

 
za svaku se nebitnu glupost zakace eksploatisu je samo da bi skrenuli paznju sa genocida nad palestinskim narodom.
ne pravi se mutav nisi ti toliko glup
Nije to bas naivno i nebitno.Veci deo sveta se borio protiv tog problema,a sada bi trebalo deca da se igraju svaba i Jevreja,Srba,Roma.Ovo misli kod nas,a u svetu tamo gde je Hitler pravi propasti.
 

Back
Top