Sid Meier's PIRATES!

santa_claus:
izlaze sad ja mislim 15.novembra cak mozda i malo pre toga.A zahtevace 1ghz,256ddr,1.2gb na disku,grafika min.64ddr i tako.. u svakom slucaju perverzno izgleda i jedva cekam da izadje .. :)
Hehee, jes da je 50$, al' ne zalim.
I izlazi 16. novembra, pobicu ih budu li odlozili :P
34-th.jpg

35-th.jpg

36-th.jpg

28-th.jpg

8-th.jpg

5-th.jpg

I moja omiljena pozadina na desktop-u vec duze vreme
logo-th.jpg


I moj omiljeni lik
sidmeierpic.gif
 
Кулиража:
Backy:
Neupućeni se zahvaljuju.
Ipak je original stariji od mene, pa ne znam šte je tad predstavljao ali po vašoj priči....
Pa nisam ni je puno stariji od originala, ali to je ja mislim jedina igrica koja je bila u vrhu na svim top ten listama 5-6 godina od njenog nastanka pa do 92-93, za posle ne znam jer sam zagubio te stare brojeve SK (citaj: progutao ih Smederevac)...
i sto mi ni dan-danas nije dosadila
To je razlog zasto sam ovoliko nestrpljiv i jedva cekam nastavak.
Nije jedina:legendarni ELITE ju je cak i nadmasio a SK kupujem zadnjih 16-17 godina tako da sam prilicno siguran u ovo sto sam rekao... :wink:
 
JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee nabavio sam :lol: :lol: :lol: :lol:
Igra je sjajna, mnogo slicna original Pirates!-u, ali sa mnogo novih forica i naravno bolje izgleda. Jedino, trebace mnogo vremena odvojiti za igranje ovakve igre (kao i originalu, odnosno kao sto sam i ocekivao). Igra je istrazivacko-diplomatska, sa RPG elementima-unapredjivanje brodova, odnosno "budzenje", mini igre (zanimljive) koje poboljsavaju fencing skills, upravljanje po olujama... U borbama na moru je moguce upravljati (nije komplikovano) samo jednim brodom, bez obzira koliko ih imate u floti (opet kao original). Osvajanje gradova je nesto drugacije, pa se jos nisam zanimao sa tim. Za muvanje guvernerove cerke pored dobrog rejtinga (polozaja i novca - sve sponzoruse mamu im beeeeep) potrebno je i dobro plesati na svecanim balovima na koje mozete biti pozvani.
Po krcmama se skuplja posada, kupuju starie mape, vrsi razmena zarobljenih pirata i pirate-huntera, verujem jos mnogo toga.
Igra ide na dva CD-a.
Dakle, skoro sve kao sto su i najavili i sto je najvaznije Sid nije izneverio (a kad jeste).
To je to za pocetak, a sad odoh nastaviti gde sam stao.
 
Кулиража:
JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee nabavio sam :lol: :lol: :lol: :lol:
Igra je sjajna, mnogo slicna original Pirates!-u, ali sa mnogo novih forica i naravno bolje izgleda. Jedino, trebace mnogo vremena odvojiti za igranje ovakve igre (kao i originalu, odnosno kao sto sam i ocekivao). Igra je istrazivacko-diplomatska, sa RPG elementima-unapredjivanje brodova, odnosno "budzenje", mini igre (zanimljive) koje poboljsavaju fencing skills, upravljanje po olujama... U borbama na moru je moguce upravljati (nije komplikovano) samo jednim brodom, bez obzira koliko ih imate u floti (opet kao original). Osvajanje gradova je nesto drugacije, pa se jos nisam zanimao sa tim. Za muvanje guvernerove cerke pored dobrog rejtinga (polozaja i novca - sve sponzoruse mamu im beeeeep) potrebno je i dobro plesati na svecanim balovima na koje mozete biti pozvani.
Po krcmama se skuplja posada, kupuju starie mape, vrsi razmena zarobljenih pirata i pirate-huntera, verujem jos mnogo toga.
Igra ide na dva CD-a.
Dakle, skoro sve kao sto su i najavili i sto je najvaznije Sid nije izneverio (a kad jeste).
To je to za pocetak, a sad odoh nastaviti gde sam stao.
Drago mi je da sam se prevario :lol:
 
Ovaj novi Pirates je donekle ispunio moja ocekivanja, jedino me ubija u pojam kada muvam guvernerove cerke i moram da djuskam sa kuckama, to je totalno nepotrebna stvar. Takodje je osvajanje grada moglo malo kvalitetnije da se uradi ali je ipak bolje nego u originalu.

Kakvi su vasi utisci.

Pozdrav
 
rubiroza78:
Ovaj novi Pirates je donekle ispunio moja ocekivanja, jedino me ubija u pojam kada muvam guvernerove cerke i moram da djuskam sa kuckama, to je totalno nepotrebna stvar. Takodje je osvajanje grada moglo malo kvalitetnije da se uradi ali je ipak bolje nego u originalu.

Kakvi su vasi utisci.

Pozdrav
Sta da kazem, odlican je.
Ima propusta koji mozda nisu smeli da se pojave ali dobro.
Recimo mnogo dobro bi bilo da ti mozes da napravis svoju naseobinu ili da postanes kapetan u nekoj od njih (pirate heaven).
Ali ono sto im najvise zameram je sto ako imam pola mape mesta gde je zakopano blago i na njoj se vidi tacno mesto pecine ti ipak ne mozes naci blago dok ne sakupis sva cetiri dela.
Zatim ona borba s pitoljima je malo preterana, bolje bi bilo da je pusteno igracu na volju da radi sa njime sta hoce.

Osvajanje gradova je veoma lepo uradjeno...podseca malo na Civilizaciju...ako lepo postavis vojsku i pametno odigras, sa 100-200 vojnika mozes razbiti gradoce i od 600-800 vojnika...naravno ne svaki put.
Samo me nervira da se macujem sa spancima, mamu im ***** mnogo su zayebani.

I ono sto najvise zameram igrama danasnjice je sto mozes da sacuvas na svakom mesto, sto prakticno znaci da ako ne igras posteno, nikad neces izgubiti ni jednu bitku niti ce te ikad strpati u zatvor, a bezanje je bas zanimljivo.
 
Pozdrav svima!
Pirati su odlicni. Zavrsio sam igru, pa mogu da kazem par stvari. Sto se tice plesanja sa guvernerovom cerkom (ili cerkama :)) najbolje je da kupite cizme i cipele za ples, jer ce u vise od 50% poteza sam plesati. A blago i clanove porodice mozete naci i ako imate samo jedan deo mape, ali je mala slucajnost da jedan deo pokaze tacno mesto gde je blago i u blizini kog grada se nalazi. Osvajanje grada bi moglo da bude malo interesantnije. Jedino mi se ne svidja sto se posada relativno brzo pobuni, tj bolje receno, brzo prolazi vreme u igri, a samim tim se i brze stari.
Sve u svemu, igra je veoma zabavna i nije zahtevna.
 
dare_987:
A blago i clanove porodice mozete naci i ako imate samo jedan deo mape, ali je mala slucajnost da jedan deo pokaze tacno mesto gde je blago i u blizini kog grada se nalazi.
Ako imam onaj zadnju (cetvrti deo ili mu ga deo u donjem desnom uglu), videcu naziv grada. I ako kojim slucajem na tom parcetu papirusa stoji i crveni ixic, i ti odes na to mesto, ono sto trazis ne mozes iskopati ili naci.
Ne znam sta si ti radio i kako, ali kod mene to jednostavno ne moze (ovo sam prvo probao jer je i u originalnom delu bila ista greska). Je li izasao mozda neki patch?
A tih 50% poteza sto ti odigraju cipelice i kapa, ne znaci puno, jer se ono srce na vrhu ne uvecava, samo sto se sa njima ne tetura i guverner ti se ne smeje kad odigras pogresan potez.
 
Nisam skidao nikakav patch, ali mi se par puta desilo da se na prvom ili drugom delu mape pokaze i iks i "search in the vicinity of..." ili "search east of...", tj. pokaze mi ime grada. Ne znam da li ti se to desilo, ali dve cerke guvernera je kidnapovao onaj Markiz Montenblan (ili kako se vec zove) i nakon sto sam ga oba puta pobedio u macevanju dobio sam 2 od 4 dela mape nekog izgubljenog grada Inka. Ta 2 dela su mi pokazivali i iks i grad u cijoj se blizini nalazi, pa sam nasao oko 50.000 zlatnika. :)(samo da napomenem da sam posle spasavanja prve cerke nju zaprosio i vencali smo se) . A sto se tice plesanja, meni su cizme i cipele pomogle, ali ne mozes da pustis njega da ti sve sam radi. Moras nesto i ti. Mislim da je poenta da napravis niz poteza bez greske, jer ako pogresis, znacajno se smanji srce. A jesi uopste uspeo da iskopas neko blago ili spasao nekog clana porodice?
 
Pa kad sam poceo da igram na apprentice (ucenik) za manje od 5h igranja sam skoro sve nasao (iskustvo iz originalne verzije).
Onda (posto mi se igra svidela) sam prebacio na swashbuckler i krenuo iz pocetka.
A taj markiz Monteblan ti je valjda pohapsio porodicu, a pukovnik Mendoza ce ti kidnapovati svaku potencijalnu zenu (i ovo me nervira jer je u svakom procesu muvanja je uvek isto).
E sad kad nadjes naseobinu Monteblana dobices 100.000 zlatnika i njegovih 8 specijalaca na brodu.
Naravno da bi to dobio treba da potapanis pun **** Indijanaca, a kasnije i samog Montablana u bici 1on1.
Sto se gradova tice, ja kad imam i po tri dela mape, sa sve x-om i nazivom mesta gde treba da trazim, meni se blago ne pojavljuje dok ne dobijem i poslednje parce papirusa.
Izgubljeni gradovi Asteka, Inka... ti daju ravno 50.000 zlatnika.
 
E da, Mendoza vata zene. Sram ga bilo. Nisam uspeo da osvojim to utvrdjenje jer su ga branila 300-400 Indijanaca, a mojih je bilo oko 150, i naravno izgubio sam svaki put. U gradu nisam mogao da nadjem posadu nego samo u piratskom skrovistu (i to uvek 25) jer mi se posada bunila, a da sam podelio pare, zavrsila bi mi se igra jer sam bio suvise mator. Sva sreca pa sam nasao porodicu. Ja sam poceo od drugog nivoa tezine i postepeno sam povecavao tezinu nakon svake druge ili trece podele blaga, tako da sam na kraju zavrsio kao swashbuckler. Ali stvarno ne znam sto nece to da ti radi sa mapom. Samo nadjes onu gomilu zemlje sa kosturskom glavom, priblizis joj se, bude kratak film i iskopas zlato. Mada mape s blagom nije neki problem naci. Samo odes u kafanu, i u najvecem broju slucajeva ces dobiti mapu. E sad mislim da u vecim gradovima mozes u kafani da kupis samo one stvari, npr maceve, pistolje, krst, sesir....a da u naseljima najcesce nailazis na mape. Mozda gresim.
 
Sa nestrpljenjem sam cekao da izadje remake Pirates! U pocetku je bilo zanimljivo, ali kad se bolje pogleda nista nije znacajno unapredjeno (osim sminke). Mada moram priznati da mi je bilo neobicno drago podsetiti se besanih noci uz C64 i Amigu, a kasnije i PC Pirates! Gold.
Mislim da je Port Royale 2 daleko vise ispunio moja ocekivanja. Da li je neko igrao PR2 i Pirate, pa da ih malo uporedimo?

Pozdrav.
 
Što se tiče mape, ona uvek pokazuje nepreciznu lokaciju dok se ne kompletiraju sva četiri dela. Tada se ona prikazuje na pravi način, sa svim pokazateljima gde je blago zakopano (ime grada, dead tree, ancient temple i sl.). Kada se kompletira mapa, u krčmama niko neće nuditi novu mapu dok se blago sa predhodne ne iskopa. Što se tiče astečkih gradova, ja sam te mape dobijao kad sam plesao sa ženom i to besprekorno (ne sme da se napravi ni jedna greška, odnosno srce mora uvek da bude veliko). Kada to izvedem ona mi da deo mape za drevni grad. Isplovim iz grada, snimim poziciju, uđem u njega i opet plešem sa njom, i opet se dobije deo mape. Kada se kompletira jedna mapa, potrebno je otići i naći grad, jer ni ona neće davati nove delove mape dok se to ne odradi.
Starost nije toliko bitna, koliko zdravlje. POstoje dva predmeta u igri koja održavaju dobro zdravlje pa ih nije loše naći (pogledati u piratopediji koji su u pitanju). Ja sam kompletirao igru sa 48 god. (sva blaga, svi gradovi, svi pirati, žena, najviši čin u tri armije (sem španske), svi rodžaci, i glavni negativac poražen plus maksimalni status guvernera (ako se dobro sećam)), lošim zdravljem, ali sam mogao da nastavim sa avanturama.
Kod plesanja samo treba pratiti kako cura pokazuje rukom. Kada napravi određenu kombinaciju (npr. levo, okret dole desno) to ponavlja još nekoliko puta. Kada su likovi prilikom plesanja pri krajevima dvorane (npr. skroz levo ili desno, odnosno gore i dole), cura će zasigurno da krene u suprotnu stranu kako bi likovi ponovi bili pri centru dvorane, pa treba biti spreman na to.

Odlična igra, za nedelju dana za koliko sam je prešao totalno sam batalio sav drugi život oko sebe, nenormalno je zarazno. Sail HO!!!
 

Back
Top