Sergej Trifunović oduzeo telefon muškarcu iz publike

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.370
Sergej Trifunović i Voja Brajović igrali su glavne uloge u predstavi „Voz“ Zvezdara teatra, koja je nedavno gostovala u Rijeci. Tokom izvođenja došlo je do veoma neuobičajene scene. Naime, Trifunović je izrevoltiran ponašanjem jednog muškarca u publici burno reagovao.

Jutarnji list piše da je predstavi prisustvovalo dosta ljudi, između ostalog, jer su karte bile besplatne.

O incidentu je pisao i portal Večernji.hr, navodeći da je prema izveštajima medija publika neprestano pravila galamu, što je smetalo glumcima, a vrhunac je bio jedan muškarac koji nije odustajao od mobilnog telefona, zbog čega mu je prišao Trifunović i oduzeo mu uređaj.

„Sergej Trifunović se više puta u izvedbi referisao na kašalj iz publike, jer ga jednostavno nije bilo moguće ignorisati. U jednom trenutku je osobi u prvom redu poručio da ‘slobodno otvori bombonu jer im nimalo ne smeta’, a zatim i publici kazao neka samo oni pričaju, jer nema smisla da se s njima nadglasava. Dok je kružio po parteru, momku koji ga je vrlo očigledno fotografisao i snimao, oduzeo je mobilni, bacio ga na pod i zaradio aplauz“, prenosi Večernji list reči gledalaca.

Sam Trifunović je kasnio komentarisao da mu je „malo falilo, jedno pet puta“ da predstavu prekine, ali dan kasnije je nakon izvođenja predstave u Zagrebu zahvalio publici za „najfantastičniji doživljaj koji je imao na sceni“, navodi ovaj portal, a prenosi N1.

Predstavu „Voz“ Zvezdara teatra iz Beograda ljubiteljima pozorišta u Rijeci predstavili su Veće srpske nacionalne manjine Primorsko-goranske županije i Srpsko kulturno društvo „Prosvjeta“.

„Voz“ se tumači kao filozofska drama o dva čoveka koji se susreću na železničkoj stanici – profesoru Belom, koga igra Brajović, i bivšem zatvoreniku Crnom, koga igra Sergej Trifunović.

Na samom početku, Crni spasava Belog da se ne baci pod voz i odvodi ga u svoj stan gde se odvija cela radnja. Crni je bivši osuđenik i vernik, dok je Beli ateista i profesor. Nakon upoznavanja, razgovaraju o smislu i besmislenosti, mogućnostima i željama, razočarenju i nadi, te o pitanju zašto živimo i zašto je Beli pokušao da se ubije, piše Jutarnji.hr.

Predstava ne nudi jednostavne odgovore na pitanja, već želi da podstakne publiku na razmišljanje.

„Ovo nije pozorišna predstava. To je nešto sa čim ćemo se svi suočiti do kraja života, voz bez konduktera, čiji se početak, kraj i tačke puta ne znaju“, rekao je Trifunović, navodi Jutarnji.

Predstava je nastala po tekstu Kormaka Makartija, u režiji Vojislava Brajovića, koji je ideju za režiju dobio nakon gledanja filma „The Sunset Limited“ iz 2011. po Makartijevom delu, u režiji Tomija Li , a u kojem su glavne uloge igrali Džons i Semjuel L. Džekson.
sajam_knjiga_28102022_0046-e1675889296120.jpg

link
 
Kod osoba koje imaju kratak fitilj kao sto je Trifunovic , bilo je za ocekivati ovakvu njegovu reakciju
posebno sto je publika bila krajnje nekulturna..mnogi ga osudjuju jer je mob.telefon privatna svojina
ali iskreno ne znam da sam bila na njegovom mestu kako bih reagovala ..zato ga ne osudjujem

Ja sam gledala ovu predstavu kod nas - pre samog početka Sergej je izašao u hol i rekao da se mobilni telefoni isključe. Meni deluje da predstava iziskuje dosta koncentracije od strane glumaca, plus samo su njih dvojeca na sceni. Mogu da mislim kako im izgleda kada nešto zazvrči.
Lično smatram nepoštovanjem ne isključivanje mobilnih (ili bilo kakvo šuškanje) ili izlazak iz sale pre kraja aplauza.
 
Mobilni telefon
kad zora zarudi
mobilni telefon
on me pesmom budi

Mobilni telefon
siri moje grudi
mobilni telefon
ja ga imam ljudi

Ja ga volim vise
nego 'leba da jedem
ja bez njega vise ne mogu
da se smejem

Ja ga vise volim
od Ramba i rata
hocu da ga uzmem
za rodjenog brata

Ja sa njime pricam
ja sa njim se setam
u bioskopu zvonim
u pozoristu smetam

Ja ga vise volim
od najlepsih serija
Kasandra, Marisol
i Esmeralda su igra decija

Mobilni telefon
u mraku mi sija
mobilni telefon
on mi mnogo prija

Mobilni telefon
mazi lice moje
po njemu me znaju
zbog njega me se boje

Mobilni telefon
s njim sam k'o u braku
mobilni telefon
mi daje curu svaku

Mobilni telefon
sa njime se dicim
pusticu antenu
da na njega licim
 
Kod osoba koje imaju kratak fitilj kao sto je Trifunovic , bilo je za ocekivati ovakvu njegovu reakciju
posebno sto je publika bila krajnje nekulturna..mnogi ga osudjuju jer je mob.telefon privatna svojina
ali iskreno ne znam da sam bila na njegovom mestu kako bih reagovala ..zato ga ne osudjujem
Znam kako je kad ti neko u sred nastupa priča u publici, zvoni mobilni ili slično

Jednom sam stao u sred sviranja (u duetu sa drugaricom, imali smo koncert) i pitao "molim?" Jer mi se učinilo da neko stvarno nešto naglas želi da kaže

Razumem Sergeja


Glumci se (kao i muzičari) daju na sceni, sagorevaju, izgaraju...
 
Glumci su komenarisali Triufunovicev gest u pozitivnom smislu rekavsi da takve stvari dekocentrišu glumce
i u krajnjem slucaju vredjaju jer time omalovazavaju njihov rad na sceni..Glumica je dalje u kameru ispricala
da je imala takvo iskustvo ali reagovala tako sto je prtekinula na trenutak predstavu i glasno uprvši prstom
u gledaoca koji je razgovarao na telefonu ..sacekajmo da cenjeni gospodin završi svoj privatni razgovor pa da nastavimo sa predstavom.
 
Kod osoba koje imaju kratak fitilj kao sto je Trifunovic , bilo je za ocekivati ovakvu njegovu reakciju
posebno sto je publika bila krajnje nekulturna..mnogi ga osudjuju jer je mob.telefon privatna svojina
ali iskreno ne znam da sam bila na njegovom mestu kako bih reagovala ..zato ga ne osudjujem
Šta smeta glumcima coca cola na cevčicu i hrskavo.pile al domaće?
Ja dośo da uživam, čekaj da se izujem, žulju gospocke cipele za izlaz
 
Nastupila je nova generacija publike u pozorišta... mnoga pozorišta u regionu su se odlučila
da štampaju pozorišni bon-ton i da ga dele publici uz karte.

Glumci beogradskog JDP-a su imali više puta slične probleme kada su dolazili đaci srednjih škola
da gledaju neke predstave koje su pogodne za taj uzrast. Tinejdžeri su se ponašali kao da su na
livadi... drali su se, jeli kokice, dobacivali su glumcima, držali noge na naslonima fotelja... Takva
iskustva su imali i glumci drugih pozorišta... To govori da ipak mnogi iz današnje mlade generacije
naših naslednika ne treba da idu u pozorište, da ne shvataju kakvo je to mesto i da je rastanak od
pozorišta zauvek najbolje rešenje i za njih i za glumce.

Lično, podržavam to što je Sergej uradio, vidim da se uzdržao da ne napravi veći cirkus u Hrvatskoj...
Inače, ta predstava traži apsolutnu pažnju publike, jer samo tako publika može da ponese sa sobom
ono najlepše što nudi ovo filozofsko delo.

Negde sam pročitala da su karte za tu predstavu bile besplatne...
Čim je nešto besplatno, to se ne ceni...
Da je magarac platio 20.- evra kartu, možda bi više poštovao i glumce i ono što imaju da kažu.
 

Kristijan Zaharijas je jedan jako predan muzičar/pijanista
Pogledajte njegovu reakciju
Potpuno mi je jasno jer čovek na sceni je pod velikim intenzitetom
Baš si odličan primer dao...
Eto kako zvuk telefona dekoncentriše i pijanistu i ceo orkestar...
U stvari, dekoncentriše i publiku koja je došla da sluša nešto drugo, ne zvrndavu telefona.
 

Back
Top