SF knjige

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gost 149895

Zainteresovan član
Poruka
108
Ovu temu otvaram radi okupljanja SF ljubitelja.U ovoj temi bih voleo da napišete o svim SF knjigama koje su objavljene kod nas,prodiskutujemo o njima,date vaše preporuke,linkove,online prodavnice gde se mogu kupiti i knjižare.(Pažnja:hteo bih da objavite strogi SF,ne epsku fantastiku kao što je Gospodar prstenova ili SF parodije kao što je Autostoperski vodič kroz galaksiju.)Evo,ja ću navesti koje imam:

Laguna

Den Simons-Hiperion
Den Simons-Pad Hiperiona
Den Simons-Endimion
Den Simons-Uspon Endimiona
Artur Klark i Stiven bakster-Oko vremena
Artur Klark i Stiven Bakster-Oluja sa sunca
Artur Klark-Rajski vodoskoci
Artur Klark-Matica zemlja
Vernor Vindž-Plamen nad ponorom
Džon Dvanaest Jastrebova-Putnik
Džon Dvanaest Jastrebova-Tamna reka
Majkl Krajton-Plen

Čarobna knjiga

Stiven Gold-Skakač

Algoritam

Filip K. Dik-Blade Runner
Robert Sojer-Dve Zemlje
Robert Sojer-Dve Vrste
Robert Sojer-Dete

IPS

Vilijam Gibson-Neuromant
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasna svrha ove teme.
Ceo ovaj forum "Naučna i epska fantastika" služi za okupljanje ljubitelja SF-a, to je kao da otvoriš kafanu u kafani.
Za razgovor o žanrovskim knjigama imamo već više tema, kako opštih tako i posvećenih jednom delu ili serijalu.
A čemu služi taj spisak? Ko želi da vidi šta koji izdavač ima u ponudi, ode lepo na njihov sajt pa vidi pod "SF" šta nude.
Osim toga, ja imam nekoliko stotina knjiga uglavnom tvrde naučne fantastike... ne misliš valjda da pravim i postavljam ovde ceo spisak svojih SF knjiga?

dodatak, "Filip K. Dik-Blade Runner" ta knjiga se zapravo zove "Sanjaju li androidi električne ovce?", čisto da znaš. Naslov koji si naveo je izdavački a ne autorov. Valjda misle da će se bolje prodavati zbog filma.

Za naučno-fantastične knjige, osim kod velikih izdavača, pogledaj i u striparnici "Alan Ford" na Novom Beogradu. Kod njih možeš naći i knjige domaće fantastike koje izdaju mali izdavači. Imaju svašta zanimljivog za nas SF fanove.
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasna svrha ove teme.
Ceo ovaj forum "Naučna i epska fantastika" služi za okupljanje ljubitelja SF-a, to je kao da otvoriš kafanu u kafani.
Za razgovor o žanrovskim knjigama imamo već više tema, kako opštih tako i posvećenih jednom delu ili serijalu.
A čemu služi taj spisak? Ko želi da vidi šta koji izdavač ima u ponudi, ode lepo na njihov sajt pa vidi pod "SF" šta nude.
Osim toga, ja imam nekoliko stotina knjiga uglavnom tvrde naučne fantastike... ne misliš valjda da pravim i postavljam ovde ceo spisak svojih SF knjiga?

dodatak, "Filip K. Dik-Blade Runner" ta knjiga se zapravo zove "Sanjaju li androidi električne ovce?", čisto da znaš. Naslov koji si naveo je izdavački a ne autorov. Valjda misle da će se bolje prodavati zbog filma.

Za naučno-fantastične knjige, osim kod velikih izdavača, pogledaj i u striparnici "Alan Ford" na Novom Beogradu. Kod njih možeš naći i knjige domaće fantastike koje izdaju mali izdavači. Imaju svašta zanimljivog za nas SF fanove.

Hteo sam da napravim čist SF forum.U drugim forumima se mešaju epska i naučna fantastika.
 
Razumem ja to, ali pogledaj koliko se malo piše ovde, nema nas dovoljno ni za sve žanrove i podžanrove zajedno, a kamoli za zasebne forume. :(

pa vi se onda udruzite sa Reposfanovima na celu sa Ozimanom pa ce da vas bude vise. Jos ako prihvatite svedocenja otetih ljudi kao SF onda dobijate vise SF prica :super:
 
Ako to uradimo dobijemo više spama. Tu školu smo već prošli. Ovo je forum posvećen naučnoj fantastici u književnosti, filmu i stripu. A ta svedočenja i ostale špekulacije bacamo na forum "misterije" jer tamo i pripadaju.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top