Šiptarski hakeri

Adem hakuje samo albanske misice,i to dok spava.Broji ih u snu umesto ovaca.

na zalost u pravu si.... a kada se setim kako je nekad bilo

"juri" neki starac neku ribu, i kad ovoj dosadi, ona zastane i okrene se prema njemu
- jeli bre matori, sta juris za mnom???-obrusi mu ona
a ovaj
- da ti pravo kazem ne znam, ali mi ostala navika iz mladosti:rotf::rotf:
 
Malo-malo, pa čujemo kako su kosovski šiptarski hakeri napali i oborili neki od naših sajtova.

Tako su i danas, čuh malopre na vestima, oborili celih 25 srpskih sajtova.
Između ostalih, sajt kancelarije predsednika republike, sajt aerodroma "Nikola Tesla", Beograd Caffe, itd.

Pa, dobro bre ljudi, imamo li i mi nekakve ******* hakere? Zar je moguće da nas u toj disciplini rasturaju sinovi košpicara?

evo ja malo to razumem pa cu da ti kazem da je to krivica samih administratora web servera tj web provajdera na kojima se pomenuti sajtovi nalaze

cim mogu siptarski script kiddies da ih uhakuju sa programcicima koji se mogu naci na za to specijalizovanim sajtovima to znaci da bagra nema pojma tj veze blage sa zivotom.
 
evo ja malo to razumem pa cu da ti kazem da je to krivica samih administratora web servera tj web provajdera na kojima se pomenuti sajtovi nalaze

cim mogu siptarski script kiddies da ih uhakuju sa programcicima koji se mogu naci na za to specijalizovanim sajtovima to znaci da bagra nema pojma tj veze blage sa zivotom.

Taman tako.
Da je jedan sajt u pitanju mogli bi da razgovoramo o nekoj strucnosti tih hakera....ovako, u pitanju jedino budala koja sedi na mestu web administratora i pravovremeno ne azurira svoj sajt.
 
Taman tako.
Da je jedan sajt u pitanju mogli bi da razgovoramo o nekoj strucnosti tih hakera....ovako, u pitanju jedino budala koja sedi na mestu web administratora i pravovremeno ne azurira svoj sajt.

ne azurira se tu sajt

nego se azurira sam server sa odredjenim servisima iliti tzv web deamonima


ako je taj deamon busan onda potencijalni hacker tj script kiddie moze koristeci program za exploitovanje navedenog bug-a , koji je napisao naravno neko drugi, da preuzme root privilegije na serveru , i onda moze da promeni index stranicu svih sajtova koji se hostuju na datom serveru.

drugo glupi administrator ne zna ni da digne ni firewall kako treba

recimo 90% tih napada se desi preko nekog buga vezanog za php tj programa uradjenog u phpu i sve sto administrator treba da uradi jeste da instalira tzv apache mod_security koji 90% tih napada sprecava , ali avaj, oni su toliko lenji da ni to nece da urade.
 
ne azurira se tu sajt

nego se azurira sam server sa odredjenim servisima iliti tzv web deamonima

I te kako se azurira sajt.
Ogorman postotak sajtova se radi na nekim CMS sistemima za koje s vremena na vreme neko nadje rupe i to eksploatise.

recimo 90% tih napada se desi preko nekog buga vezanog za php tj programa uradjenog u phpu i sve sto administrator treba da uradi jeste da instalira tzv apache mod_security koji 90% tih napada sprecava , ali avaj, oni su toliko lenji da ni to nece da urade.

Da je tako web bi bio raj.
Ali nije tako.
Mnogi serveri stoje sa sumnjivim skriptama, sa starim CMSovima, sa raznim bazama itd.......To je samo jedna od stvari koja pomaze bezbednosti sajta.
 

Back
Top