Siromasni i "kolicina" dece :)

Snažna je veza između nivoa obrazovanja i broja dece. Ovi sa višim obrazovnim dostignućima često odlažu roditeljstvo kako bi se fokusirali na obrazovanje i karijeru. Ak si neobrazovan ne misliš čak ni na reproduktivno zdravlje, jer ne znaš ništa o tome.

Seosko stanovništvo decu često dana vidi kao ekonomsku prednost. Rmbaće ih više u domaćinstvu i više dece će značiti veću podršku roditeljima u starosti.
 
zasto bi drzava pomagala nekog?
tako mozes ti sutra da kazes "necu da radim" i da trazis pare od drzave da zivis.

i izvini svi ih finansiramo ako ih drzava pomaze jer su to pare od poreza.
to na Zapadu mozes da radis, pa nasi to koriste..
pare od poreza idu verovatno na nove izbore...ne znam koliko im drzava pomaze iskreno!
ali opet nije moja stvar, koliko dece oni imaju ili bilo ko! ja ne razumem pomamu ljudi oko toga..
 
Pa dobijaju novčanu pomoč od države , evo za treće i četvrto recimo...

Naknada i dodatak za treće i četvrto dete​




UKRATKO:

  • Roditeljski dodatak za treće dete iznosi 1.977.861,97 dinara i isplaćuje se u 120 jednakih mesečnih rata, odnosno 16.482,18 dinara mesečno u periodu od 10 godina.
  • Roditeljski dodatak za četvrto dete iznosi 2.966.792,95 dinara i isplaćuje se u 120 jednakih mesečnih rata, odnosno 24.723,28 dinara mesečno u periodu od 10 godina.
  • Jednokratna pomoć za rođenje trećeg deteta za decu rođenu 1. januara 2024. i kasnije iznosi 123.871,49 dinara.
  • Uz roditeljski dodatak isplaćuje se i paušal za nabavku opreme za dete, u iznosu od 6.867,58 dinara.
  • Uz to, za dete rođeno od 01.01.2022. godine na snazi je nova odredba po kojoj majke imaju pravo na pomoć države pri kupovini/izgradnji prvog stana ili kuće, u maksimalnom iznosu od 20.000 evra.
  • Pravo na roditeljski dodatak ostvaruje majka, odnosno jedan od roditelja koji se neposredno stara o detetu.
  • Pored državne naknade, mnogi gradovi i lokalne samouprave u Srbiji pružaju dodatnu finansijsku podršku porodiljama.
 
Pa dobijaju novčanu pomoč od države , evo za treće i četvrto recimo...

Naknada i dodatak za treće i četvrto dete​




UKRATKO:

  • Roditeljski dodatak za treće dete iznosi 1.977.861,97 dinara i isplaćuje se u 120 jednakih mesečnih rata, odnosno 16.482,18 dinara mesečno u periodu od 10 godina.
  • Roditeljski dodatak za četvrto dete iznosi 2.966.792,95 dinara i isplaćuje se u 120 jednakih mesečnih rata, odnosno 24.723,28 dinara mesečno u periodu od 10 godina.
  • Jednokratna pomoć za rođenje trećeg deteta za decu rođenu 1. januara 2024. i kasnije iznosi 123.871,49 dinara.
  • Uz roditeljski dodatak isplaćuje se i paušal za nabavku opreme za dete, u iznosu od 6.867,58 dinara.
  • Uz to, za dete rođeno od 01.01.2022. godine na snazi je nova odredba po kojoj majke imaju pravo na pomoć države pri kupovini/izgradnji prvog stana ili kuće, u maksimalnom iznosu od 20.000 evra.
  • Pravo na roditeljski dodatak ostvaruje majka, odnosno jedan od roditelja koji se neposredno stara o detetu.
  • Pored državne naknade, mnogi gradovi i lokalne samouprave u Srbiji pružaju dodatnu finansijsku podršku porodiljama.
Ovo je uzas.
 
Nesto na drugoj temi mi dade ideju za ovu.

zasto uglavnom siromasni imaju brdo dece i onda traze na televiziji pomoc?
Zato sto:

1. Drzava zbog raznih stvari ne stvara klimu da se siromasni zaposljavaju. Pri tome ne mislim samo na socijalnu pomoc, cak i mnogo bitnije od toga je glupavi levicarski zakon o radu, i regulacije oko toga, koji ne dozovoljava siromasnima da udju na trziste rada.
2. Naravno, i zbog socijalne pomoci za svako rodjeno dete.

Kada ti uaris ova dva, da se nekom vise isplati da radja decu a ne zaposli se, imas ovo.
 
Od januara 2022. država opredeljuje 300.000 dinara za rođenje prvog deteta, ali i veća davanja za svako naredno dete u odnosu na 2021.


Ako uračunamo i dodatne naknade za porodilje od strane gradova i lokalnih samopurava, ovakva sveobuhvatna podrška natalitetu u Srbiji postaje sve značajnija.
Uzas na kub.

I zasto posle kazu da zivimo u 'zlom kapitalizmu', ma sta da to znacilo?
 
Pojačani prirodni nagon za opstanak.
Siromašni su ugroženi i to im je jedini put da povećaju šansu
za opstanak svojih gena.

Primetio sam da i biljke par godina pre sušenja
naglo povećavaju rodnost.

Poznavao sam jednog mladog, zgodnog kapetana i njegovu
lepu ženu -inž. metalurgije. Imali su dvoje male dece (1 i 3 god).
Starije dete je obolelo od povišenog šećera u krvi. Pričali su mi o tim mukama sa njim.
Ubrzo posle toga obolelo je i drugo dete.
Otišao je u prekomandu i nisam ga viđao duži period.
Kad smo se sreli rekao mi je da čeka treće dete.

Hrabrost ili ludost? Svako će imati neki svoj odgovor.
Ja ipak mislim hrabrost.
 
Normalna država podržava porast nataliteta time što daje dobre dečije dodatke za majke koje rađaju decu ;)
Tako je. Ubosni majke imaju godinu dana porodiljnu 557 eura, dječiji doplatak 100+eura. Produžena porodiljna naknada ( 2 godine za 3. dijete 557)..
Neki možda ne mogu doći do posla od laktaroša? Treba im dozvola od ljudi operisanih od empatije da rađaju?
 
Pa dobijaju novčanu pomoč od države , evo za treće i četvrto recimo...

Naknada i dodatak za treće i četvrto dete​




UKRATKO:

  • Roditeljski dodatak za treće dete iznosi 1.977.861,97 dinara i isplaćuje se u 120 jednakih mesečnih rata, odnosno 16.482,18 dinara mesečno u periodu od 10 godina.
  • Roditeljski dodatak za četvrto dete iznosi 2.966.792,95 dinara i isplaćuje se u 120 jednakih mesečnih rata, odnosno 24.723,28 dinara mesečno u periodu od 10 godina.
  • Jednokratna pomoć za rođenje trećeg deteta za decu rođenu 1. januara 2024. i kasnije iznosi 123.871,49 dinara.
  • Uz roditeljski dodatak isplaćuje se i paušal za nabavku opreme za dete, u iznosu od 6.867,58 dinara.
  • Uz to, za dete rođeno od 01.01.2022. godine na snazi je nova odredba po kojoj majke imaju pravo na pomoć države pri kupovini/izgradnji prvog stana ili kuće, u maksimalnom iznosu od 20.000 evra.
  • Pravo na roditeljski dodatak ostvaruje majka, odnosno jedan od roditelja koji se neposredno stara o detetu.
  • Pored državne naknade, mnogi gradovi i lokalne samouprave u Srbiji pružaju dodatnu finansijsku podršku porodiljama.
Opa bato, naređaš 4oro dece i imaš mesečno 40.000 din za pivo :mrgreen:
 

Back
Top