Sindrom nervoznih creva

Код синдрома нервозних црева не помаже никаква исхрана и алтернатива.
Прочитај уводни пост.

Moze malo , ali samo malo da ublazi .Recimo postoji hrana koja vise nego eksplozivno deluje na moj stomak i to odavno ne jedem.Tipa mahunarki , kupusnica , nista mlecno, nista slatko....Ali sve je to neko odrzavanje...
 
Mozda ishranu po krvnoj grupi da probas,znam ljude povracaju od par pecurki,naduju se od jogurta,mene zaboli uvek od makarona sa sirom,tako da svako reaguje drugacije na nesto ti ocigledno jos nisi konstatovao sta ti smeta sta prija,mozda trebas preci na presno totalno
 
Да, тако је код многих. Типа, у току дана имају периоде кад су ок и кад нису. Кад боли као блесаво и кад су толико ок да као да никакве тегобе немају.
Ја сам уверена да је ИБС чиста соматизација.
У књизи из психијатрије и пише да се среће код људи са јаким суперегом.

Ja sam IBS i dobila kao posledicu GAPa.
 
Moze malo , ali samo malo da ublazi .Recimo postoji hrana koja vise nego eksplozivno deluje na moj stomak i to odavno ne jedem.Tipa mahunarki , kupusnica , nista mlecno, nista slatko....Ali sve je to neko odrzavanje...
Да, махунарке тј. влакна генерално јер надимају па црево у грчу боли још више.
За млечно и слатко не знам зашто, али је чињеница да људи заиста пријављују да им смета.
 
Naravno da nekad svako ima bolove u stomaku kao sto i ja imam, i skoro stomacni virus uz povracanje i naravno da je do hrane,pa prijatelj polipe operisao na crevima ,sad ima problem i sa nogom kad pojede 1 masan obrok,nemoj da mi pametujes bzvz
 
Naravno da nekad svako ima bolove u stomaku kao sto i ja imam, i skoro stomacni virus uz povracanje i naravno da je do hrane,pa prijatelj polipe operisao na crevima ,sad ima problem i sa nogom kad pojede 1 masan obrok,nemoj da mi pametujes bzvz
Синдром нервозних црева нема везе са ''некад свако има болове'' већ подразумева континуирано присутан бол у стомаку, и то озбиљан бол, код неких људи чак и онеспособљавајући до мере да не могу да иду на посао, да раде, да се друже.
Поред тога, форма са дијарејама је стравична. Људи дословно не могу да изађу из куће, јер имају и по 10-15 столица дневно.
Тако да, немам шта да ти паметујем, већ констатујем да ти немаш описани проблем. И буди срећан што га немаш.
 
Синдром нервозних црева нема везе са ''некад свако има болове'' већ подразумева континуирано присутан бол у стомаку, и то озбиљан бол, код неких људи чак и онеспособљавајући до мере да не могу да иду на посао, да раде, да се друже.
Поред тога, форма са дијарејама је стравична. Људи дословно не могу да изађу из куће, јер имају и по 10-15 столица дневно.
Тако да, немам шта да ти паметујем, већ констатујем да ти немаш описани проблем. И буди срећан што га немаш.
I vlad ima periodicno probleme ne konstantno
 
Jesi radio klistir nekad?ne znam odakle ideja da se ne proba sve s hranom nego potegne za lekom,pa neces ceo zivot biti na lekovima aman
Анам човече, схвати, ово је проблем који људи вуку годинама и наравно да за толике године испробају све и свашта не би ли себи олакшали дословно муке.
Сад си се ти нашао да старој кајли у проблематици причаш шта да једе/не једе/пије/испроба.:lol:
 
I vlad ima periodicno probleme ne konstantno
Pa mene svaki dan boli stomak.E sad:nekada je to ujutru , nekada poslepodne , nekada ceo dan .Dakle bol je uvek prisutna , ali nije istiog intenziteta uvek i ne traje vremenski uvek isto .Nekada se malo smiri posle praznjenja , ali se desava da se i pojaca ,Nocna mora jednom recju.
 
Pa mene svaki dan boli stomak.E sad:nekada je to ujutru , nekada poslepodne , nekada ceo dan .Dakle bol je uvek prisutna , ali nije istiog intenziteta uvek i ne traje vremenski uvek isto .Nekada se malo smiri posle praznjenja , ali se desava da se i pojaca ,Nocna mora jednom recju.
Ja sam tako proziveo pubertet jer su me hranili suhomesnatim iskljucivo,nigde nisam mogao da putujem,gde god bi nesto pojeo trcao sam u wc,kazem ti lepo iskljucivo promena ishrane i istrajnost
 
IBS
87476203_2790068917735432_2792994774204809216_n.jpg
 
Probuditi se ujtru sa grcevima i pomahnitalim crevima....Eto , gde mi je sada okidac?Nema ga .Takav ce mi biti dan.
Nažalost, tako je.
I u uvodnom postu piše da tokom sna ne postoje bolovi i da se aktiviraju odmah po buđenju.
Gde je uzork?
U glavi.
Tu činjenicu, prekid grčeva i bolova u toku sna, najbolje objašnjava. Onog momenta kad se čovek probudi i aktivira se neurotski sklop, iste sekunde kreću grčevi i bolovi.
Zato ja i insistiram na psihoterapiji. Jer ako je terapeut dobar, on može da pronikne do suštine probleme. Šta je to što u čoveku uzrokuje sudar i posledično neurozu. I nervoza creva je samo somatizacija problema.

Kakve ti imaš bolove, gde lokalizovane?
Projektuje li ti se bol u leđa?
Da li primećuješ asimetričnu nadutost stomaka?
 
Nažalost, tako je.
I u uvodnom postu piše da tokom sna ne postoje bolovi i da se aktiviraju odmah po buđenju.
Gde je uzork?
U glavi.
Tu činjenicu, prekid grčeva i bolova u toku sna, najbolje objašnjava. Onog momenta kad se čovek probudi i aktivira se neurotski sklop, iste sekunde kreću grčevi i bolovi.
Zato ja i insistiram na psihoterapiji. Jer ako je terapeut dobar, on može da pronikne do suštine probleme. Šta je to što u čoveku uzrokuje sudar i posledično neurozu. I nervoza creva je samo somatizacija problema.

Kakve ti imaš bolove, gde lokalizovane?
Projektuje li ti se bol u leđa?
Da li primećuješ asimetričnu nadutost stomaka?

Ovako se meni desava i desavalo se, da cim se probudim ujutru osetim neku nervozu, ni sam ne znam zasto. Kao moram da ustanem da obavim ono sto imam tokom dana. I cesto poslednja 3 meseca pomislim ''da li ce danas da me boli stomak'' i on naravno zaboli cim se mrdnem u krvetu i ustanem.

Razmisljao sam da odem i kod psihologa/psihoterapeuta, imam obicaj da sam anksiozan, u nekom obliku mislim da imam i OKP, ali ne bih da to sam zakljucujem dok strucnjak ne vidi, onda od pocetka ove godine blago i paranoican zbog korone, moguce da je i briga da je ne zakacim doprinela nervozi creva i bolu u stomaku.

Ovo odgovaram kao nastavak na https://forum.krstarica.com/threads/bol-u-gornjem-delu-stomaka.914802/#post-41308097
 

Back
Top