Shok

wwwtvnhu581f783298ad845.gif


Ima tome svakako 15 godina, a mozda i vise.....

Par godina nakon sto sam stigao u Juznu Ameriku u jedno rano jutro, dok su ljudi tek polazili na posao, nasao sam se na cuvenom bulevaru Sabana Grande u Karakasu sa jednim zemljakom koji je tada bio stigao i molio me da mu pomognem na prvom koraku...Sa mnom je bio i moj najstariji sin koji je tada tek ulazio u pubertet.

Usli smo zajedno u jednu otvorenu poslasticarnicu i pili kafu onako s nogu i pricali...Sin mi je pio belu kafu...

Nikoga nije bilo, samo mi i momak koji je posluzivao goste....

Odjednom, u prostoriju udje jedna divna, al bas divna mlada zena.....Samo u Karakasu ima tako lepih zena, nigde na svetu nisam video slicne, a prosao sam mnoge velike gradove...

Eroticna, seksi, mirisljava....i povrh svega - crnkinja! Crnkinje obicno nisu jako lepe, ali ova je bila - jedno cudo od lepote....

Svi smo spustili kafu, zacutali i buljili u nju....

Ona je nesto porucivala, a mi smo gledali u njene noge ko manijaci i zemljak prokomentarisa......"Au....pa ovo je prva KAPITALKA...!"

Ja sam samo cutao i gledao, a moj sin rece: "Jest lepa, samo jeste li joj videli oci? Natecene su joj, kao da je plakala celu noc!"

Zena plati i krenu prema izlazu.....Biljili smo za njom kao nezdravi....

Odjednom, ona se zaustavi, okrenu i pridje nasem stolu....

Pogleda pravo u oci mog sina i uz osmeh rece NA CISTOM SRPSKOM JEZIKU: "Mali, pazi sta pricas!"

Ja sam se tako zbunimo da nisam mogao nista da progovorim...(To mi se ne desava bas cesto!)...

Svi zmo samo zinuli i cutali....

Ona je otisla.....Jos dugo smo cutali i gledali za njom....Samo je lebdeo miris finog parfema...


Kako jedna mlada crnkinja, u Karakasu gde se nasi ljudi na prste mogu izbrojati tako perfektno govori srpski? Ko je ona? Sta radi?

Posle sam je mesecima trazio.....Odlazilo sam nedeljama svako jutro u taj lokal....Raspitivao se u ambasadi.....Ali, traziti nekog u Karakasu od preko 8 miliona stanovnika je kao traziti iglu u plastu sena...

Nikada nisam saznao ko je bila ona ....Jos i dan danas se zapanjim kada se toga setim....
:eek:

pic.aspx
 
Odlična priča.Eto da dete ne progovori,ne bi Vi ni znali da ona zna srpski.
Ako mogu da se nadovežem:pre par godina sedimo suprug i ja u Beču u Mac-u,konobar kinez,donosi nešto,nas dvoje pričamo,ovako nešto bez veze.Tek će konobar (kinez)na srpskom:jeste vi beograd,ja bio tamo,ima rodjak blok 70.
Zaprepašćenje,znam da dosta ljudi sa ovih prostora živi u Beču,ali nisam očekivala da me tamo kinez pita nešto na srpskom.
 
38981f800b68.gif


Ova dvorista
Puna neba i ptica,
Udju k'o muzika stara
Nekud duboko u nas
I tu uvjek ostanu.

Potrazi me u predgradju,
Na ulici, na raskrscu,
Gdje mi je jorgovan rasuo perle
Gdje nam je proljece dotaklo usne
I pobjeglo.

Potrazi me u predgradju,
Kraj vlakova sto prolaze,
Bit cemo sami u svitanje dana,
Bit cemo sami u pjesmama ptica ko nekada.

Drijemaju jedra od rublja i cvjeca,
Cekaju vjetar da nekuda plove,
Cujes li nase nas predgradje zove,
Traze te kuce i ulice stare.

Potrazi me u predgradju,
Poljubi me u sjecanju,
Bar onih sati kad ostanes sam
Ako me sada jos imalo volis, potrazi me.
Ti nemas prsten sa naseg vjencanja,
Al' pamtis strehu na kraju grada.
Bez mnogo cvjeca, bez bala i zlata
Bila sam s tobom srecna k'o nikad.

Potrazi me u predgradju
...​
 
Poslednja izmena:

Back
Top