Setup za 600€

Malo mi 'vuče' na zezanciju, ALI: Udobna stolica bi trebala biti važna svakome ko planira da po 8 sati dnevno i tako 300 dana godišnje planira da živ i zdrav dočeka penziju nakon 40 godina staža buljeći u monitor!! :super:
Ja vec 6 meseci radim od kuce, zbog ove situacije. Posao mi je da buljim u monitor 8h svakako. Ne mogu ti opisati koliko su vazni sto i stolica.
Pa sam mislila kada vec kupujem za posao bude ok i za gejming, ili obrnuto..nebitno :lol:
Na poslu smo imali one mrezaste kancelarijske koje se prodaju za oko 5k din, svaki treci mesec smo ih slali na remont, trecinu njih.
Ukoliko neko provodi punoo vremena sedeci, jako mu je bitna stolica.
 
Malo mi 'vuče' na zezanciju, ALI: Udobna stolica bi trebala biti važna svakome ko planira da po 8 sati dnevno i tako 300 dana godišnje planira da živ i zdrav dočeka penziju nakon 40 godina staža buljeći u monitor!! :super:
Prvi mozd put se slazem s tobom. Ali tu postoji drugi problem-sve te stolice nemaju zivotni vek 5-10 godina a kostaju bubreg. Da mi je da nadjem stolicu pa da sam miran 5-10 godina pa i da dam 200 +evra npr. Ali ovako...pametan nisam stvarno...Dao 6 ili 12 hiljada-isti djavo sa nijansama a traje + - 3-4 godine MAX. i u kontejner...
 
Namerkala sam ovu stolicu, mozda je jednom kupim.
Ove nesto jeftinije sto sam gledala i probala su uzas, ne vrede ni 5k din a kostaju oko 10-13k din.
https://www.kupujemprodajem.com/kom...rska-stolica-killabee-9015-red/oglas/34069326
Nije losa stolica ali-to je pU tj poliuretan koza-vestacka koza? A to cudo je BRRR! Kako imam alergiju na tio...! Inace stolica na taj fazon ima milion-samo treba naci neku DOBRU-i OK materijal i da traje neki razuman period(po meni-bar 5 godina)
 
Nije losa stolica ali-to je pU tj poliuretan koza-vestacka koza? A to cudo je BRRR! Kako imam alergiju na tio...! Inace stolica na taj fazon ima milion-samo treba naci neku DOBRU-i OK materijal i da traje neki razuman period(po meni-bar 5 godina)
Pa to ne znam, nisam pametna. Rekoh, probala ja par njih u radnjama, realno ne bih vise od 5k dala za njih, uzas su.
A dokle ce trajati to valjda niko ne zna.
Ukoliko je dobra za ledja vala neka traje i 2 god.ali da je dobra.
Ko mora da sedi na mestu 8+h zna da je manja cena i 200 evra nego bolovi, ostale komplikacije,lekari i lekovi.
Verovatno se to i ne odnosi na gejming sem ukoliko se neko bas profesionalno bavi sa time.
Vezbe, kretanje i tako to pomazu da, no ukoliko ti sedis godinama po 8h dnevno...i to jos na losoj stolici...
Sto se materijala tice, prebaci nesto preko i resio si problem.
Bitno je da ergonomski drzi ledja, noge, ruke.
 
Pa to ne znam, nisam pametna. Rekoh, probala ja par njih u radnjama, realno ne bih vise od 5k dala za njih, uzas su.
A dokle ce trajati to valjda niko ne zna.
Ukoliko je dobra za ledja vala neka traje i 2 god.ali da je dobra.
Ko mora da sedi na mestu 8+h zna da je manja cena i 200 evra nego bolovi, ostale komplikacije,lekari i lekovi.
Verovatno se to i ne odnosi na gejming sem ukoliko se neko bas profesionalno bavi sa time.
Vezbe, kretanje i tako to pomazu da, no ukoliko ti sedis godinama po 8h dnevno...i to jos na losoj stolici...
Sto se materijala tice, prebaci nesto preko i resio si problem.
Bitno je da ergonomski drzi ledja, noge, ruke.
Pa vidi nije malo para samo za stolicu 200 evra svakih 2-3 godine. A to sa materijalom jeste problem-meni bar-leti pogotovo. A puno ljudi koje znam da rade iskljucivo rade sedeci posao se neki ne krecu ni sat a kamoli vise dnevno. I tu nijedna stolica ne pomaze. Covek evolutivno, genetski nije stvoren za sedenje i stajanje u mestu.
 
Pa vidi nije malo para samo za stolicu 200 evra svakih 2-3 godine. A to sa materijalom jeste problem-meni bar-leti pogotovo. A puno ljudi koje znam da rade iskljucivo rade sedeci posao se neki ne krecu ni sat a kamoli vise dnevno. I tu nijedna stolica ne pomaze. Covek evolutivno, genetski nije stvoren za sedenje i stajanje u mestu.
Ja znam neke koji ne izlaze mesecima iz kuce :lol:
 

Back
Top