Senka (dani bez datuma)

Senko moja sto samnom hodis
Senko moja zasto me uhodis?
Senko moja bela si kao sneg
kada otvorim vrata jutarnjeg svetla.

Senko moja niko ti ne smeta
ti si sunce zlatnog stiha
ti si cedo puno ritma
arhaicnost nije ti strana
harizma u tebi mene otvara
prozaicnost te stalno probudi
zato senko samnom budi.

Jer ja te volim
ja te molim
da ostanes cista kao sneg.

 
Satya;bt171052:
da me poznajete malo bolje ili u realnom zivotu znali biste da covekoljublja i dobroljublja nikada i nije falilo, a nece ni faliti. Pesma je napisana pre 10 godina. Hvala za aplauz, maestro

...čoveku je lako da upozna mnogo štošta oko sebe ; čak i nebo ... no teško je upoznati sebe sama ... "JA" - uvek je bila velika enigma sebi ( da tako kažem ) ... premudri su samo poznavali sebe ... recimo Buda ... no retki su takvi ...

Pozdrav !
 
...čoveku je lako da upozna mnogo štošta oko sebe ; čak i nebo ... no teško je upoznati sebe sama ... "JA" - uvek je bila velika enigma sebi ( da tako kažem ) ... premudri su samo poznavali sebe ... recimo Buda ... no retki su takvi ...

Pozdrav !

Svaki iole priseban covek sebe od sebe nece sakriti pa samim tim uporedo sto upoznaje sebe ili poznaje sebe omogucuje i put ka drugima i put ka nebu - da ne duzim- Zivot.

Pozdrav i tebi
 
..manje više , svaki događaj nam otkriva ponešto od nas samih ... možemo biti iznenađeni ili ne , ali nekako ceo život provedemo upoznavajući sami sebe .. i tu nema reči o nekakvom skrivanju od sebe sama ; pre bih rekao da tako przo napredujemo da je naprosto nemoguće pratiti taj razvoj .. ali i tu ima ograničenja u smislu razvojnog trenda ... gotovo uvek ( kao po nekom nepisanom pravilu ) , čovečni se razvijaju u svim pravcima dopadljivosti i korisnosti ; a oni zli u pravcu ružnog i zlobnog ...

..a možda ja to zamišljam samo tako .. sanjarim .. ko to zna ?

:hvala::bye:
 
123loncar;bt171279:
..manje više , svaki događaj nam otkriva ponešto od nas samih ... možemo biti iznenađeni ili ne , ali nekako ceo život provedemo upoznavajući sami sebe .. i tu nema reči o nekakvom skrivanju od sebe sama ; pre bih rekao da tako przo napredujemo da je naprosto nemoguće pratiti taj razvoj .. ali i tu ima ograničenja u smislu razvojnog trenda ... gotovo uvek ( kao po nekom nepisanom pravilu ) , čovečni se razvijaju u svim pravcima dopadljivosti i korisnosti ; a oni zli u pravcu ružnog i zlobnog ...

..a možda ja to zamišljam samo tako .. sanjarim .. ko to zna ?

:hvala::bye:

Bravo majstorcino !!!! To se ne sanja to se zivi. A san se poklanja. :) :klap::ok:
 

Back
Top