Saobracajni fakultet?da ili ne?help!

Učenik sam četvrtog razgreda gimnazije,prirodno-matematički smer i trenutno se nalazim u nedoumici šta da upišem(ETF ili Saobraćajni)..Kakvo je vaše mišljenje u smeru Telekomunikacije na ovom fakultetu..?Koliko je priznata diploma Saobraćajnog fakulteta?Pretpostavljam da po završetku prednost imaju ETF-ovci...:/
 
E ljudi pa takva pitanja i mene zanimaju jer neznam ni ja gde cu raditi ako zavrsim saobracajni......ja sam uzeo drumski smer: saobracajni pored njega imate i transportni i bezbednost......cini mi se da je ipak ETF priznatiji od Saobracajnog i verovatno je bolje uzeti ETF nego telekomunikacije ali je i teze zavrsiti......sto se tice posla sve zavisi od slucaja do slucaja.....recimo moja profesorka iz srednje skole cim je zavrsila saobracajni odma je dobila posao.......
 
Ja sam zavrsila telekomunikacije, sad sam na masteru i moj ti je najiskreniji savet da upises ETF. Telekomunikacije na Saobracajnom su najtezi smer, i iskreno, ucices dosta(mislim ako planiras da imas dobre ocene). Problem na tom smeru, i na SF i na ETF-u je sto nemas knjige iz kojih mozes normalno da ucis, vec su sve prezentacije gde je sve losije objasnjeno, i ludeces zbog toga koji god fax da upises. Npr. osnovi telekomunikacija 1 i 2 koji su u top 4 najteza ispita se uce iz iste knjige kao i na ETF-u, a ta knjiga je ocajna, ali zato kosta 5000,itd. U sustini, nije razlika u znanju koje ces steci, ali ETF-ovci imaju prednost nad saobracajcima iz ko zna kog razloga, najverovatnije zbog toga sto su lose obavesteni. Ali, ako se ti dobro pokazes pred poslodavcem i ako vide da znas, svejedno im je sta si zavrsio, veruj mi!To je moje iskustvo!Ja sam u fazi razgovora za posao i praksu, pa cu javiti kako je tu bilo, cisto da znas!Nadam se da sam ti bar malo pomogla!
 
Ja sam inace 96o, ali sam upisala Tehnicar za bezbednost saobracaja sa koga bih isla na Saobracajni. Ali, imam u prvoj godini samo 3 casa matematike a u ostale 3 godine po 2. Ne znam kakav ce uticaj imati to na prijemni jer ucimo sve najosnovnije. A to je nasa generacija imala samo jedan saobracajni profil nije bio Tehnicar drumskog saobracaja gde ima bas dosta matematike. Bas sam se sjebala sto sam upisala ovo. :/
 
Ljudi moji!

Posto je Marija upala na faks :D sad sam ja na redu :D Treba i meni par korisnih savjeta :)
Ostalo je jos 6 mjeseci do tog famoznog trenutka da i ja "mozda" postanem student :D
Ovako stoje stvari kod mene:
Zavrsavam srednju skolu u RS, smjer Vazduhoplovni tehnicar. I to je ono sto stvarno volim i zelim da se jednoga dana nadjem u ovom poslu. Zelja mi je da upisem SF smjer vazduhoplovni saobracaj i transport. Koliko sam vidjela sve strucne predmete od trece godine ja imam sad i ucim ih, pa pretpostavljam da mi ne bi predstavljalo problem to strebanje :) Vazduhoplovni smjer postoji i na Masinskom faksu u BG ali se bojim da necu moci te tri godine ocistiti masinstva jer ja veze nemam o tome :O a i kad zavrsim inzenjer sam ali samo pri pregledu aviona pri poletanju a to mi i nije bas nesto :/
Postoji i treca opcija a to je Saobracajni faks u Doboju, kod nas. ali tu nema vazduhoplovstva vec bi i sla u drumski ako toliki IDIOT budem pa ne upanem ni na SF ni na Masinski tu u BG.
Sad me zanima sta mi vi preporucujete? Kod nas vazduhoplovnog smjera bas treba (inzenjera pogotovo)..
Svaki savjet bi mi dobro dosao, pa izvol'te :D
 
Mene zanima sve o vazdusnom saobracaju i transportu, ima li posla i gde, i slicno?
Нема ту посла, поготово у ваздушном и водном саобраћају и транспорту. Тако је бар последњих 20-так година а можда ће у будућности бити боље.
Мислим да је најбољи смер "логистика" јер пружа више могућности за запослење.
 
Glupo mi je sto dizem temu iz mrtvih ali moram da pitam...
4. sam razred gimnazije, drustveno - jezicki smer, i zeleo bih da upisem Saobracajni fakultet na zeleznicki smer, ali problem je sto sam ja izuzetno los u matematici i fizici... pa ako neko moze da mi kaze da li je ovo pametno da upisujem, tj. vidim da ima matematika citave 2 godine, pa se pitam da li bi mi to odgovaralo. Koliko sam razumeo, mehanika je neobavezna u 2. godini.

Druga opcija mi je fakultet bezbednosti, ali mislim da je tu dosta jaka konkurencija...

Unapred hvala !
 
Zdravo svima maturant sam medicinske skole i interesuje me vazduhoplovni smer na sabracajnom fakultetu.Konkretno da li je moguce naci posao posle faxa i kakav posao da li u kontroli leta ili ima tu jos neceg,da li je fax tezak i koliko je tesko upasti na budzet posto primaju samo 15,iz kojih zbirki se sprema prijemni iz matematike (koliko znam moguce je polagati samo matematiku bez fizike) i na kraju da li je fax zanimljiv i ima li zenskog sveta? :D Svaka informacija bi bila od koristi :D
 

Back
Top