Quantcast

Servis Mobilnih Telefona

.pissbottleman

Iskusan
Poruka
6.341
Pozdrav.... imam Alkatel one touch 992d i od pre par dana mi ne radi tastatura...ni za poruke, ni za aplikacije.... dva put sam vraćao na fabrička podešavanja i oba puta je posle toga radila dvadesetak minuta pa prestala..... napukao mi je ekran pre dva meseca, ne znam da li bi moglo da ima veze sa tim, sve ostalo funkcioniše normalno....ima li neko ideju šta bi moglo da bude u pitanju i koliko bi me izašla popravka?

Вуја

Veoma poznat
Poruka
10.650
Da li ti u landscape modu (kad telefon okrenes hotizontalno) normalno radi tastatura?
Da li ti i pored napsline prilikom koriscenja ostalih aplikacija normalno radi tac na tom mestu ili ima problema?
Da li si probao da instaliras neku tastaturu sa marketa (AIO Keyboard, Perfect Keyboard i sl.) i kako se one ponasaju?

Definitivno ti se poremetila kalibracija tastature, to na nekim telefonima zna da bude i softverski kvar.

BLANKED

Elita
Poruka
16.419
kvar je sledeci: telefon nece da se ukljuci uopste, osim kada je na punjacu. cak i tada se brzo iskljuci. Inace u pitanju je huawei 8500 :) kakav je to kvar i moze li se popraviti ili da kupujem drugi?
Da li si proverila leziste baterije , ne mora da znaci , ali je moguce da konektori na telefonu ne prijanjaju lepo za pinove na bateriji. Sto se tice cene , sve zavisi do kvara ali najbolje bi bilo da se raspitas licno.

Poslednja izmena:

Affro*

Stara legenda
Poruka
97.074
..imam jedno pitanje, sta moze da se desi sa telefonom, da kad se prikaci na wirelles se iz cista mira ugasi, a pritom je baterija na 35%, ne uspevam da ga ukljucim, stavim na punjac
i posle nekog vrema se "povrati" i opet pokazuje 35%....u Telenoru su rekli da se kao "jadan zbuni" ma sta to znacilo...ne ide mi se kod njih ponovo jer njihovi radnici u poslovnici se
brane pricom kako nisu serviseri, a ni ne salje mi se telefon na servis (bio je vec 2x), sve mi izbrisu iz telefona:dash:"

..negde nesto "zeza", a sta ne razumem:confused:

Affro*

Stara legenda
Poruka
97.074
...ne uglavom radi normalno, ovo se jos jednom pojavilo dok sam bila u gradu a bilo je nekoliko wifi-a, zato su mi rekli da se kao "zbuni"...e sad on kad dodje na nekih 18% obavestava
da je baterija pri kraju i da treba da se ukljuci punjac, ako ne ukljucim odmah, za nekih 5 minuta se gasi....
..radi se o ZTE Blade G telefonu, uzet je u septembru preko Telenora i baterija ne moze da se vadi...ne igram igrice, sluzi mi cemu je namenjen da zovem ili posaljem poruku...neverovatno
mi je da je baterija tako brzo propala..:confused:

...aha, ok ovo za 30 minuta probacu...hvala...

page

Obećava
Poruka
69
Imam Nokiu Lumiu 800 i od juce mi ne radi fotoaparat. Kada pokrenem fotoaparat kao da socivo ne radi, ekran je crn i nece da slika nista, a mod kamere i snimanje radi bez problema. Da li neko ima neku ideju sta bi moglo da bude?

bobang

Početnik
Banovan
Poruka
25
Imam Sony xperia s. Posle pada u vodu i susenja, nema nikakvog osvetljenja. Ne svetli ni dioda kada se puni. Kada ekran osvetlim sa nekom jacom baterijskom lampom vide se ikonice i telefon normalno radi. da li mogu da pokusam da ga popravim.

BLANKED

Elita
Poruka
16.419
Osusi telefon dobro , vadi bateriju mometalno , to je prvo pravilo kod kvasenja bilo kakvog elektronskog uredjaja. Ako ga budes konstantno palio , mozes napraviti jos vecu stetu, baterija moze da izazove jos kratkih spojeva i samim tim i pregorevanja na kolu ,osusi ga dobro nekim fenom ako mozes skini masku, po mogucstvu ga stavi da prenoci u neku posudu ili kesu sa pirincem . pirinac je odlican izolator vlage. Ako i dalje telefon ne funkcionise , onda servis.

ps.
Ako je prosao odredjen period i mislis da se telefon dobro osusio, kazes da dioda ne radi , moguce da je pregorelo nesto. Ja se nadam da ga nisi stavljao na punjac neosusenog.

Poslednja izmena:

bobang

Početnik
Banovan
Poruka
25
Osusi telefon dobro , vadi bateriju mometalno , to je prvo pravilo kod kvasenja bilo kakvog elektronskog uredjaja. Ako ga budes konstantno palio , mozes napraviti jos vecu stetu, baterija moze da izazove jos kratkih spojeva i samim tim i pregorevanja na kolu ,osusi ga dobro nekim fenom ako mozes skini masku, po mogucstvu ga stavi da prenoci u neku posudu ili kesu sa pirincem . pirinac je odlican izolator vlage. Ako i dalje telefon ne funkcionise , onda servis.

ps.
Ako je prosao odredjen period i mislis da se telefon dobro osusio, kazes da dioda ne radi , moguce da je pregorelo nesto. Ja se nadam da ga nisi stavljao na punjac neosusenog.
Proslo je dosta vremena od tada. Razvalio sam ga i sve konektore dobro ocistio. Video sam na jednom sajtu da postoji mogucnost da je neki osigurac za pozadinsko svetlo pregoreo. Nema nikakvog osvetljenja a sve drugo radi normalno mogu da ga pozovem ali se nista ne vidi, Normalno se puni ali se nista ne vidi

BLANKED

Elita
Poruka
16.419
Proslo je dosta vremena od tada. Razvalio sam ga i sve konektore dobro ocistio. Video sam na jednom sajtu da postoji mogucnost da je neki osigurac za pozadinsko svetlo pregoreo. Nema nikakvog osvetljenja a sve drugo radi normalno mogu da ga pozovem ali se nista ne vidi, Normalno se puni ali se nista ne vidi
Pa ako sve ostalo radi sem osvetljenja vrlo je moguce da je otisao osigurac za poz osvetljenje,, bez testiranja nekim multimetrom ne mozes da znas koji je u pitanju ima ih vise , nikad nisam znao koja je oznaka za taj osigurac , generalno je moguce da se zameni , i zalemi drugi , ali zbog dimenzija ti ne bih preporucio da to radis sam na svoju ruku :) , ne znam koliko bi ti to naplatili u nekoj radnji.

bobang

Početnik
Banovan
Poruka
25
Pa ako sve ostalo radi sem osvetljenja vrlo je moguce da je otisao osigurac za poz osvetljenje,, bez testiranja nekim multimetrom ne mozes da znas koji je u pitanju ima ih vise , nikad nisam znao koja je oznaka za taj osigurac , generalno je moguce da se zameni , i zalemi drugi , ali zbog dimenzija ti ne bih preporucio da to radis sam na svoju ruku :) , ne znam koliko bi ti to naplatili u nekoj radnji.
Gde bih mogao da nadjem el. semu ili polozaj tih osiguraca

BLANKED

Elita
Poruka
16.419
Pronasao sam tehnicke "servisne" informacije , uputstva i semu za xperia arc s verziju.

Download : http://www.sendspace.com/file/etmo3l

Kao i servisno uputstvo bez shema i bez detalja kao u prvom linku za xperia s model

Download :http://www.sendspace.com/file/h25vto

Mislim da ce te intersovati prvi download link, pogotovo "Troubleshooting Guide " deo, mozda iskopas nesto korisno za sopstven model posto postoji par reci i o tvom problemu. . Nisam bas toliko gledao ali vrlo je moguce da su oba modela zasnovana na identicnoj hardverskoj arhitekturi.

bobang

Početnik
Banovan
Poruka
25
Pronasao sam tehnicke "servisne" informacije , uputstva i semu za xperia arc s verziju.

Download : http://www.sendspace.com/file/etmo3l

Kao i servisno uputstvo bez shema i bez detalja kao u prvom linku za xperia s model

Download :http://www.sendspace.com/file/h25vto

Mislim da ce te intersovati prvi download link, pogotovo "Troubleshooting Guide " deo, mozda iskopas nesto korisno za sopstven model posto postoji par reci i o tvom problemu. . Nisam bas toliko gledao ali vrlo je moguce da su oba modela zasnovana na identicnoj hardverskoj arhitekturi.
Hvala.

tinamina

Zainteresovan član
Poruka
142
Dobro vece svima..Imam jedno pitanje.Moj brat ima" Lg Optimus gt540 ".Dobio ga je.Sada,onaj deo sto se stavlja memorijska kartica,ne valja.Ona vratanca isto sto se zatvaraju su polomljena.Da li to moze da se zameni u servisu i kolika je cena ,otprilike?Hvala unapred...:)