Северна Кореја – Здраво расуђивање пре свега!

Mi odavde ne možemo da cenimo kako je narodu Sev.Koreje. To je sasvim drugi mentalitet, tradicija... Meni je draža šaka pirinča koji je MOJ, iz MOJE zemlje, nemodifikovan, netretiran kojekakvim hemikalijama... nego hiper-brza internet konekcija, PlayStation3 i 'mečka' u dvorištu- kupljeni na kredit ili lizing, dakle- tuđi. Neko to može razumeti, a neko ne može. Korejancima je njihova 'sirotinja' najveće bogatstvo, jer je NJIHOVO, a nama je čak i ova naša sirotinja- tuđa!
 
Ovo mi je super...Humanitarnu pomoć od ''Šakala'' odnosno Amerike objašnjavaju ratnom odštetom inferiornije države prema nadmoćnoj za ''počinjena zlodela'' a posetu Njujorške filharmonije kao podrške režimu:eek:...Ovakvo ispiranje mozga naroda me jako podseća na naš mrak 90.-ih.

Iz kog si ti sveta ispao :hahaha:
 
i kako su to severno korejanci iskoristili svoje resurse? daj neke egzaktne podatke o proizvodnji, zivotnom standardu, postovanju ljudskih prava, prosecnom zivotnom veku i sl. u severnoj koreji, kako to oni zive pa sad ceo svet treba da im zavidi?
pusti ta mrsomudjenja o "slobodi" i slicne gluposti...

Npr. dok je u vecina zemalja belezila pad Severna Koreja je zabelezila ubrzani rast GDP za 3.7% 2008.

Inace, batali ti te pederske fore, ljudska prava zivotni vek. Ti koji daju ushminkanu statistiku da se vidi koliko je proamerikanizam povoljna boljka i za nas govore da smo Eldorado.

Za Severnokoreance tvrde da su poumirali bez hrane i lekova 90-ih, iako ih ima nekoliko miliona vise :mrgreen:
 
Ovo mi je super...Humanitarnu pomoć od ''Šakala'' odnosno Amerike objašnjavaju ratnom odštetom inferiornije države prema nadmoćnoj za ''počinjena zlodela'' a posetu Njujorške filharmonije kao podrške režimu:eek:...Ovakvo ispiranje mozga naroda me jako podseća na naš mrak 90.-ih.

Srecom su ti zuti skinuli mrak, tako da ne moras da brines. :ok:
 
Mi odavde ne možemo da cenimo kako je narodu Sev.Koreje. To je sasvim drugi mentalitet, tradicija... Meni je draža šaka pirinča koji je MOJ, iz MOJE zemlje, nemodifikovan, netretiran kojekakvim hemikalijama... nego hiper-brza internet konekcija, PlayStation3 i 'mečka' u dvorištu- kupljeni na kredit ili lizing, dakle- tuđi. Neko to može razumeti, a neko ne može. Korejancima je njihova 'sirotinja' najveće bogatstvo, jer je NJIHOVO, a nama je čak i ova naša sirotinja- tuđa!


pitanje je dali je tacno da zive samo od sake pirinca treba otici tamo pa licno provjeriti ovim cionistickim medijima nemozes nista vjerovati , negde sam procitao da je S.Koreja jedan od najvecih svjetskih proizvodjaca voca i povrca i da ogromne kolicine izvoze u Kinu
 
pitanje je dali je tacno da zive samo od sake pirinca treba otici tamo pa licno provjeriti ovim cionistickim medijima nemozes nista vjerovati , negde sam procitao da je S.Koreja jedan od najvecih svjetskih proizvodjaca voca i povrca i da ogromne kolicine izvoze u Kinu

'Eb'li te cionisticki mediji :dash:

Uclani se u Hamas, ako hoces da ganjas cioniste.

Ovo je Srbija, a ne Palestina! Comprende?! :rtfm:
 
pitanje je dali je tacno da zive samo od sake pirinca treba otici tamo pa licno provjeriti ovim cionistickim medijima nemozes nista vjerovati , negde sam procitao da je S.Koreja jedan od najvecih svjetskih proizvodjaca voca i povrca i da ogromne kolicine izvoze u Kinu

A zato se Juzni Koreanci cimaju oko otvaranja trzista za poljoprivredne proizvode :hahaha:

Koji je to usminkani socijalni slucaj MMF-a :roll:
 
pitanje je dali je tacno da zive samo od sake pirinca treba otici tamo pa licno provjeriti ovim cionistickim medijima nemozes nista vjerovati , negde sam procitao da je S.Koreja jedan od najvecih svjetskih proizvodjaca voca i povrca i da ogromne kolicine izvoze u Kinu

Naravno da je danas toliko sumnje u medije...
Država koja od 17% bruto društvenog proizvoda, održava 5. armiju u svetu sa 1.2miliona vojnika, i razvijenim nuklearnim naoružanjem- sve je samo ne siromašna! Prosečna plata je oko 40€, ali svi imaju BESPLATNO: hranu, vodu, energente, zdravstvenu zaštitu, školstvo...! Da li se to negde pominje u medijima?
Severna Koreja je u gotovo istom položaju kao i mi što ćemo biti pošto su nam Ameri okupirali JUG, a mi se ne mirimo sa time...
 
Sistemi iz kojih narod bezi nemogu biti dobri!
Cela svetska levica je sada izgubljena i u vremenu i prostoru!
Borim se za pravedno,ali i uspesno drustvo u kome ce narodi biti srecni.
Koga interesuju odrziva resenja neka pogleda moj profil i temu Da li je moguci bolji svet ? na Filozofiji!
Nudim svoja resenja,jer su svi dosadasnji sistemi doziveli krah a vecina drzava je bankrotirala!
 
Sistemi iz kojih narod bezi nemogu biti dobri!
Cela svetska levica je sada izgubljena i u vremenu i prostoru!
Borim se za pravedno,ali i uspesno drustvo u kome ce narodi biti srecni.
Koga interesuju odrziva resenja neka pogleda moj profil i temu Da li je moguci bolji svet ? na Filozofiji!
Nudim svoja resenja,jer su svi dosadasnji sistemi doziveli krah a vecina drzava je bankrotirala!

Pitanje je: ZAŠTO BEŽE?
Ja bih voleo da odem u taj sistem bez ovog zla od interneta, da imam besplatnu hranu, stanovanje, zdravstvenu zaštitu... i da mi ostane čisto 40 eura mesečno! Pola gladne Srbije o tome samo može da sanja.
Ti koji beže iz S.K. su oni koji se povode za zapadnjačkim McD-CocaCola-sistemima vrednosti... a ne oni kojima je stvarno loše.
 
Al kad dodje 100 ljudi zbog te poruke ustane na noge,a ti kuckas,gojis se,gubis u vremenu i prostoru i tako........dok se mi kuckamo sad neki sevrenokorejac radi sklekove,okopava pirinac i tako.......a tebi raste stomak :mrgreen:

То је од пива...

У принципу ме нешто за6оле за С.Кореју. И за Јужну... Али нико не може да каже да су нормално друштво. Толиког испирања мозга никада није било, сем можда у Туркмекистану или како већ, где је председник исте забити и месеце назвао по себи и породици, и штошта другог смешнијег "предложио"...
 

Back
Top