seranovi :)

ma ja sam joj ranije uvek govorila da ga ostavi. mislim zaista mi nije bio za nju. ali ona je uvek nekako odbijala, ne samo moj savet vec i od svih ostalih njoj bliskih ljudi i pravila se luda. zato sam se i sokirala jer nikad ni jednim gestom nije pokazala da bi je zanimao bilo ko sem njega, jer je on eto otac njenog deteta. i uvek sam joj govorila "bolje dobar razvod nego los brak", da sedne sa njim, da rasciste jednom za svagda, ali jock. mislim drago mi je sto je srecna i ucinicu sve da joj pomognem (bice i sampanjca), samo znate kad vam neko nesto neocekivano "saspe" :lol:


Za muza si bila sigurna da nije za nju, a za ovoga hoces da ti mi kazemo misljenje. Ako mislis da je srljala prvi put, zasto mislis da to nije i sada u pitanju?

To sto joj je njoj sada lepo sa ovim drugim... pfff. Mislis da on nije u stanju da sve to priredi - da bi dobio malo ribe? Ili - ako i nije slucaj kao u prethodnoj recenici - ona se razvede i...? Sta onda? Da se uda za ovoga, da se ne uda?

Ako se razvede - onda joj se sire horizonti - sto se tice partnera - moze da naidje neko ko nema propali brak i decu sa sobom - onda ce krenuti da vaga i ovaj drugi sigurno otpada i on postaje samo izgovor za razvod - sto nas vraca na pocetak: sto se nije razvela, pre pojave roditeljskog kolege...

Najbolje da cutis i neka sama vidi sta ce, vec si je savetovala, pa nista.
 
zaljubila se pa sta
nek pegla pere i sprema i dalje
ima dete sta sad s 30godine se setila
da juri za k***i i palci
a vi sto joj savetujete da se svalerise
upitajte se kako bi bilo da je vasa zena ili muz
devojka decko
 
e, evo i mene. danas smo se videle, bile smo na rucku i... nije gej (:hahaha:). dakle juce je pao prvi poljubac. definitivno je nisam nista savetovala (ccc bad wolf ja joj nisam dala ni jedan savet ni za prvog muza a ni za ovog sada), mada me je ona par puta pitala da li je osudjujem i sta bi trebalo da radi dalje. da je osudjujem ne mogu, prvo ko sam ja da sudim, drugo ipak je ona moja drugarica koja je konacno pocela da blista. (milanche, ako bih ja varala svoga muza, mislim da ne bih imala pravo da mu prebacujem ako bi on to isto uradio. sta da se zapitam? kako posejes tako i pozanjes). rekla sam joj da pusti stvari da idu svojim tokom, da se ne opetrecuje previse i da nikako ne ostavlja muza zbog ove avanture. ako vec zeli razvod neka to ucini zbog sebe a ne zbog bilo koga drugog.
sjoooo telenovele :lol:
 
imam jednu drugaricu, lepu i obrazovanu zenu, majku jedne devojcice. koliko je dugo znam, nikad nije bila srecna. muz je varao, ona je sve to skupljala u sebi, cak je u drugoj trudnoci abortirala jer nije zelela vise dece sa njim. elem, skoro sedimo na kafi, a ona blista. kaze da se zaljubila :eek: ja shock. znam da je oduvek bila povucena i tiha. u koga? kako? zaljubila se u lika cije dete ide sa njenim detetom u razred. on je inace razveden, a posto mu je zena otisla u inostranstvo, vodi brigu o deci. sa tim likom nista konkretno nije bilo, odu na rucak, na picence i to je sve. kaze lepo im je. dobro. sada razmislja da ostavi muza, koji se u medjuvremenu kako ona rece smirio. vise ne luta, ne juri suknje i td. ja sam moglo bi se reci i dalje sokirana, bas zato sto to nikada od nje nisam ocekivala, tipa da ima neku "avanturu". sta biste joj vi savetovali u ovakvoj situaciji?

(moj koment je nemoguc bar jos par dana)

ona se zbog jednog flerta nervira, a on vara gde stigne, svašta
 
ako je on ispao primitivac ne mora i ona to biti
prvo, nisam nesto citao temu.... da li taj njen "ljubavnik" zna da je udata?
ako zna, moze sacekati da se razvede
drugo, nije moje da osudjujem, ali cedomorstvo je cini jako niskom u mojim ocima
tim pre, kod mene nema sazaljenja sto je varao, pa bi i ona sada malo da se ogrebe
ne bi imalo ni pre, jer to nije pravo resenje
savetujem tvojoj drugarici da lepo zapocne brako-razvodnu parnicu, dok nije napravila sranje
dete je malo, ostace sa njom
pa posle toga neka se ljubavise i uziva u ljubavi i romantici :zag:
:neutral:
 
onda je on gnjida i pacenik i mislim da ce s ebas slagati :)
a moj savet je onaj par postova gore
neka se razvede pa neka ide za pantalonama...
opet to je samo moje misljenje, i ne treba ga uzimati za ozbiljno u ovo doba :)
 
kaze autorka, sokirala se jer se drugarica zaljubila jer je "uvek bila povucena i tiha":). pa ako je povucena i tiha svakako nije mumija vec normalan osoba sa normalnim potrebama:) smesno:)
svejedno, a sta sad ti hoces, a u njeno ime? nisi mi bas najjasnija. jel ti treba da joj kazes sta da radi?
po mom misljenju ne. sugestije bilo kog tipa su nezahvalne.
ja svakom svom prijatelju, kad se nalazi na nekoj zivotnoj prekretnici, a delikatno je, obicno kazem: uz tebe sam ma sta odlucio/la.
dakle, odluka je njena, ma sta ti licno mislila o tome. a prijatelj je tu da bude amortizer ako dodje do malo jaceg pada.
tako ja gledam na to:)
 
mozda je i to tacno, mada vise nisam siguran
ali drugi deo je skroz pogresan
covek moze izabrati da li ce se nesto desiti ili ne

Ne razumem zashto je ona po tebi losha osoba ako je osetila neshto za nekoga a zhivi u braku koji je formalan? Zbog papira koji je potpisala ili shta? Ne prochitah da si igde osudio muzha koji je godinama gazio po njenim osecanjima i ponizhavao je.
 
Ne razumem zashto je ona po tebi losha osoba ako je osetila neshto za nekoga a zhivi u braku koji je formalan? Zbog papira koji je potpisala ili shta? Ne prochitah da si igde osudio muzha koji je godinama gazio po njenim osecanjima i ponizhavao je.

naprotiv
rekao sam jos na pocetku da je on primitivac ali ga ona ne mora u tome slediti
ako je osetila nesto, ona se obavezala na zajednicu zivota sa drugim covekom, ljubav i dom
prosto ne shvatam da je ljudima tako lako da nacine prevaru, kao da nista pre toga nije postojalo izmedju vas, kao da vasa ljubav nema proslost, istoriju
neka se prvo razvede pa neka ljubi koga god hoce
 
naprotiv
rekao sam jos na pocetku da je on primitivac ali ga ona ne mora u tome slediti
ako je osetila nesto, ona se obavezala na zajednicu zivota sa drugim covekom, ljubav i dom
prosto ne shvatam da je ljudima tako lako da nacine prevaru, kao da nista pre toga nije postojalo izmedju vas, kao da vasa ljubav nema proslost, istoriju
neka se prvo razvede pa neka ljubi koga god hoce

Papir je formalnost koja dvoje koji su ga potpisali ne drzhi u vezi.
I shta je uopshte prevara ako njih dvoje godinama zhive jedno pored drugog a ne jedan sa drugim??
Koga je ona sada u stvari prevarila, papir?
 
Papir je formalnost koja dvoje koji su ga potpisali ne drzhi u vezi.
I shta je uopshte prevara ako njih dvoje godinama zhive jedno pored drugog a ne jedan sa drugim??
Koga je ona sada u stvari prevarila, papir?

iskreno mi je zao sto tako mlada devojka gleda na jednu vaznu instituciju kao sto je brak :neutral:
cak i ako ga gledas kao parce papira, kao ugovor, onda se pridrzavaj toga, ne?
 
iskreno mi je zao sto tako mlada devojka gleda na jednu vaznu instituciju kao sto je brak :neutral:
cak i ako ga gledas kao parce papira, kao ugovor, onda se pridrzavaj toga, ne?

Iskreno mi je zhao shto tako mlad chovek nema dovoljno shirine da shvati smisao sasvim prosto napisanih rechi.:neutral:
Upravo suprotno, ja brak ne dozhivljavam kao papir ili ugovor zato i napisah to shto napisah.
Nazhalost brak pomenutih u uvodnom postu se sveo sam na taj ugovor i u tome i jeste njihov problem.
 
Papir je formalnost koja dvoje koji su ga potpisali ne drzhi u vezi.
I shta je uopshte prevara ako njih dvoje godinama zhive jedno pored drugog a ne jedan sa drugim??
Koga je ona sada u stvari prevarila, papir?

Iskreno mi je zhao shto tako mlad chovek nema dovoljno shirine da shvati smisao sasvim prosto napisanih rechi.:neutral:
Upravo suprotno, ja brak ne dozhivljavam kao papir ili ugovor zato i napisah to shto napisah.
Nazhalost brak pomenutih u uvodnom postu se sveo sam na taj ugovor i u tome i jeste njihov problem.

o kojoj sirini ti pricas?
prvo si napisala da je brak formalnost u vidu papira, zatim da ona vara papir :roll:
a onda pak pises da brak ne dozivljavas kao papir ,nego kao sta?
Sta se desava kada suprug nema para odgajiti svoju porodicu, i ode u npr. Rusiju, da radi za njih, pritom da moze dolaziti jednom godisnje pa ni tada?
i to nije brak po tebi? Jedan papir...pa isu jedno pored drugog, sta je to....:confused:
Za razliku od toga, ovo dvoje su imali brak, on je varao, ali oni su ziveli u zajednici, zajedno! Jedno pored drugog, vodili ljubav, izlazili i radili vecinu stvari koje rade ljudi kada su zajedno.
Zanemarimo to.... Ona je, po meni, duzna ispostovati onu ljubav koju su oni nekada gajili jedno prema drugom, onu vezu koju su zasnovali, dan kada su se obavezali jedno za drugo...
Mada ne ocekujem to od nje, kada je mogla abortirati samo jer je dete njenog supruga..
OMG, a njeno nije? :roll:
 
A ako se on smirio.... bice joj tesko dokazati da je on nju varao, iako se po danasnjem zakonu zbog toga brakovi ne razvode, sada se ne trazi razlog...
Sa druge strane u parnici oko starateljstva nad detetom on moze dokazati njen, po zakou tzv. blud i nemoral, i uzeti joj dete...pa neka dobro razmisli sta joj je ciniti
 

Back
Top