Seksualna diskriminacija transhuman osoba


Људи једноставно воле да су различити од других. Ако се разликују на cool начин, осећаће се добро, а ако су различити на неки други начин, онда други има да учине да се осећају лоше.

Трансхуманоиди има само да прошире палету. До сад си имао људе са 10 прстију који су се дискриминисали према свим осталим особинама, а сад ћемо имати људе са једним срцем који ће се дискриминисати по свим осталим особинама, плус броју прстију, очију, бубрега, дојки, пениса....
 
Трансхуманоиди има само да прошире палету. До сад си имао људе са 10 прстију који су се дискриминисали према свим осталим особинама, а сад ћемо имати људе са једним срцем који ће се дискриминисати по свим осталим особинама, плус броју прстију, очију, бубрега, дојки, пениса....

Ne razumem, ako sam ja na primer izuzetno kvalitetna osoba i hoću na dejt, ali sam, eto sticajem okolnosti, bestelesni binarni kod aploadovan na klaud, zašto bi me neko diskriminisao?

Nema ko nije iscedio onu motivejšnal mandej frazu "kada bi ceo svet bio slep, koliko ljudi biste tada uspeli da očarate?" (bljuc), a kada ja hoću da uradim to i aploadujem se, da bih imala minimalno prepreka, to je onda problem i "izgubila sam kompas"???
 
Ne razumem, ako sam ja na primer izuzetno kvalitetna osoba i hoću na dejt, ali sam, eto sticajem okolnosti, bestelesni binarni kod aploadovan na klaud, zašto bi me neko diskriminisao?
Слична тематика се обрађује у филму Her. Мени је био изузетно досадан, додуше.
https://www.imdb.com/title/tt1798709/

Дискриминација и класификација су основни механизми ума. Он не може да обради толике количине информација које стижу у њега и тежи да их класификује и групише по одређеним правилима да би могао групно да их третира. Када их тако лепо раздвоји на категорије, онда може да приступи унижавању свих категорија којима он не припада или које нису предмет његове жеље.

Тако ће неки падавичар да прича да су жене у марамама заостале, религиозне сељанке, а њихови мужеви затуцани паори и дебили, док ће неки Мирољуб да прича да су готичарке у корсетима обичне ***** и паганке, а њихови момци полупани буздовани и наркомани. И то се никада неће завршити.

Ако се не будемо делили по боји коже, делићемо се по националности. Ако не по томе, онда на Србију и Војводину, ако не по томе онда по општинама: Земунци против НБГ. Ако не по томе онда по томе ко станује са ове стране Устаничке, а ко са оне. Ако не по томе онда основна школа Петар Драпшин пртоив ОШ Стеван Филиповић. Ако не по томе, онда дечаци против девојчица или шестаци против седмака, или нормални против црвеноскосих који немају душу. Или ови са четвртог спрата који стално остављају отворена врата лифта, против ових са поткровља који уринирају по доњим спратовима. Или ови без наорача против ћоравих. Или ови са протезама против ових са слушним апаратима.

Квалитет особе нема ту пуно везе. Бићеш дискриминисана на сваком кораку. Чак и ако ниси особа већ клауд, а онда баш можда по том основу.

Nema ko nije iscedio onu motivejšnal mandej frazu "kada bi ceo svet bio slep, koliko ljudi biste tada uspeli da očarate?" (bljuc), a kada ja hoću da uradim to i aploadujem se, da bih imala minimalno prepreka, to je onda problem i "izgubila sam kompas"???
Никад нисам чуо за ту фразу, тако да немам баш најбољи осећај шта значи.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top