Sistem

Jel moze neko da mi objasni kako da oborim sistem kod windows 7 a da mi ne izbrise fajlove koje zelim da sacuvam?

Imaš tutorijal na forumu gdje je sve objašnjeno o instalaciji Win 7....Za početnike je najbolje da sačuvaju podatke na externi hdd ili da narežu na dvd medij....Ne možeš spasiti sistemske fajlove ali možeš dokumente, slike, save foldere od igrica....
 
Najbolje je da zeljene fajlove sacuvas na drugu (u vecini slucajeva D) particiju na hard disku. Jedini nacin da ih odatle obrises je da greskom instaliras windows 7 tu. Drugi nacin je DVD, USB ili sta vec pa da ih vracas ponovo.

Sto se Win 7 tice, znam da moze da sacuva predjasnje instalacije windowsa i neka dokumenta, sad ne znam da li to nuzno podrazumeva i sve programe, moracu da proverim, a iako to radi ne znaci da ce svi ti programi raditi.
 
Najbolje je da zeljene fajlove sacuvas na drugu (u vecini slucajeva D) particiju na hard disku. Jedini nacin da ih odatle obrises je da greskom instaliras windows 7 tu. Drugi nacin je DVD, USB ili sta vec pa da ih vracas ponovo.

Sto se Win 7 tice, znam da moze da sacuva predjasnje instalacije windowsa i neka dokumenta, sad ne znam da li to nuzno podrazumeva i sve programe, moracu da proverim, a iako to radi ne znaci da ce svi ti programi raditi.

Ima li on drugu particiju....zašto bi čuvao "pređašne" instalacije windowsa, šta ima od njih...
 
Ima on drugu participaciju D direktorijum.Isprva sam mislila da sa samo formatiram C direktorijum ali nece.Kaze da onda mozda nece raditi drugi fajlovi.
 
A zasto mislis da ja ne bi citala tutoriale?A uostalom onaj tutorial koji si mi dao pokazuje samo kako da instaliram windows 7 a ne kako da je oborim.
 
Poslednja izmena:
Cekaj malo,zelis da izbrises sistem a da novi ne instaliras,to je "obaranje " sistema.

Ako zelis da stari sistem obrises bez obzira koji je i koji planiras da instaliras,prvo sve vazne podatke prebaci na drugu particiju,onu na kojoj nije windows,zatim boot-uj cd sa windows-om,i u slucaju da instaliras sedmicu nemoj ici na Upgrade vec na Custom ,tu ce se pojaviti lista particija,klikni na onu na kojoj je stari windows (verovato C: ) ,imaces dole levo Drive options(advanced) formatiraj je ,i pokreni instalaciju. Ako instaliras kojim slucajem XP tutorijal je ovde ,isti sistem,formatiras sistemsku particiju i na nju instaliras windows ne dirajuci ovu sa podacima ( D: )
 
Kako da bootujem CD?


Da bi došla do Biosa zavisno od matične ploče treba da prilikom palenja računara pritišćeš tipku Del ili F2 ili F10 ali i to ti piše kada se pali računar.
U prevodu formatiranje C Particije je obaranje sistema..a, kako da bootuješ, pa evo prepisano sa tutorijala koji je postavio Papa Smurf


Podesavanje u BIOS-u


Najcesce sam se sretao sa ovim tipom BIOS-a pa cu opisati kako se kod njega podesava

U BIOS-u idite na "boot" (moze jos da pise i Boot Order, Boot Sequence, First Boot Device, Boot Management...) kao sto pokazuje strelica na narednoj slici



Pojavice vam se spisak koji pokazuje sa kog medija (hard disk, disketa, cd) ce prvo pokusati da se podigne sistem



pomocu strelica i enter-a namestite da cd citac bude na prvom mestu. Kada sve podesite sacuvajte promenu (u ovom slucaju je to dugme F10).


2. nacin odabira uredjaja sa koga ce se podici sistem (nema kod svih racunara)

Kod nekih racunara postoji boot manu koji se nalazi na F12 (moze da bude i neki drugi taster). Kada pritisnete F12 pomocu strelica stiklirajte zeljeni uredjaj (cd citac) i pritisnite enter. Na taj nacin ste podesili da prilikom tog podizanja racunara, sistem se podize sa diska


http://forum.krstarica.com/showthre...utovanje sistema jos neki trikovi#post9732265
 
Poslednja izmena:

Back
Top