Савремена архитектура у Београду

Исти случај и за пројекат новог парламента у Канбери. Сам објекат је право ремек дело и пун симболике, али и његову изградњу су пратили скандали, као и промашен рок и вишеструко надмашен буџет.

мени је тај пројекат одвратан. чак ми је одвратнији од нове зграде Шкотског парламента у Единбургу. а она је баш ругло.
 
Zepter_Palata_02.jpg


Ova je ista dobra zgrada .
Sad koliko je nova , ne znam . :neutral: :lol:
 
Ja sam posle 10 godina prošetao kroz Bg i nezaobilaznu Knez Mihajlovu i ne mogu a da ne pitam, ko je idiot koji je dozvolio da se uz onakve građevine ubaci onaj tržni centar na kraju blizu do Kalemegdana ne znam kako se zove.... ali onoj rugobi onde nije mesto.... taj ko je potpisao da ono može onde treba da dobije doživotnu zabranu bavljenja poslom u struci.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk
 
Изглед Београдске арене је неприкладан за објекат те величине и значаја. Она није ружна већ просто безлична. Њена архитектура је у рангу архитектуре генеричких тржних центара каквих има на сваком ћошку земаљске кугле. А таква архитектура никада не доприноси лепоти једног града.
 
Па, објективно, Београдска арена није ружна. С обзиром да потиче из '90-их, те за архитектуру мрачне деценије коју је обележио ужас постмодернизма, и не изгледа тако лоше.

Ипак, кад видим каквих све спортских дворана и стадиона има у свету, не могу одолети утиску да ова наша представља пропуштену прилику. Ту је, служи сврси, и то је све.
 
Poslednja izmena:

Back
Top